» »

Partition Magic ... prosim za par nasvetov

Partition Magic ... prosim za par nasvetov

JOKER ::

ZDRAVO !

Preden sem se odločil zastavit vprašanje, sem prečekiral teme in si pomagal z funkvijo išči.
No, nameravam z Partition Magicom naredit si na 80GB disku nardit še eno particijo in ko sem pogledal teme sem se malo ustrašil, ko sem videl, da imajo uporabniki takšne in drugačne probleme oz. jim javlja Errorje ... itd.

Zanima me v primeru da se odločim, kako moram nastavit drug disk oz. particijo ?
Na Primary ali Logical. Na Screenshotih sem videl, da se da označevat to , ampak nevem kako se to dela.
To delam predvsem zaradi tega, ker bi rad otrokom naredil kasneje Backup na računalniku.
Saj veste mladina srfa vsepovsod in nesnaga se nalaga in nalaga.
Slišal pa sem, da za Backup potrebuješ dodatno particijo, kamor sliko Backupa nardiš.

Kako pa je z delanjem particije med novo namestitvijo Windowsev ?
Kaj je lažje ?

Hvala !
________________________________________________________
Ka te češ ....

OldSkul ::

Uporabi Acronis Disk Director program. Jaz sem eno particijo povečal za 20GB in mi ni corruptalo niti enega fajla oz. nič ni bilo narobe.

JOKER ::

... kako pa je ta program ? Mislim sama zahtevnost mislim ?
Jaz bi nardil novo particijo na obstoječem sistemu in nebi rad kaj "zaštrikal" :8)

A ta program je boljši, kot Partition Magic ?
Grem malo pogledat Screenshote.
Hvala ti.
________________________________________________________
Ka te češ ....

OldSkul ::

Program je čist v izi. Jaz tega še nikoli prej nisem delal, ampak mi je s tem ratalo. Sem pa imel pred tem inštaliran Particion Magic pa sem po uporabniških izkušnjah drugah, rekel, da bom pa tega probal.

roli ::

Uporabi partition magic.Imaš čarovnike imaš vse.In če gre le za razbitje praticije na dve je problem še manjši.Sem naredil z njim ogromno stvari ( spreminjanje oznake,tipa pogona ( NTFS,FAT... ),primarna ali razširjena particija... ) in ni šel v nič niti košček podatkov.Nekoč sem sicer poo neumnosti zbrisal MBR ampak je blo popravljeno v 5 minutah.Tako,da ni panike,da bi blo kaj narobe.Acronis je tudi vredu samo meni ni všeč,ker ma malo čuden vmesnik.
http://www.r00li.com

JOKER ::

Tako fantje.
Na compu, ki ga imajo otroci mi je uspelo ustvarit particijo in sicer z programo Acronis, katerega mi je svetoval sadarj79.
Bilo je simpl, res pa da na začetku me je bilo malo "strah" saj tega še nisem počel.
Tvoje sporočilo je bilo prepozno rolihandrej.
Zanima me ali je možno disk, ki imaš razdeljen na dve particiji spet povrnit v eno samo particijo ? Če se da, kako in s katerim programom ? Z tema, ki sta omenjena ?

Povdarit moram, da sem se zato odločil predvsem zaradi tega, ker imam namen narest z GHOSTom Backup. Baje, da moraš imeti dve particiji, da lahko delaš Backup.
Torej če delaš Backup Cja potem narediš Backup na D, kolikor so mi povedali.

Pri Acronisu mi edino ni bilo všeč, da mi je vsiljeval črke pogonov.
Tako da imam sedaj :
- A disketa
- C prva particija
- D CDRom
- E druga particija

Moti me, da je med prvo particijo in drugo pogon D Cdrom.
V raziskovalcu to tako noro izgleda.

Hvala vam.
________________________________________________________
Ka te češ ....

zee ::

particije lahko združuješ tako z Acronis-om kot s Partition Magicom. Oznake pogonov lahko zamenjaš znotraj Windowsov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JOKER ::

... znotraj Winsov praviš ? Kako pa , prosim ?
Res mi je nerodno malo :8) , ampak nisem se nikoli spuščal v te zadeve, tako da mi je to tuje.
________________________________________________________
Ka te češ ....

5er--> ::

OldSkul ::

Control Panel/Administrative tools/Computer Managment/Disk Managment/klikni z desno tipoko na miški na poljuben disk naprimer in klikni Change drive letters and paths

To je to.

JOKER ::

Ufff ... hvala !
Tega nebi našel, pa če bi mi PumpAction držali na senci ! ;)
Hvala ti !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Ch4N93 ::

če bi della particije z Partition Magic-om, bi t program na koncu sam svetoval, da popravi imena particij s programom Drive Mapper (del partitiona). :P :)

za backup pa ti svetujem Acronis True Image, ki je malo bolj user friendly od ghosta, na netu pa dobiš tudi .iso sliko boot cd-ja.
Ni nam lahko...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537024 (5444) thebaloh
»

Združitev particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
152614 (2387) oyoy1234
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505179 (4591) Damjan Jagar
»

Ne igrajte se s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
282591 (1763) drejc
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282000 (1635) kerrigh

Več podobnih tem