» »

CPU core speed 133MHz ne dela

CPU core speed 133MHz ne dela

PrljaviDzem ::

imam plato MSI K7T Turbo na kateri je bila ob nakupu nastavljena CPU core speed 100MHz, pri nastavitvi delovanja procesorja na 133MHz mi ta sploh ni hotel zagnati računalnika; opozorilne diode so bile vse obarvane rdeče, pomagajte! Procesor je Duron 800MHz

ChiefThunder ::

najprej znižaj množilnik, potem nastavi, da bo FSB 133* množilnik enak frekvenci 800, od tu lahko kombiniraš z obema...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

VASkO ::

ne bo slo tako Chief, ker je plata ena tistih z jumperom 100/133, to pomeni, da ce ga da na 133, se racunalnik proba zagnati na 8x133=1066mhz na default voltazi dokler BIOS ne spremeni mnozilnika. Ce hoces, da se ti racunalnik zbudi, pofarbaj L7 mosticke tako .||||, da bo default voltaza ob vklopu ze najvisja. Ce prides do BIOSa, lahko potem po mili volji znizas mnozilnik in voltazo.

ChiefThunder ::

ja, ja, točno Vasko... je biu en članek glede tega na anantechu... no, če ti rata pridt v bios pol si na konju.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Yohan del Sud ::

Men (d600) se na 133 zbuta ne sploh (Iwill plata) a 132 dela normalno. Svašta. Duroni imajo svojo mejo. Ja.

krucymucy ::

Ja duroni majo svojo mejo - sam moj jo ma na 155Mhz - na epox-ki!!!:D

msmiha ::

Luky you. Jaz mamše staro plato (MSI K7T pro 2) pa ga lahko kar dobro navijem sam ne preko FSBja (stari čipset).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

VASkO ::

krucy, ne mores reci:
duroni majo svojo mejo, moj na 155mhz FSB

Ce ustrezno znizas mnozilnik, procesor ni kriv za nestabilnost, kriva je SAMO plata, ki ne doseze visjega FSBja

tec ::

Imel sem vec MSI plosc, ena od teh je bila Turbo, pa mi ni nobena v nobeni kombinaciji delovala na 133Mhz FSB. Pomaga pa, ce rezes L6, L3 in L4 mosticke.

btw: Moj duron ima mejo pri 160mhz

VASkO ::

bi pa znizal mnozilnik na procesorju z rezanjem mostickov ali pa zvisal zagonsko voltazo na max s sklenitvijo vseh L7 mostickov, tako bi procesor mogoce prisel do BIOSa pri 133xdefault mnozilnik, potem pa ga z BIOSom zmanjsas

krucymucy ::

Vasko: ja - to naj bi bilo hecno :D

tuki pa tuki so pa slikce od glih zdej...

tale je se posebej zanimiva...

VASkO ::

krucy, kdaj namenis menjati plato? cakas tudi na DDR400?

kurc ko pa vse tako hitro gre naprej, da nekaj kupis in bi cez en mesec dobo enkrat hitrejso stvar za enak denar

krucymucy ::

Vasko: neki sarkazma sem zasledu pr teb!
Kero plato mas zdej ti? Jest je se ne bom menju, ker je brezveze - itak ni nc pametnga zuni se XP-ja not vtaknem pa bo spet :D

kolk pa teb prdela v memory marku?

btw: 150 MHz mi ram potegne na CAS2...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ob spreminjanju FSB se spreminja DRAM CLOCK

Oddelek: Navijanje
141890 (1721) Microsoft
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684273 (3314) rc-car
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704542 (3864) AtaStrumf
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221588 (1445) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351815 (1520) danielka84

Več podobnih tem