» »

počasen zagon

počasen zagon

euro ::

Lep pozdrav! Dobil sem nov računalnik (proc. amd 3500+, 2x512 rama, 200 gb diska, grafična 7800gt...), imam pa problem ker se mi včasih računalnik zažene hitro včasih pa počasi. Ustavi se mi tam kjer piše windows xp in včasih rabi fullll časa da se zažene, pol v sistemu pa dela vse OK, včasih pa se mi zgodi da ob zagonu zašteka in ga morem resetirat. Kaj mogoče kdo ve zakaj se mi to dogaja?

sirotka ::

ja, to so krivi driverji od nvidie. Uninštaliraj nforce4 gonilnike, restartaj, nato pa šenkat posnemi gonilnike, le da odkljukaj nvidia storage driver. Potem se ti bo zaganjalo normalno.

SimplTech ::

Naredi tako kot ti je svetoval sirotka. Imel sem popolnoma isti problem kot ti. Težava je v Nvidia driverju oz. Nvidia IDE SW (driver + software) od Nvidie. Za normalno delo tega sploh ne rabiš in naredi več škode kot koristi.

euro ::

Ja s tem mam resne probleme, pred enim tednom sem mogu zbrisat disk zaradi tega, ker mi je vse totalno zaštekalo in mi nikakor ni hotlo prit v sistem. Ko inštaliram te driverje morem obkljukat 3 stvari:

1) NVIDIA gonilnik za SMBus 2) NVIDIA gonilnik za Ethernet 3) NVIDIA gonilnik za IDE

Katero od teh treh stvari ne smem obkljukat, da mi bo delalo OK?

SimplTech ::

Ne obkljukat NVIDIA gonilnik za IDE. Pri meni je pomagalo.

sirotka ::

nvidia storage driver piše v gonilnikih...to ne inštalerat, ker ma nvidia probleme in pol se ponavad zaganja ene 3min...skus pa gori lučka za disk:)

euro ::

Nikjer mi ne piše NVIDIA storage driver, mi piše samo uno kar sem napisal zgoraj.

sirotka ::

no, potem pa ide driver:) Pri tazadni verziji piše storage driver..6.70 ampak saj ni važno.

kixs ::

Js mam vse instalirano od Nvidie in se mi Winsi nalozjo v 9 sekundah :D

sirotka ::

madona, mau si preber...ti maš nforce 2, on pa nf4...:\

kixs ::

Ves da sem dobro prebral... samo malo sem se hotel pohvalit :D :D ;)

hehe :P

sirotka ::

kaj, a mislš da je 9s dobr al kaj:)? Prid do mene, pa ti pokažem zagon winxp x64, al pa win2003 x64, ko se pokaže win logo traja ene 2,3s in se ti že pojavi dobrodošli:) Ampk tu je že offtopic:) Vglavnem, inštaliraj nanovo gonilnike, brez ide driverjev, pa boš mel normalen zagon.Tud uporaba nvidiine mrežne je vprašljiva, ker ma dost napak...samo če ti dela bp, pol jo uporabljaj

euro ::

Kaj pa brez tega driverja bo PC delal OK, al ga j epotrebno zamenjat s kakšnim drugim od drugega proizvajalca?

sirotka ::

orig. je gor od microsofta, ki je čist dobr, od nvidie ga rabiš sam za raid. Bolš bo brez delalo

Matey_kp ::

Hmmm hvala enake tezave:\
No bomo probali lih to mene neki zeza,ko dam gor driverje...
Sirotka 2.3 sek? A delas housecall?:D
Kaj bi blo res boljse met posebej kartico za net?
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

euro ::

Hvala vsem....zdej mi dela super :))

sirotka ::

mate_kp, tu so tanovi x64 2003 server edition, naložijo te takoj. Važn, da vm zdj dela normalno

Matey_kp ::

Kake so omejtive pr tem 2003 server edition?Kaj pa si mislis o windows xp 64 so dovolj stabilni pa hitri?Matej
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

sirotka ::

omejitve so sam 64bitn proc:) Sem mel tud xpje x64 in so mi še bolši, sm xpji ne imogočajo ics-deljenje povezave prek mrežne, zato sm mogu posnet 2003, da ma še sestra net, ker je rutr crknu:) Drugač pa sistem laufa 10x bol k na navadnih xpjih, vse dela hitrej, zagon programov je sploh hitrejš, diska se dost mjn sliš... Edin driverje nucaš vse nove, nvidia ma poštimano, za drugo pa najdi.

Matey_kp ::

Hvala za nasvete,bom probal za zdej windows xp64..Ce ne pa uno drugo:)
lp Matej
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

nx6325 ::

Pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj napisal težavo.

Pred novim letom sem kupil nov računalnik. Namestil win7. Problem je da se windowsi nalagajo več kot 2 minuti. In to se ustavi ravno tam ko kaže znak windowsov, ter čaka več kot minuto. Ampak kot kaže je problem v prenosnem disku. Saj ko le tega odklopim, se računalnik zažene v bistveno krajšem času, nekje 50 sekund.
Kaj narediti z diskom? je mogoče kje v biosih nastavljeno kaj?

ManDriver ::

Imam podoben problem, sicer z Visto, glavni krivec za to pa je zunanji WD disk, priklopljen na USB. Z biosom sem probal že vse živo, od update-a do igranja z USB legacy nastavitvami, pa ni pomagalo. Do sedaj še nisem odkril učinkovite rešitve rezen plug-in plug-out.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

nx6325 ::

ja sej, js mam tud wd 300gb disk.

če pozna kdo rešitev, samo na plan z njo :)

mareee89 ::

a pozna kdo rešitev glede počasnega zagona z WD diskom? imam isti problem. V biosih pa tud probal vse mogoče....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla odprtokodna gonilnika za grafike Nvidia in Qualcomm Adreno

Oddelek: Novice / Grafične kartice
338974 (7089) Icematxyz
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
505033 (3962) r5r
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607196 (5752) krneki0001
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845717 (4405) BlackHole
»

Novi (2.41) driverji za NF2 zrusili sistem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
321742 (1379) kuglvinkl

Več podobnih tem