» »

socket370 voltage h.

socket370 voltage h.

tec ::

A se,da kako naredit voltage hack na socket 370 procu?
L.p

ADF ::

Ponavadi si lahko to storil samo na plati, vendar je msmiha v tem postu napisal da mu je z lakom uspelo izolirat pin (sicer zaradi povsem drugega razloga), torej bi po tej logiki lahko izoliral VID pine na svojem procesorju. Če se boš lotil tega, upam da tvoja plošča podpira monitoring napetosti.
VID pine bos moral poiskati na intelovi strani, kjer imajo specifikacije za celerone.

tec ::

Plosca potpira dva proca, socket ter slot1 in je 66/100mhz.Sedaj pa ne vem, ali naj kupim adapter za slot1, kar se mi zdi lazja varianta za zvisati voltage, ker imam ze vse opisano na slo-techu. Za socket370 pa ne najdem voltage hacka. Tako, da verjetno ne bom sel v ta podvig, ker plosca ni moja pa bi model nabavil slot1 adapter.
Je to kako izvedljivo ?

ADF ::

Si kje blizu Lj. Imam namrec Socket 370 v Slot 1 adapter, ki ga ne rabim in bi ti ga lahko posodil da poskusiš.

tec ::

Zal ne, sem iz Novega mesta. Ampak, ce zaupas ga lahko posljes po posti. Seveda vse stroske krijem jaz, ce ne pa tudi prav, ker mislim, da lastnik plosce bo nabavil ta adapter.Je pa vseeno dobro prej to sprobat. Ali ga mogoce prodajas ?

ADF ::

Poslji mi naslov pa ga dobis

tec ::

Odlicno deluje, hvala lepa!
Celerona 366 sem navil na 550 Mhz brez problema z zvisanjem voltage na 2.11. Delal je pri 550 clocku tudi na 1.96V samo ni bil najbolj stabilen! Hlajenje je zracno, vendar ni problema, 45C full load 0:)

A.J. ::

Tec: kako si pa zvišal voltažo? Z VID 0-4 pini?

Jst mam slot1 pa sm lakiral VID 0-4 pa ni blo spremembe. Je treba še kej drugega spremenit?

tec ::

Najboljse je, da prelepis pine z lepilnim trakom: A119, A121, B119, B120, da dobis voltazo 2,11V. Potem pa se B21, da zvisas FSB iz 66Mhz na 100Mhz.
Seveda, ce plosca podpira 100Mhz.

A.J. ::

Ja sej jst sem polakiru B119 in B120 (2.9V) sam se sploh ni hotu zagnat računalnik. Če pa sem polakiru sam B120 (B119 je v osnovi že 0) pa ni hotl spremenit. Mam pa P2 266@309 sam bi rad še več.

tec ::

A119, A121, B119,B120.Ti pini so za voltage 2,11v,ce nisi prelepil vseh omenjenih pinou ti ne bo delalovalo!
Lak ni najboljsi za to varianto,ker se spraska.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje PIII?

Oddelek: Navijanje
301253 (796) jukoz
»

PIII multiplier

Oddelek: Navijanje
11974 (890) HyperGL
»

kako zvišat voltažo na P2

Oddelek: Navijanje
71130 (1016) Dalmatinc
»

POMOČ PR VOLTAŽI!!!

Oddelek: Navijanje
91135 (983) webcreator
»

Celeron 333A ?

Oddelek: Navijanje
101313 (1191) Shadowman-x

Več podobnih tem