» »

problem ftp server

problem ftp server

ajtim ::

pozdravljeni!ker sem še čisto nov pri postavlanju ftp serverja imam sledeč problem!inštaliru sm bulletproof server in cute ftp client!preko swicha imam priklopljena dva pc in problem je sledeč:ko se sam connectam na server vidim file ko pa se nekdo drug pa ne in mu sporoči data socket error-connection timed out!ftp mislm uporablat za shareanje z bratom čist tko privat zadeva!os je xp sp2 in isp adsl siol!hvala za odgovore!LP
me and only me

mdolsa ::

Imam isti problem, naredim svoj FTP server in jaz lahko gledam in delam vse, ostalim pa se zadeva ne odpre. Mislim da je probelm v routerju, nisem pa prepričan. Ali je potrebno na routerju kaj nastaviti?

svejk ::

v bistvu nam kot prvo povej, če uporabljaš kak router, ker je včasih dobro na routerju forwardirati port 21 in tudi 22 se mi zdi, na tisto lokalno mašino na kateri ti ftp strežnik deluje :)

mdolsa ::

Uporablajam DSL router, ki sem ga kupil na spletni trgovini Enaa. Ima oznako EA-2104G. Nanj so priklopljeni trije računalniki in vsi imajo mrežo ter internet, ki delujeta brezhibno. Problem je le v tem da je potrebno nekje na routerju nastaviti, da bodo drugi pač lahko dostopali do določenega naslova. Kje se to nastavi?

Ziga Dolhar ::

glej sticky temo o "port forwarding"-u
https://dolhar.si/

mdolsa ::

temo sem prebral in na routerju nastavil sledeče:
Service Port Server IP in LAN Port in LAN Protocol
FTP(21) 192.168.8.10 21 TCP

pa mi še vedno en deluje. Še vedno datoteke vidim samo jaz. Kje je problem?

OmegaBlue ::

Možnih je več napak.

1. Si forwardal na pravi IP?

2. Server deluje v pasivnem načinu in moraš zaradi tega odpreti še tisti rang portov. (prestavi v aktiven način in poročaj če tako dela)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mdolsa ::

Forwordal sem tisti ip ki ga sam uporabljam za mrežo in ga tudi vpisal v program.
Kje se vklopi aktivni način?
Delal sem po navodilih iz tukaj.

OmegaBlue ::

Pod nastavitvami FTP serverja poglej - zdej nevem točno kje je ker nimam tega serverja pri roki nikjer - Išči kje piše "Active mode" in "Passive mode" po vsej verjetnosti boš tudi kje videl "Passive port range". Zdej imaš 2 možnosti prestaviš v aktiven način ali pa v routerju forwardatš tiste porte iz ranga (rang lahko spremeniš na poljubno število portov).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

sash ::

Forwardiraj porta 20 in 21 oz če imaš kak nestandarden port morš forwardirat port in port-1
--------------------
Think different...
TOROiD Group

flashek ::

mislim da je zato kriv SP2.js sem imel svoj ftp in tistim ki so imeli SP2 na računalniku se ftp ni odpr, tistim ki pa SP2 niso imeli naloženega pa je stvar delovala normalno.
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

sash ::

WinXP pro SP2 na "server" mašini in na dostopnih mašinah vsi sistemi od NT do XP z različnimi Servisnimi paketi (tud win xp sp2) pa vse dela. Je pa res da je drug FTP server - kar pa po mojem nima nekega globjega pomena
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

mdolsa ::

Tistega active mode ne najdem nikjer. Tudi portov ne znam forwardirati. Po moje bi bilo lažje prestavit v active mode. Naj mi kdo pove kje se prestavi.

mdolsa ::

Sem forwardiral port 21 (piše da je za FTP) na routerju in ni nič drugače. Kje je problem??

primus1024 ::

Forwardiraj se port 20 kot so ti ze napisali. Poglej http://www.allaboutjake.com/network/lin... in ti bo jasno. Poglej tudi windows firewall, če ga imas vklopljenega in dovoli povezave na port 20 in 21. Na klientu pa oznaci active mode.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postaviti FTP

Oddelek: Pomoč in nasveti
101876 (1769) miller31
»

FTP Server (Cerberus) za routerjem Linksys WRT54GC

Oddelek: Programska oprema
91984 (1721) sasok
»

FTP server za routerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61249 (1163) RobyRob
»

Postavitev FTP streznika

Oddelek: Omrežja in internet
132822 (2649) feliche
»

FTP dostop preko ADSL-ne dela od povsod

Oddelek: Omrežja in internet
81550 (1389) bojanu

Več podobnih tem