» »

Novi (2.41) driverji za NF2 zrusili sistem?

Novi (2.41) driverji za NF2 zrusili sistem?

MALJUTKA ::

Skratka po odstranitvi starih in namestitvi novih (2.41) driverjev za NForce2 mi med zagonom WinXP napise sledece:

Windows could not start because the following file is missing or corrupt:

system32/DRIVERS/nvatabus.sys

You can attempt to repair this file by starting Windows setup using the original setup CD-ROM.
Select "r" at the first screen to start repair.

Ko mi to napise, se ustavi in caka (sploh se ne da priti v vinse, da bi clovek dal obnovitev sistema).

Probam sledece:
Zazenem Win setup CD. Sistem se zazene iz CD-ja in pride do tam, ko imas na izbiro novo instalacijo , "r" - repair in se eno moznost. Po navodilih pritisnem "r" , nato pa me vprasa:

which win installation would you like to log on to
(to cancel, press ENTER)?

Kaksen je postopek dalje, oz. kaj mi je storiti, da resim sistem, saj se nikdar nisem uporabljal win recovery console (repair funkcije) ?

HVALA vnaprej za vsakrsno pomoc

LoneWolf ::

Pravkar sem zaradi iste stvari na novo dal gor WinXP. Zdaj dela, tudi z novimi nForce2 driverji.

asPeteR ::

system32/DRIVERS/nvatabus.sys

oz. nvatabus.sys file mi je sumljiv ... Vidi, se da je on Nvidie, tko, da mas prav, da so ti drajverji orenk zasrali sistem.

Lej, v takih primerih je najboljs naredit reinstalacijo sistema ... Tud ce ga s recovery console popravis, ne bo to to!

Drugace je pa recovery cosole uporabna zelo, da na nanovo zapises boot podatke ...(npr. ce jih povozi linux)

Skratka ko te vprasa kater sistem, ti prtistes "1". Pol te pa vrze v conzolo ...

Tam pa vtipkas "help" in ti izpise vse ukaze ... Kot sem pa ze dejal je najbolj uporaben "fixmbr"(pac, nanovo zapise boot sektor) ali pa seveda "format c:".>:D >:D

asPeteR ::

No, LoneWolf je dokaz za to ...

Pri takih stvareh je ponavadi najbolje reinstalacija sistema.

(pac Widowsi in "slabo" napisani driverji)

MALJUTKA ::

asPeteR: No saj to me je zajebavalo: ko sem vpisal 1 me je vprasal za administrator passvord. Ker passworda nimam nastavljenega, sem pustil prazno in pritisnil enter. Potem pa mi napise:
C:/WINDOWS>_

A sem do tukaj pravilno ravnal?
Ce sem, a moram tukaj napisat "fixmbr" ?

Rad bi prisel v vinse, da probam vsaj system restore in da naredim backup vseh zame pomembnejsih datotek. Ce pa ne bi delovalo, pa tudi format c: ni problem narest, ko imas enkrat vse backupe.

asPeteR ::

Ja, potem si pa ze prisel v conzolo!

Tukaj potem pises ukaze. Najprej vtipkaj "help" za vse ukaze ... Sam, se vem, ce lahko iz tleke upravljas z system restore ...

Pod "help" poglej, ce je kej.

Aja, "fixmbr" ti tleke ne bo nc pomagu, k je kriv driver, ne pa boot sektor.

8-)

MALJUTKA ::

Torej, kaj mi je storiti razen format C: ?

tec ::

Poskusi iz repair dira v win direktoriju skopirat 'system' pa 'software' v system32/config
Sicer je to za w2k, ampak mogoce pomaga

asPeteR ::

MALJUTKA:

Format c: noces zarad izgube podatkov, rajt? No, potem si namesti winse sez zdejsne. Nato naredi backup podatkov(ce povozis sam winse ne izgubis podatkov), nato pa KONCNO format c: ...>:D

In ponovno namestis winse na sveze ...

MALJUTKA ::

asPeteR: Stekam, ja, ampak to mi je bolj izhod v sili ali pa tazadnja varianta. Rad bi prej vsaj probal resit obstojec sistem.

tec: A lahko prosim bolj detaljno opises postopek, ker se mi ne sanja o cem govoris.
Step by step, ce se ti le ljubi. THANKS

tec ::

Gres v recovery konzolo in se postavis na c:\winnt\system32\config ter preimenujes SOFTWARE in SYSTEM (to sta dva fajla) v nekaj drugaga (SOFTWARE_B, SYSTEM_B).
Potem se postavis v c:\winnt\repair in iz tam skopiras tista dva fajla SOFTWARE in SYSTEM, v c:\winnt\system32\config
Potem rebootas. Moral bi se postavit clean sistem, brez vseh driverjev, oz. tako kot takoj po instalaciji. Ce bo slo karkoli narobe, gres nazaj v konzolo in preimenujes nazaj tista dva fajla.
Ponavljam, da je to preizskuseno na w2k!

kuglvinkl ::

Po tujih forumih sodeč, so težave z IDE driverjem.

MALJUTKA: preberi si poste v sticky temah na aoaforums.com in amdmb.com
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

MALJUTKA ::

Definitivno so tezave z IDE driverjem, saj mi je sistem z novimi NF2 driverji ze delal, ampak sem potem nekaj spreminjal z IDE nastavitvami (med namestitvijo 2.41 te vprasa, ce hoces od Nvidie driver za IDE in sem prvic dal JA pa mi senzor za citanje temp. v disku ni delal, potem pa sem instalacijo pognal ponovno in pri tem vprasanju izbral NE in od takrat dalje ne gre vec zagnat vinsov).

MALJUTKA ::

A ima kdo mogoce direkten link do navodil za instalacijo teh zaj... novih (2.41) driverjev, saj na drugih forumih vsi opozarjajo, da je fajn precitat navodila, nikjer pa ni linka do navodil, pa tudi meni se ne sanja, kje bi jih dobil.

Zheegec ::

Hm, meni deluje bolje kot prej, IDE driverji kick ass >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MALJUTKA ::

ALIEN3001: A ti kaze v MBM temperaturo diska?
Meni je po instalaciji teh (2.41) driverjev to temp. nehalo kazati.
Pa se to: Kaj si izbral med samo instalacijo tam, ko te vprasa, ce zelis neki njihov(od NVidie) driver za IDE (Saj to je edina stvar med instalacijo, kjer izberes med DA in NE) ?

Zheegec ::

Nisem probal pa še doma nisem.
Drugače sem dal "yes" in sedaj je malo drugačen način v device manager za izbirat DMA (imaš prav bios default, Ultra DMA 100, 66, 33, PIO,...).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MALJUTKA ::

Ja, ja , to sem tudi jaz (prvic) izbral in videl v device managerju spremembo in je sistem deloval, samo se mi mi je zdelo, da slabse. In potem grem jaz pametnjakovic deinstalirat in na novo instalirat 2.41 vendar s to razliko, da sem sedaj izbral NO pri tistem vprasanju. In s to razliko, da sedaj sploh ne dela.;(

MALJUTKA ::

Na AMDMB forumu pravijo, da je treba pred instalacijo 2.41 najprej deinstalirati driverje za grafiko. Niso pa ziher (enim dela, enim ne), ali pri tistem vprasanju med samo instalacijo izberes NVidiine ali microsoftove IDE driverje.
V glavnem tretjini uporabnikom se je sistem po instalaciji 2.41 driverjev ZRUSIL, drugi tretjini ne delajo pekaci, igre, ugasa jim diske..in tretji tretjini dela vse brez blemov in brez opaznih pohitritev, le diski jim delajo hitreje.


Zdaj pa bodi pameten

Medtem, ko se vedno niham med fresh instalom in velikim kladivom

Ne vem no

Speedster ::

Jaz sem ravno tako naložu te driverje gor s tem, da sem pri tistem vprašanju dal ne. To pa zato, ker že pri prejšnjih driverjih 2.03, če sem dal tam da, mi je v device managerju kazal da mam scsi naprave in mi pečka ni pravilno delala.
Nisem pa naredil nobenga uninstal starejših driverjev, sem jih povozil(ne vem zakaj ampak meni vse deluje nekak bolje če jih povozim-take mam izkušnje), me je pri vga driverjih opozarjal da mam neke fajle novejše kakor tiste katere želim naložit.
Sistem se je lepo zbootal in deluje, sem ga pa prejle še enkrat restertal in meni vse deluje tako kot mora.V glavnem zaenkrat dela.
Sedaj mam plato nf7, jutri bom pa zamenjal z nf7s. Ali moram slučajno naložit driverje še enkrat ali lahko pustim zadevo tako kot je ? Zaradi zvočne ter sata?

LP

Zheegec ::

Speedster - to da ti IDE naprave pokaže kot SCSI je bilo popravljeno pri teh driverjih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

mare87 ::

MALJUTKA@ Meni se je čisto isto zgodilo z 2.41 driverji! Ker se mi je disk ob ponovnem zagonu WIn Xp ugašal, sem še enkart dal gor 2.41 samo nisem htel dat gor Ide Sw driverjev in potem ob zagonu prijazno sporočilo;(( Zdaj pišem na frišnem Xp-ju:D

frudi ::

kolko sem razumel debato na kuglvinklovem linku, so 2.42 v bistvu samo 2.41 brez SW gonilnika :D.
škoda... v bistvu ta gonilnik kar opazno pospeši delovanje diska, če le ne bi bilo vseh stranskih učinkov :\...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

rockeye ::

Hvala enako, men je po inštalaciji 2.41 gonilnikov nehal delovat Lite-On CDRW!! Mater jim! Bom dal kar tastare nazaj, s original cdja!

A kaj pomaga če ne naložiš IDE SW driverje!!?

rockeye ::

Uh sorry. sem šele zdele prebral na forumu za 2.42!

sash ::

no mene pa zdaj zanima kako je pa s temi tanovimi 2.42 gonilniki, ker mi nekak ni za sistem na frišno nameščat :8)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zheegec ::

Isti kot 2.41, samo brez IDE driverja ki nekaterim povzroča probleme (like veliko folka tukaj na foumu), nekaterim pa še malo pospeši splošno delovanje (like me0:) )
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MALJUTKA ::

Alien3001: A ti MBM se vedno kaze temperaturo diska? Meni namrec je po instalaciji 2.41(SW vprasanje: DA) nehalo kazat temp. HD-ja.

Zheegec ::

Meni spljoh ni/ne kaže, najbrž ker imam s. m. a. r. t. izklopljen...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MALJUTKA ::

To ne bo razlog; tudi jaz imam na IBM-u SMART izklopljen, in mi je do novih driverjev lepo kazalo temp. v MBM.

Wox ::

LOL :P :P :P Pol pa mi Windows update avtomatsko namesti še driver NVidia Corporation Media Driver Released on April 08 2003 in vse skupaj gre k tristo hudičem.

kuglvinkl ::

Tu so navodila, kako se znebiti 2.41 in 2.42 driverjv.

Updated May 23, 2003: If you have previously downloaded the 2.41 or 2.42 nForce kits and have experienced any problems please follow these instructions on how to re-install previous drivers.

Vse je, samo opravičilo manjka! ;(

IMO bodo v zelo kratkem času izšli novi driverji. Namreč, to je za nVidiio novo, da tako zabrodi. WQHL my ass (al pa glih zaradi tega:))!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845617 (4305) BlackHole
»

exportiranje videa nazaj na kamero

Oddelek: Zvok in slika
7661 (588) robinson33
»

nForce2 zadnji gonilniki (link)

Oddelek: Strojna oprema
181603 (1295) Oblivion
»

Nforce2 gonilniki; prah se je polegel

Oddelek: Pomoč in nasveti
191217 (954) asPeteR
»

nfshp2 velike težave

Oddelek: Igre
6705 (628) mare87

Več podobnih tem