» »

kje, kako in kakšen teleskom naj kupim?

kje, kako in kakšen teleskom naj kupim?

kristko ::

rad bi kupil teleskop pa nevem kje in kakšnega naj kupim:\ če kdo ve naj pove:P
kristko

tx-z ::

Za kaj bi ga pa uporablu? Kolk že znaš z astronomijo? Preber si še tole temo magar...
tx-z

Alec999 ::

Pa še vedno je vprašanje koliko cekinov si pripravljen dati.

kristko ::

recimo pripravljen sem dati do 150k sit. za astronomijo se en kar lep cajt ukvarjam sam z teleskopi pa ne. rabim enga zacetniskega 20-cm. katerega naj kupim?:) :) :)
kristko

Alec999 ::

Na Vesolje.net predlagajo da pogledaš tukaj www.teleskop-service.de in potem posreduješ svojo željo na www.v-commerce.si. :D

Če kupuješ kaj od Celestron so pa uvozniki za SLO tukaj >> www.eurovision.si

Nedolgo nazaj je nekdo za svojo deklico kupoval tole 20cm zverino Newton-Dobson.
Za končno ceno in rok dobave se lahko pozanimaš pri njemu >> "ali-en".

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

kristko ::

ja jest sm cisti zacetnik tko da.... no pa kaksen teleskop imaš ti (ce ga imas)?
pa thx ker mi zelo pomagas!!!!! :)) :)) :)) :))
kristko

Alec999 ::

Jst ti kaj velik nemorm pomagat, ker je ta hobi na stranskem tiru že več let od samega začetka, tko da se bo mogu še kdo oglasit.
Teleskop sem si pa naredu sam 20 cm Newton-Dobson, edini problem ki ga vidim pri takem teleskopu je transport. :D

Stojalo in cev takšnega teleskopa zavzameta veliko prostora, zato se moraš tudi vprašati kje boš opazoval in kako boš tja prišel.

lymph ::

Moj prvi teleskop je bil 200/1000mm, lahko si predstavljate, da ni majhen pa vseeno nikoli nisem imel problemov s transportom. Podreš zice pa gre. Je pa bil 160k pri teleskopservice.de

Je tudi na ekvatorialni postavitvi in je primeren za dokup motorčka (za fotografiranje)

slika


ps: se pa pripravljam na nakup tele marcine:
"Belief is immune to counter example."

Alec999 ::

lymph >> tvoj prvi teleskop je res dost lahek za transport. Pri meni je pa že sama cev skor 2m dolga pa še Dobson stojalo se glih neda zložit. :D

A je tistale marcina, ki jo kupuješ Cassegrain 25cm? 8-O Kakšna je cena?

Lp,
Alec999

krneki ::

To pa bo ornk skok v opremi in še večji finančni zalogaj! ;)

Sam imam 254mm newtona na heq5 ekvatorialni montaži s home made goto predelavo. Zadeva je bolj primerna za deepsky objekte (astrofotografija), ampak ni slab tudi pri planetih. Sem kar zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

Dr Evil ::

Kolk pa stane en spodoben teleskop za začetnike?In kaj se vse vidi z njim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prvega teleskopa

Oddelek: Loža
465689 (3311) zmaugy
»

Nakup cenejšega TELESKOPA

Oddelek: Loža
61288 (1081) jest10
»

Teleskop ?

Oddelek: Kaj kupiti
194275 (3891) quartz
»

teleskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759384 (8462) Barakuda1
»

Teleskopi in opazovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537907 (7401) EvilGod

Več podobnih tem