» »

kako zmanjšati velikost DVD filma?

kako zmanjšati velikost DVD filma?

snoopy20 ::

Hy!

imam sledečo težavo... na abrahamu nam je neko podjetje ki se ukvarja s snemanjem filmov posnela film na DVD, težava je v tem da bi sedaj nekaj od sorodnikov radi imeli ta film, vprašanje pa je kako ga posnet na DVD saj je velikost filma 6 GB ????

se da mogoče kako pomanjšat velikost (format zapisa je DVD), za divx vem kako gre nevem pa kak bi to naredo za DVD?

imam pa še vprašanje ali obstaja kaki program (po možnosti nezahteven), ki bi mi ta film pretvoro v VCD ali kak drugi format, ki ga podpirajo standard DVD predvajalniki (brez divx)?

hvala!

Han ::

Za kopiranje na DVD uporabi CloneDVD. Ta ti bo avtomatsko 'stisnil' celega abrahama, ki je verjetno posnet na dvoslojni plošči, na navaden zapisljiv DVD (enoslojni). Kvliteta slike bo malenkost slabša, kar se na TV praktično ne bo opazilo...

Glede pretvorbe v VCD zapis bo pa kdo drug povedal. :)

podbevna ::

Film skompresiraš pred snemanjem na DVD-R. To ti omogoča ogromno programov, zelo user friendly je npr. DVD Shrink 3.2, ki uporablja snemalnik od Nerota (je freeware, tako, da malo pogooglaj). Isto omogoča tudi Roxiov paket za snemanje, ki pa je plačljiv in še mnogo programov.

VCD ali podobnega se tu iz DVDja ne splača delati, ker je crap. Vsak DVD player pa podpira DVD...

Edit: ups Han me je prehitel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podbevna ()

snoopy20 ::

Hy!

najlepša hvala obema a trud in pomoč!
sem uredil z cloneDVD! :D res super programček!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za kopiranje DVD v DVD?

Oddelek: Zvok in slika
116131 (2626) CaqKa
»

Zapis datotek na DVD-R

Oddelek: Pomoč in nasveti
292654 (2321) ThomasSGS
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928009 (7445) LexLuthor
»

kako posneti 8GB DVD video

Oddelek: Strojna oprema
122271 (2073) dustphoenix
»

DVD - program ?

Oddelek: Zvok in slika
152254 (2047) CaqKa

Več podobnih tem