» »

problemi z mrežo

problemi z mrežo

MagElan ::

doma imam mrežo že lep čas in internet deluje na obeh pc-jih tak kak treba. imam ju pa povezana preko mrežnih s crossover kablom. in danes sem hotel igrati battlefield 2 preko mreže, naredim server na enemu, drugi pa me ne najde, potem grem pingat pa vidim da mi niti spingat noče onega računalnika. je vzrok v mrežnih?
sem že postavo server z bulletproof softwareom pa če se z drugega nekaj pošiljam na tega je prenos taki kot se za mrežo spodobi, če pa pošljem kaj preko msn messengerja pa gre počasi kot da računalnika nebi bila povezana v mrežo.
sem pa prejšnji teden pri kolegu postavil omrežje preko hub-a pa deluje tako pinganje kot pošiljanje preko msn-a.
v čem je problem? v software-u hardware-u ali moji glavi :P
-=MagElan=-

iNN ::

Cakej, ce stekam tole. Mas v vsakem racunalu dve mrezni? Ena za lokalno mrezo druga za modem oz verjetno router? Daj malo bolj se razjasni, ali pa samo meni ni jasen tvoj problem.

btw ucili so nas da za vsakim koncnim locilom v povedi stoji velika zacetnica.
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

Gwanaroth ::

btw ucili so nas da za vsakim koncnim locilom v povedi stoji velika zacetnica.
napaka je napako ponoviti

..in ti to se kako dobro znas! ;>

če pa pošljem kaj preko msn messengerja pa gre počasi kot da računalnika nebi bila povezana v mrežo.


Logično. Vsak MSN se ti poveže s strežnikom, nato pa gre ves promet prek msn strežnika.

Torej, če ti pošlješ prek MSNja iz PC1 v PC2 [ki sta sicer v mreži], gre takole:
PC1 -> MSN strežnik -> PC2.

Pri FTPju je drugače, ker se ti iz [predpostavljam, da FTP teče na PC2] povezuješ lokalno. Recimo na 192.168.0.2, ali katerikoli drugi LAN ip, ki ga imaš nastavljenega.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23676077 (16718) tilinho20
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311566 (7236) Tomi
»

Router Level One FBR-1417TX zmrzuje

Oddelek: Omrežja in internet
5925 (873) strictom
»

GAIM 2.0.0 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
717275 (5702) B-D_
»

Cenzura v MSN Messengerju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13117697 (13377) 64202

Več podobnih tem