» »

Nakup cenejšega TELESKOPA

Nakup cenejšega TELESKOPA

WinXP ::

Če se kdo malo bolj spozna na teleskope bi ga zaprosil da mi svetuje okoli nakupa,gledam pa cenejši rang ker nisam profesionalec ampak začetnik ki ga astronomija zanima.

Kot sem brskal po internetu se mi zdi REFLEKOR boljši kot REFRAKTOR...
In piše da je na splošno bolj pomembno KOLIKŠEN JE PREČNIK OBJEKTIVA,ne toliko samo povečava...

Imam pa te tri kandidate,mislim pa da bi prvi bil najboljši

 kandidati teleskopov za nakup

kandidati teleskopov za nakup

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Janac ::

ki ima 50-600 bo najbolj priblizal

Dami ::

Pri teleskopu je maximalna povečava zadnja stvar na katero gledaš, ampak je tako kot si napisal vazn premer leče/zrcala (aperature). Sicer pa zadevam pod 100€ ne morem rečt teleskopi ampak igračke. Predlagam da greš malo skozi forum na astronom.si kjer maš dosti podobnih vprašanj in konkretno razložene zadeve. Če pa bi že rabil nekaj pocenega bi vseeno za minimum vzel nekaj takega.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

AtaStrudl ::

S povecavo je tako, ce bos gledal planete, jo kar rabis. Seveda v nekih mejah, kaj dosti vec kot 2X premer objektiva v mm nima smisla.

Teleskopi na tvoji sliki so res bolj igrace. Kak dober "lovski" daljnogled bi bil morda ze boljsa izbira.

Torej, tisti prvi ima najvecji objektiv (76mm) in najbrz najbolj stabilno montazo (ce ga das na stabilno mizo). Montaza ("stojalo") je pri teleskopu zelo pomembna stvar, ce se bo prevec "guncala" bos hitro izgubil veselje.
Minus pri njem je zelo kratka goriscnica - kar pomeni omejitve pri povecavi. N.pr. 76mm objektiv bi nekje onmogocal povecavo do 150X, ampak pri 300mm goriscnici bi zato rabil 2mm okular, kakrsnega bos dobrega tezko dobil, ker imajo ti ceneni teleskopi ponavadi nekaksne mini okularje, in bolj ta zaresni okularji sploh ne pasejo not.
Ceneni okularji z goriscnico pod 10mm pa so cista katastrofa - muka za oci. Teoreticno bi si lahko za vecjo povecavo pomagal z "Barlow" leco, ampak tudi ce je prilozena, pri tej ceni verjetno ni ravnoo vrhunska :-)
Za planete torej ta prvi ne bo kaj prida, za ostalo pa zna biti cisto OK.

Drugi in tretji imata zelo majhne objektive (kot malo boljsi lovski daljnogled), in sta verjetno tudi montirana na precej "trhlih" nogah. Jaz ju raje ne bi priporocal.

Kr_Edn ::

Raje malo prebrskaj tule:
( Imaš spisek slabih in dobrih teleskopov....)

http://forum.vesolje.net/

PecenkA ::

Za začetek, če te zanima samo opazovanje, bi priporočal kakega 20 cm dobsona. Recimo TEGA. Naredi si uslugo in pred nakupom pridi kdaj na kakšno opazovanje. Vprašaj na http://www.astronom.si, je pa tudi že precej tem na temo nakupa teleskopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PecenkA ()

jest10 ::

V grobem rečeno je za začetnika najbolje, da se drži smernic:
Ne kupuj novega teleskopa pod 200€. Reflektor naj ima minimalno 130mm odprtino, refraktor pa minimalno 90mm. Montaža naj bo vsaj eq2.
Če se držiš tega, dobiš v 95% soliden teleskop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prvega teleskopa

Oddelek: Loža
465664 (3286) zmaugy
»

Teleskop

Oddelek: Pomoč in nasveti
222853 (1790) krneki
»

Daljnogledi

Oddelek: Pomoč in nasveti
374318 (3617) jest10
»

Teleskop ?

Oddelek: Kaj kupiti
194255 (3871) quartz
»

teleskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
759370 (8448) Barakuda1

Več podobnih tem