» »

84°C - visoka temp na GPU?

84°C - visoka temp na GPU?

pujs ::

Neki me zanima, je mozno da pri tej temperaturi mece artefakte ker se pregreva? al je to se dost nizko za GPU pa sem pac presegel limit kartice? Grafa je pa Asusova GF 7800GT.
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

_pobesneli_ ::

meni se zdi da je 90 stopinj kritična meja za silicij.če sm se zmotu naj me kdo popravi.Tvoja temperatura je pa absolutnu previsoka za delovanje
Gregor

jRk0 ::

v driverjih od nvidie pise core slowdown treshold 127°C =)
You fuck up once, you loose two teeth.

RC14 ::

Neki me zanima, je mozno da pri tej temperaturi mece artefakte ker se pregreva? al je to se dost nizko za GPU pa sem pac presegel limit kartice?

To si jo navijal , ane? Do koliko pa si prišel? Artifakti so se ti začeli pojavljati zaradi pregrevanja in preveč navite kartice (predvidevam). Malo zmanjšaj frekvenco GPU-ja.

84 stopinj je normalna temperatura ob obremenitvi te kartice (mogoče rahlo previsoka vendar nič bat), bi pa seveda bilo bolje če bi jo spravil na manj. Ali imaš dobro prevetreno ohišje, maš mogoče veliko praha na kartici ? Če te skrbi, si nabavi kakšnega silencerja.

Da bi pa kartica prišla do 127 stopinj tako kot je v driverjih naštimano da se kartica upočasni, si pa ne upam predstavljat. Bila bi tako lepo svetla in žareča, namesto kakšne neonke.:D


Lp

pujs ::

erm... sej jo navil... seveda. Mislm, ce jo mam na 480/1200 se segreva do 84°C, sej artefaktov v igrcah ni vidt, v 3dmarkih tut ne, sm ko pa zazenem scan for artefacts v atitool, pa prec nabije errorje (tist scan for artefacts se mi je zdeu vedno cudn)... uglavnem, kartico bi pomoje lahko se navil, pa v igrah ne bi blo artefaktov, sm se bojim k je temp ze itaq 84°C, pol bi bla zihr cez 90... Sej si tko al pa tko mislm nabavt eddyjev full cover blok za geforce 7800gt, pol pa zihr ne bo temp vec uprasljiva, ampak bom vedu kje je limit od kartice :p
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

Matey_kp ::

84 to je full!!!
Vsaj ce primerjam z mojo gf 7800GT Trenutno 460/1120,bi slo vec ma mi ne rabi...po eni uri al dveh nfs most wanted..tam do 60-62..
84 to ti pokaze senzor rdece ze ne?
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

SpIcA ::

Mah menjaj driverje jst sm na enih driverjih mel 111°c na drugih 45°c itd...potipam grafično normalno bi reku da ma 30°c8-O
P4 RULZZZ!

pujs ::

ej nimam pojma.. nism nikol na senzor gledu, ampak gledam v Riva Tunerju... hm :\... sej men bi pr 460/1120 tut pokazal ene 70°C max... zdele jo mam na 480/1200... upam da bo slo se kej vec!
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

Pyr0Beast ::

Probi takoj nad ventom na zgornji strani s prstom potipat. Če je vroče je tam 50°C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Matey_kp ::

Ma ce ti deluje stabiilno CE..jaz bi mogoce probal zalmana..?
Tisti vent ni lih narejen za tolko....k rami ti na 1200 delajo tudi ko nisi v igrah..
delaj kot da ti je vsak dan zadnji,prej ali slej bos imel prav :)))

pujs ::

Razmislam da bi vzel od Eddyja full cover vodni blok, sm ne vem kok se mi kej splaca:\, mogoce je res bol da kaksnega zalmana uvedem... se bom se odlocu.
They toook rrrrrrr jjjjjjbbssss!!!!!!!

AndrewSmith ::

Se raje Silencerja.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

KrCbelca ::

wtf??

>80°C???

jest sm mu zadnič mojo 7800gt na 480/1120 pa je lbo max tm okol 58 kokr se spomnem. Mam pa zalmanov ZM-GWB2.
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

DemonBoo ::

Moj 7800GT tud z nastavitvijo 460/1120 Stok cooler (leadtek) ne preseze 60 C oz zelo redko (le ob res polni obremenitvi)

Crimson_Shadow ::

Imam 6800GT z NV silencerjem. Grafične sploh nimam navite tako, da je na stock frekvencah (350/1000).

Imam pa zadnje čase neverjetno visoke frekvence v idle (po okni) Pod šoferji mi kaže kar 66 stopinj z eno rumeno črtico (Vent na NC silencerju dela!)

Danes probam open beta od Dungeon & Dragons Stormreach in v roku 15 minut mi naraste temepratura GPU-ja tam okoli 110. V igri je takrat ogromno anomalij, tako teksturne kot geometrijske. Seveda takrat takoj zaprem špil. Povrh vsega imam še odprto kišto.

Imam razen tega, da temeljito pregledam grafično in kuler še kako drugo možnost? (Pa ne govorit, da naj kupim drugo grafo).
We create worlds

Pyr0Beast ::

še enkrat namazat
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Crimson_Shadow ::

Je pomagalo, da sem spucal prah iz ventilatorja. Sem pa tudi pasto še enkrat namazal. Tako da je zdej orenk boljše. Temp. padla za okoli 20 stopinj. ("Okolje" grafične 47 > 29 || GPU pa iz 64 > 40)
We create worlds


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test: Zalman 700Cu-Led na 7800GTX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352549 (1532) jackorsen88
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329031 (14109) Primoz78
»

Vodno hlajenje Pomoč

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61058 (960) Fonzy
»

GF 7800 gt Pomoc

Oddelek: Navijanje
191379 (913) Skankulja
»

Katera 7800 GT? Asus, Leadtek...........?

Oddelek: Kaj kupiti
322083 (1054) cole-22

Več podobnih tem