» »

router- ponesrečena nadgradnja

router- ponesrečena nadgradnja

_swift_ ::

danes sem se odločil da nadgradim router a tukaj se je pojavil problem. ko se stisnil opcijo Upgrade se cca 1 min ni zgodilo nič. nato sem šel preverit če internet deluje. Internet ni deloval zato sem resetiral router in zgodba ostaja enaka. Kaj naj naredim ? ;(
its not just the way you move its the way of life

bosstjann ::

pomagalo bi več podatkov kater router itd vse napiši kaj si storil s čim si ga nadgrajeval vse vse

_swift_ ::

Router je EA 2104G. nadgradnjo sem dobil z njihove uradne strani ( www.jaht.com ). Ko sem zdownloadal datoteko sem šel na nastavitve routerja in dau browse izbral tisto datoteko in dau upgrade firmware. Od takrat router noče več sprejemati povezav saj lučke ne utripajo
its not just the way you move its the way of life

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _swift_ ()

TOP ::

Lahk da si dal napačni firmware poglej če imaš na ruterju od zadaj kakšen gumb da ga lahk resetiraš,da gre nazaj na tovarniške nastavitve.

_swift_ ::

sem že resetiral vendar ne pomaga
its not just the way you move its the way of life

TOP ::

Pa si tiščal gumb par sekund

WarpedGone ::

zelo verjetno si prehitro prekinil postopek pisanja po eepromu. Rezultat je nepopolno vpisan nov FW. Noben reset ti ne bo več pomagu -> ker je sam FW pokvarjen.

Ostane ti le, da ga neseš na serveris da ga odprejo, spulijo ven eeprom čip in ga na programirniku še enkrat vpišejo. Če poznaš kazga štromarja po duši, bi ti morda tut on znal to speljat.
Zbogom in hvala za vse ribe

jini ::

ni nujno, da nepopolno vpisan FW naredi usmerjevalnik povsem neuporaben. namreč nekateri usmerjevalniki imajo bootloader v romu od procesorja in če je vsebina flasha zanič, bootloader začne z nalaganjem FW preko TFTPja. vsekakor bi priporočal, da preveriš, če je morda tudi v tvojem primeru vgrajena taka funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jini ()

_swift_ ::

Kako naj preverim če ima router vgrajeno to funkcionalnost ? Ne morm spreminjati nastavitev routerja.
its not just the way you move its the way of life

OldSkul ::

Pri Linksysih se da ta težava rešit, tako kot je to omenil eden uporabnik zgoraj.

_swift_ ::

ok jst ne razumem nekaterih pojmov. a bi vi lahko bl po domače povedal kuko bi jst zadevo rešu:)) ? kje naj pogledam če mam to funkcijo oziroma ali se da stvar rešit. router je EA 2104G pa še link do uradne strani http://www.jaht.com/
its not just the way you move its the way of life

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _swift_ ()

jini ::

ne vem, če boš našel podatke o tem v kakšnih navodilih.
jaz bi se zadeve takole lotil:
na lan port od routerja bi priklopil pc, ki ima nastavljen statični ip naslov in na katerega bi namestil program ethereal (program za sledenje okvirjev/datagramov/...).
potem bi pognal ethereal in šele nato vklopil napajanje routerja. če bo router poslal DHCP zahtevo, potem si na dobri poti, če ne, lahko pospraviš vse skupaj.
v prvem primeru bi nato namestil na pc dhcp in tftp strežnik (npr. tega http://tftpd32.jounin.net) in ga ustrezno nastavil, da bo ponudil routerju ip in pravo datoteko. potem pa lahko samo upaš, da bo delalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167004 (31897) hojnikb
»

ADSL in router

Oddelek: Omrežja in internet
71263 (667) bvogrin4
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133868 (3664) imagodei
»

problem ftp server

Oddelek: Omrežja in internet
141872 (1562) primus1024
»

Porti in Router

Oddelek: Strojna oprema
81068 (950) Pingvin

Več podobnih tem