» »

Kateri laserski tiskalnik?

Kateri laserski tiskalnik?

N-E-O ::

Nekaj tem je sicer že odprtih, pa so že malo zastarele. Torej, sedanji brizgalni tiskalnik je prepočasen, barva pa je precej draga. O laserskih tiskalnikih nimam pojma, dejte mau povedat kaj se splača vzet v rangu nekje do 30k sit. Pa če pozna kdo kak dober link o kakšnem testu al pa nasploh kej. Pa zanima me, kje se začnejo cene barvnih laserjev..
to je to zaenkrat.. LP
Follow the white rabbit.

cholt45 ::

Jas sem se odločil po prebiranju <b>naslednjega posta</b>!
lp cholt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

N-E-O ::

Torej maš hp1020?? Povej malo, kako si zadovoljen z njim.

V novembrskem Monitorju je najboljšo oceno v tem razredu dobil Lexmark E230, ki za svojo ceno (21k sit) ponuja veliko. Da povzamem:
+ Zelo ugodna cena, hitrost
- Visoka cena odtisa (8,1 sit/stran), slaba kakovost odtisa bitnih slik in rastrov.

Je 8,1 sit na stran res dosti? Ima kdo mogoče tak primerjalni podatek za hp1020?
Follow the white rabbit.

BluPhenix ::

Jaz imam Konico minolto Page Pro 1300W. In sem zelo zadovoljen. Printer je dokaj hiter (16 strani/min) in ima dobre driverje, ki omogočajo veliko stvari (ne vem kako je zadnje čase pri drugih)

Cena izpisa je malo nižja od cene izpisa tistega Lexmarka. Imetnica Zlatega monitorja pred Lexmarkom. Skratka oglej si tudi tega (cena je podobna)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

jan01 ::

Lexmark seveda!!

Maximus ::

Psedujem Brother 2030 in sem zelo zadovoljen.

LP!

Dr_M ::

ene 2 tedna nazaj sm kupu Samsunga ML1610. za celih 19.000sit. stvar dela bp.
mislm, da vec ni treba zgublat besed :)

mersol ::

Vedno ista vprašanja... kateri poceni laserski tiskalnik naj kupim pa da je dobr supr in oh in sploh... pa da bodo pocen tonerji pol;!!""!"!!!!
V kolikor boste sprintali 10 listov na dan je zadeva sledeča; 10x30x12+(2x seminarska po 300 listov)= cca 5000 strani

ok zdej pa k tiskalnikom.
Hp 1020 cena okoli 24čuke dobiš toner za 1000 strani.
Kvalitetno obnovljen toner torej 10.000 x2 + 24.000 s 1000 stranmi =44k/5.ooo stranmi = 8.8 sit na stran

Samsung 1610 ali 1520 je cca 21k + s tonerjem za 1000 strani spet obnova tonerja
toner je za 3000 strani torej : 2x9000+21= 5.7 sit na stran

Minolta PP 1300w cena tudi okoli 25k toner + 1000 strani Obnovljen toner minolta
toner za 6k je 16k torej cca 5.8 na stran

Lexmark 232 stane 24k s tonerjem za 2500 stranmi potem pa 2x obnovljen toner 10.000 sit te pride ... je cca 5.8 sit na stran

Brother 2030 je tudi takega ranga Obnova tonerjastane 9000 in je za 2000 strani... in smo spet na cca 8sit na stran

No to je bila povprečna uporaba domačega tiskalnika ...ter cene kvalitetno ter ugodno obnovljenih tonerjev. V kolikor boste kupovali pa originalne tonerje se zadeva skoraj da podvoji.

V kolikor pa sprintate veliko več od tega pa so kalkulacije drugačne. Za več inf pa se obrnite na strokovnjake ;)
Tako da je vse stvar kalkulacije in predvidene porabe. Seveda pa si prištejte še stroške papirja ki ga kupite od 500sit(za 500listni paket) in do astronomskih vsot za en list foto oh in sploh nevemkakohudega papirja.

nurmaln ::

samsung 1610 uporablja tonerje za 2000 strani ne 3000

mersol ::

res je ... mislil sem na 1520

cholt45 ::

Odločil sem se katerega bom kupil, vendar ga še nimam. Samsung je moja izbira, po napisanem, bom ob nakupu pogledal ali mogoče imajo še Konico, pa bom kupil cenejšega.

OldSkul ::

Jst mam Samsunga 1710 in dela super. Tonerji se dajo dobit obnovljeni in so za 3000strani za samo 9000Sit. Res priporočam, čeprav tega modela ne boš več dobil-verjetno.

Jan987 ::

vzemi hp-ja 1020. baje je zelo dober predvsem pa se ne kvari in je trpežem. Jest lexmarka nebi vzel za noben denar (ker so me njihovi brizgalniki ful razočaral), pa tud če majo zdej dobre laserje kokr pravjo. Jest sem glede tiskalnikov pristaš HP-ja pa mam doba hp deskjet 720c, pa hp laserjet 5l pa oba že delata zelo dolgo. Pr laserju recimo že ene 2 let nisem menu tonerja (pa ga mama za domačo uporabo.

Rok Balboa ::

Jaz se odlocam za samsunga ml1520. Zanima me, kako ima podprto obojestransko tiskanje. Pri HPju je to res elegantno izvedeno in bi to pri novem pogresal. torej?

Gogo ::

Kaj pa SAMSUNG laserski tiskalnik ML-1610, ki je v akciji pri telekomu? www.tu-tu.si
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Dancar ::

Je morda že kdo razmišljal o barvnem laserskem tiskalniku-npr Samsung CLP-510? Stroški tiskanja/stran so verjetno še vedni nižji kot pri brizgalnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dancar ()

N-E-O ::

ja kok so pa kej barvni laserji?
Kje se začnejo cene? Pa kaj se splača vzet?
Follow the white rabbit.

Gogo ::

Ma kdo kaksne izkusnje z Xerox Laserski tiskalnik Phaser 3122?
LP
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

nurmaln ::

Jest uporabljam Xerox 3117 pa sm ful zadovolen. Je eden redkih malih laserjev, ki uporablja toner za 3000 strani (ostali 2000 ali 2500). 3122 mislim da je zelo podoben samo nekaj hitrejši in boljšo ločljovost tako da priporočam

Dancar ::

Barvni Samsung CLP-510 stane 84.830 SIT v Mimovrste.
povezava
Ima pa že vgrajen Duplex za dvostransko tiskanje brez obračanja papirja, kar je v tem cenovnem razredu redkost.

N-E-O ::

Barvni so zaenkrat še predragi za moj žep torej.
Nekaj me še zanima. Vzel bom verjetno Samsunga ML-1610. Povejte lastniki le tega, kako je kej z dodajanjem prahu po izpraznjenju. Baje je pri predhodniku 1520 bilo to opravilo zlo enostavno. To pa seveda zelo zmanjša ceno tiskanja.
Follow the white rabbit.

MajorM ::

Jaz sem danes nabavil Lexmarka E232.

Super zadeva!!:)) Ne vem kako sem lahko ves ta čas preživel ob mojem starem ink-jetu.

Imam namreč še Epsona 400. Mislim, da je vsaj en 7 let star (5 sigurno). To ti je bil tiskalnik. Če želiš kaj natisnit moreš najprej narediti remont, nato 2x Head cleaning, pol pa če maš srečo se da kaj berljivega natisnit.

No sicer mi slike pa vredu printa. Pa počasen je pa glasen. V glavnem OBSOLETE.

Sicer še ne morem reč, da vem vse o novem Lexiju, ampak kar lahko rečem je...
..morda bi najboljša primerjava bila, kar se hitrosti tiče, ADSL proti DIAL-UP. Zverina šiba, ko zmešana.
Skoraj ne folgaš filat papir.

Lp,
MajorM.

mersol ::

Nasvet glede barvnih laserskih tiskalnikov.
Najbolje da kupite Samsung 500 ali 550
Toner vam obnovijo v podjetju cosmo za 16.000
Zakaj kupiti Samsung 500 ali 550 in ne 510? Pri 510 imajo tonerji čip kateri nadzoruje porabo in določi kdaj bo zasvetila luč in tiskalnik vam ne bo printal več .. zmanjka rumenega tonerja in tiskalnik ne deluje.
Pri Samsungu 500 ali 550 pa tonerji nimajo čipa. Torej ko vam zmanjka določenega tonerja še vedno lahko tiskate črne oz ostale strani.. deluje nekako kot kartuša brez čipa ..
Seveda pa imajo samsungi tudi obojestransko tiskanje in nasploh tonerji so najcenejši glede na št. izpisov.
Obnovljeni samsung tonerji


p.s. tisti ki pravite da imate stare tiskalnike pa jih hvalite in grajate vam povem tole... najcenejši laser je bil pred 2 leti 60.000 danes ga dobite za 20.
Čeprav se tehnologija delovanja ni kaj dosti spremenila ... cene zaradi vedno bolj in bolj lačnih kitajcev padajo.... Razen Oki pa še kakšnega exota so vsi tiskalniki Made in China.

grmek ::

@mersol: moj Samsung ML-1520 je Made in Slovakia :D

Nekdo je spraseval, kako ima ML-1520 resen duplex.
V bistvu ga nima, vsaj jaz ne najdem te opcije v gonilniku. Je pa moznost Print Odd in Print Even pages, pa potem rocno (s poiskusanjem:\ ) obrnes papir..
Ima pa ML-1520 funkcijo Toner save, dosegljivo tudi s tipko na ohisju. Uporabna stvar, se posebej takrat, ko rabis na hitro sprintat kak mail in ni tako pomembno, ce je natisnjen izdelek nekoliko bolj bled.

lpG

N-E-O ::

@Mersol

Ja lih to mene zanima.. če ima printer ML-1610 ta čip notr, ker če ga ma, ga ne bom vzel..
ker nameravam polnit printer s prahom..
Follow the white rabbit.

mersol ::

Ne samsung 1610 nima nobenga čipa.. če mislis pa sam polnit s prahom ti pa povem da se to ne obnese... vsaj valje moras premazat z posebnimi tekočinami. Magnet z eno .. opc z drugo in toako naprej...
ti svetujem da ga prineseš v Cosmo pa ti ga bodo tam nafilali.
Povezava do trgovine

nurmaln ::

ti svetujem da ga prineseš v Cosmo pa ti ga bodo tam nafilali.

hočeš rečt, da ga boste nafilali :D

ful zanimivo kako ljudje v firmah, kjer obnavljate tonerje razlagate kolk je brezveze kupovat nove tonerje, ker lahko ful cnej daste nafilat (originalni so seveda tolk dragi ker proizvajalci služijo miljone...), ko pa človk hoče sam nafilat toner (in seveda vi ostanete brez zaslužka) je pa to takoj tolk zakompliciran, da je boljš nest strokovnjakom :\

N-E-O ::

@nurmaln

Se pridružujem tvojemu mnenju.

@Mersol

Tebi pa se zahvaljujem za informacijo. :D
Follow the white rabbit.

mersol ::

nurmaln:
Res da nekatere lahko vsak nafila brezproblema, sploh tiste pri katerih so razvijalne enote ločene od tonerja.
Pri vseh ostalih pa malce tezje, sploh novejši modeli tonerjev so ze v originalu narejeni tako da se čimbolj uničujejo za obdobje ki je predvideno.
Seveda lahko enostavno zvtrate luknjo in not stresete prah... vendar kvaliteta izpisa pada. Je pa tudi res da je vrst prahu kar nekaj in ni vsak prah za vsak toner.

nurmaln ::

hmmm...

Mogoče sm pa hotu povedat, da tud vaše filanje tonerjev ni tolk simpl, samoumevno in nasploh krasna stvar. Mogoče pa proizvajalci vseeno imajo še kakšen razlog, da zamenjajo celo kartušo namesto da bi samo prah v rabljene stresal.
A ste res tolk prepričani, da imate tolk pojma o tej tehnologiji, kot proizvajalci ki vlagajo miljone in miljone € v to?
Je kartuša, katero vi nafilate z nekim kvazi tonerjem res ekvivalentna novi kartuši?

dolenska ::

pa bom še jst neki dodal
sem serviser lasercev in vam povem da je minoltin pp1300w oz. novejsi pp1350w zelo zanesljiv. v novem tiskalniku je tonerja za 1500 printov, vendar iz izkusenj vem da stranke naredijo tudi po 3000 printov s prvim tonerjem. tako da ze tuki se splača. tiskalnik tiska s hitrostjo 16strani/min.

Nekaj sem prebral o neorginalnih tonerjih ter o obnovljenjih tonerjih tega NE kupujte, ce zelite tiskalnik se nekaj casa uporabljt. veliko tonerjev ki so obnovljeni niso dobri ker je toner napačen in se potlej toner v grelni enoti zapeče na valje ali pa se sploh ne zapeče na list. Kar se tiče pa neorginalnih tonerjev je pa tako da so velikokrat napačni, potlej pa stranke pridejo k men pa sprasujejo zakaj tiskalnik ne deluje. Se je ze zgodilo da je stranka ki je dala v barvnega laserca dva tonerja, ki sta bila polnjena, škode za 150jurjev. za orginal tonerje bi dala stranka ene 10jurjev več pa bi vse super delalo, to je pa polnila s tonerjem, ki je bil slabe kvalitete in unicila grelno enoto in transfer enoto. vsekup jo je prišlo okol 150jurjev.

sicer so pa vsi ti low budget tiskalniki namenjeni temu da se ga kupi, ko pa zmanjka tonerja se kupi pa nov tiskalnik.

nurmaln ::

sicer so pa vsi ti low budget tiskalniki namenjeni temu da se ga kupi, ko pa zmanjka tonerja se kupi pa nov tiskalnik.

Z ostalim v postu se sicer strinjam, pri polnjenih kartušah res nikoli ne veš kaj dobiš in pomoje ni vredno zjebat tiskalnika za una dva jurja. Ampa zakaj bi pa kupoval nov tiskalnik ko zmanjka tonerja pa mi res ni jasno in bi bilo nesmiselno (in zelo zelo drago). Sicer je res, da pri najcenejših nova kartuša pride skor tolk k nov tiskalnik, ampak je tud res, da je v novem tiskalniku kartuša polnjena do tretjine ali kvečjemu do polovice.

Vzemi za primer Xerox 3117, ki ima nov toner za 3000 strani, pri novem tiskalniku pa je polnjen do tretjine, torej za 1000 strani.

Če natisneš 1000 strani/mesec pomeni da za 4 mesece lahko kupiš:

a.) 4 x tiskalnik = 4 x 18.990 = 75.960 SIT (tvoja varianta)
b.) 1 x tiskalnik + 1 x nov toner = 1 x 18.990 + 1 x 17.990 = 36.980 SIT

tvoja trditev nekako ne vzdrži

dolenska ::

hmmm jst te cist zastopm in to govorim tudi strankam da zakaj bi stran metali skoraj nove tiskalnike vendar prav to se dogaja. vsak dan imam s tem opravka in skor nobeden se ne odloci za toner ampak za nov tiskalnkik. res pa je kar si napisal da se cenovno ne izplača ampak to se dela


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvni laserski tiskalniki

Oddelek: Kaj kupiti
203568 (2650) Pina
»

laserski tisklanik samsung

Oddelek: Kaj kupiti
173017 (2671) simon2704
»

kateri cenejši laserski tisklanik

Oddelek: Kaj kupiti
142080 (1772) mersol
»

Lexmark E232 dilema in obnova tonerjev

Oddelek: Kaj kupiti
162365 (1887) Jackal
»

Kateri laserski tiskalnik????

Oddelek: Kaj kupiti
151854 (1545) dolenska

Več podobnih tem