» »

Umik delnic iz Ljubljanske borze

Umik delnic iz Ljubljanske borze

MaCoFaCo ::

Prejel sem dopis iz Saturnus Embalaže, v katerem mi sporočajo da se umikajo iz Ljubljanske borze. Do določenega datuma mi nudijo odkup delnic, zanima pa me kaj če delnice obdržim... Lastniške pravice mi po vsej logiki ne morejo kar odtujit. V primeru dobička družbe sem verjetno še naprej upravičen do nekega deleža (dividenda?) ? Kaj če bi hotel enkrat kasneje prodati svoj delež, moram sam poiskati kupca? Kako je potem z davki pri takem početju. Enako kot pri prodaji delnic?

Najlepše se zahvaljujem za odgovore.

podbevna ::

Če delnice obdržiš si še naprej delničar družbe, ki pa ni več javna družba. To vpliva na poročanje družbe, nekatere možnosti urejanja razmerij med delničarji in družbo v statutu (npr. vinkulacija) in likvidnost delnic. Zato je določena 90 % večina na skupščini in obvezna ponudba za odkup delnic delničarjem, ki niso dali soglasja.

Vse pravice iz delnic ostanejo enake (upravljalske in premoženjske).
Ja, če družba ni javna moraš sam iskati kupca.

Sprejem ponudbe za odkup delnic je prodaja delnic. Davčni učinki so enaki kot pri vsaki drugi prodaji.

Tody ::

lahko pa postaneš lastnik ničesar !

MaCoFaCo ::

@podbevna: Hvala.

@Tody: A da bi firmo sfukali (skjuz maj frenč :D )? Sej to so lahko nardili tudi ko so bili na borzi. Ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elon Musk bi Teslo umaknil z borze (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9129945 (19875) Magic1
»

Kaj storiti z delnicami/obveznicami ob ukinitviregistrskih računov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714009 (9848) konspirator
»

Heineken - Laško - kaj z delnicami?

Oddelek: Loža
256004 (3054) Alec999
»

Prodaja delnic Mercator

Oddelek: Loža
163733 (2969) BlackMaX
»

Microsoft in Bill Gates

Oddelek: Loža
92639 (2377) marS

Več podobnih tem