» »

Ali so zanesljivi gostitelji ?

Ali so zanesljivi gostitelji ?

oton ::

Najeti moram prostor na nekem web-strezniku. Zvedel sem za http://neo-serv.net/ .
Ali ima kdo kaksne izkusnje z njimi ?
oton

64738 ::

neo-serv.net so resellerji za The Planet ali pa za kaksnega drugega ThePlanet resellerja, kot je servermatrix.com ipd...

69.93.0.0 - 69.93.255.255
ThePlanet.com Internet Services, Inc.
1333 North Stemmons Freeway
Suite 110
Dallas, TX
US

Wega ::

Tule moram povedat svoj primer:
Pri njih sem imel najet server, preko katerega sem iz njihovega task manegerja preko njihovih protokolov namestil tudi phpBB forum. Ker sem redno spremljal tudi uradno stran phpBB sem opazil, da je na voljo kritični popravek, torej nova verzija, ki ga je nujno namestiti če želimo preprečiti napade. Ker na njihovi upload strani ni bilo popravka sem jih na to tudi po pošti opozoril.

No lepega dne pa mi neha delat vse skupaj. Najprej sem nekaj dni čakal, potem pa le poslal pošto od drugod, takrat pa šok.
Odpisali so mi, da so mi kar tako na oko izklopili uporabniški račun, ker sem na njem izvajal nedovoljene skripte! Jasno je, da nisem izvajal nobenih skript, je pa to bila varnostna luknja v phpBBju, zaradi katere so celo za nekaj časa ustavili distribucijo tega priljubljenega foruma! Prosim!!!

No višek cinizma (za katerega pa so edino priznali napako in se opravičili) je bil, da so mi poslali obvestilo na (odklopljeno!!!) pošto.

Resnici na ljubo pa so mi šli na roke (ker kao mi tega nebi bili dolžni nardit), ko sem jih prosil za zadnji "živ" backup file z mojega računa.

Tako da ne vem. Takrat sem bil tako jezen, da bi jih v ******l. No sedaj imam raje server in vse skupaj na svojem PCju in se ne sekiram več.
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

bobyx ::

Na serverju ki je najet pri ThePlanet gostujem že od leta 2002. Oni sicer imajo najcenejše cene za najem strežnikov (od $200 mesečno naprej za hude mašine), vendar imajo posledično tudi slab support. Dokler ti server dela, si lahko brez skrbi, ko pa kaj crkne pa lahko čakaš kar dolgo. Na našem serverju je recimo odpovedal en disk in fantje so rabili pribižno 5 dni za zamenjavo (tak je bil downtime). Druga slaba stvar ThePlaneta pa je tudi da ti obračunavajo promet že znotraj njihove mreže - torej če imaš pri njih najet več kot en strežnik, ti bodo obračunali tudi promet med temi strežniki.

Drugače pa kot sem rekel, so en izmed najcenejših ponudnikov dedicated serverjev.

PaJo ::

Da majo ugodne cene za najete streznike? To pa mislim da ne bo drzalo, poglej si tega nemskega ponudnika, ki ni najugodnjsi v .de ampak lahko storitev dobimo tudi tujci:
http://www.hetzner.de/preismatrix_dedi....

Sicer pa, ce se gres resen hosting, mislim da je v takem primeru le streznik v .si pravilna resitev.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

bobyx ::

Dobro, da se popravim, so eni izmed najcenejših na oni strani luže.

za 225eurov na mesec dobiš dual xeona 2.8, 1GB ram, 2x160GB HD in 2TB mesečnega pretoka...

oton ::

Glede http://neo-serv.net/ imam dve vprasanji:
1. Ali je potrebno spremenljivko poslano iz predhodne strani sprejeti na novi strani z ukazom napr.: $a=$GET['a']; ?
2. Ali je omogocena funkcija include('../mapa/dat'); Torej ali se lahko povezemo iz podmape v poljubno mapo ?
oton

neoserv ::

Zaradi nejasnosti bom tole temo potegnil iz naftalina .)

Že kar nekaj časa nismo več hostani v tujini (natančneje v Texasu) ampak lepo v Sloveniji, tako da sta hitrost in odzivnost prvovrstni.

Kar se tiče izredno negativne izkušnje, ki jo opisuje Wega, moram pa kontrirati s tem, da smo imeli na strani napisano GSM številko, na kateri sem bil dosegljiv skoraj kadarkoli. Edini kontakt, ki ga je gospod navedel, je bil pa točno ta e-mail, ki ga je hostal pri nas. To pomeni, da nisem imel nobene druge možnosti kontakta kot ta e-mail, ki ni deloval. Ne vem, če to ravno šteje kot cinizem.

Poleg tega račun ni bil izklopljen kar tako iz dobre volje, ampak zato, ker je bil izveden vdor v phpBB instalacijo, ki ni bila posodobljena.
Za posodabljanje naloženih skript je odgovoren naročnik, kljub temu, da je namestil phpBB preko cPanel aplikacije, ki jo nudimo zraven paketa.

Vsaka zgodba ima dve plati, in to je naša plat. V kolikor bi gospod dvignil telefon, bi zadevo uredili v manj kot eni uri.
Marsikateri stranki so vdrli v Joomla/Mambo/phpBB instalacijo, pa smo še vse uredili v roku enega delovnega dneva.

Da še odgovorim na zadnje otonovo vprašanje... vse PHP funkcije delujejo kot bi morale. Ničesar ni izklopljenega.

neoserv ::

ps. Imamo tudi novo spletno stran in nove pakete - www.neo-serv.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376293697 (16989) hariscorale
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517121 (8041) next3steps
»

Spletno gostovanje v Sloveniji

Oddelek: Izdelava spletišč
274442 (3718) neoserv
»

Gostovanje spletne strani + registracija

Oddelek: Pomoč in nasveti
81859 (1689) neoserv
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315697 (11179) mmorph

Več podobnih tem