» »

Lexmark E232 dilema in obnova tonerjev

Lexmark E232 dilema in obnova tonerjev

Keyser Soze ::

Kupujem omenjeni printer a sem še vedno v rahlih dvomih. Rabim printer, ki dela tako pod windowsi, kot na macih in na linuxu. Prvotni problem je bil, da nisem vedel ali naj se odločim za pljuvalnik ali laser. Po dolgem premišljevanju so me prepričali nižji stroški pri laserjih. Čeprav me še vedno mika Pixma IP4000...

Skratka, Lexmark e232 je laserski printer za domačo rabo. Možen je priklop preko serijskega ali USB porta(sramotno nima priloženega niti enega kabla za povezavo???). Mrežne opcije ni, je le v obliki printserverja. Ima tudi predal za 250 listov, kar je samo plus. Nima pa duplex enote, kar je tudi en velik minus. KAr se tiče rama, procesorja, ipd. predvidevam da je OK opremljen za to ceno.

Največja težava pa so tonerji. KEr v skoraj nobeni štacuni nimajo tonerja za ta tiskalnik, če pa ga že imajo je samo tisti mali "zeleni" toner za 2500 strani, ki ga lahko vrneš. Stane pa 19 tisočakov. Obnova teh tonerjev mi je popolna neznanka, saj ni nikjer zaslediti niti enega obnovljenega tonerja. Dobro je le to, da razvijalna enota zdrži 30.000 strani, kar pomeni, da bo tiskalnik prej romal v smeti preden bom toliko naprintal.

Torej, če ima kdo izkušnje z omenjenim tiskalnikom na dan z besedo. Kar se tiče tonerjev, obnove in nasplošno navdušenja nad delovanjem printerja.

mambli ::

Imam par E232 printerjev na šihtu.
uporabljamo jih od samega začetka, ko si prišli vn. Nikoli ni bilo prav veliko problemov z njimi.
Za toner damo približno 16k.

Miran2 ::

Kaj pa Samsung ML-1710P?

Keyser Soze ::

Kje pa kupite tonerje? Pa kateri so? 2500 strani ali kaj več?

mambli ::

Kupujemo pri eni firmi, ki je zastopnik za Lexmark v Kranju. Toner je pa za 2500 strani. Sorry za pozen odgovor.

mersol ::

Za tvojga lexmarka zaenkrat še ni rešitve. Saj še ni možno dobiti dovolj zanesljivih čipov, katere je potrebno zamenjati pri obnovi.
V firmi Cosmo bos najprej zvedu za novico kdaj bodo čipi na voljo in koliko bo bila obnova.
www.kartusa-toner.com in si oglej

Keyser Soze ::

Sej ne da bi se spoznal na tonerje, ampak a zadeva crkne pri 2500 strani al kako. Kaj pa če polnitev zadošča za 2800 strani? Zakaj je sploh pomemben čip?

budili ::

koker sem zasledil po drugih forumih, cip zapisuje stanje tonerja na osnovi printanja, torej gre dol recimo 90, 80,...10% ko nafilaš pač prideš do 0, toner je povn, ampak ne printa
pojma nimam pa kako štejejo porabo tonerja (mogoče prekritost strani s črkami, sliko....)

minolta 1300w ma isto, sam da ti po refillu se zmeri dela, samo zmanjsa hitrost na 6snm (na 1/3)

za samsung ml-1520 nekaj omenjajo drugačen prah (samsung tudi pop... glede refillov), cip ?

mogoče lahko kdo za ml-1520 ovrže mojo trditev; če ne bo treba 1710 vzet

ma še kateri od teh cenejših 2 leti garancije razen samsunga?

mersol ::

Glede Lexmark tonerjev je tko da toner preveri stanje prahu. So pa čipi posebni in jih je potrebno menjati NUJNO!!!
Minolta 1300w deluje tako kot si napisal in vedno pred vsakim printom opozarja da je toner prazen. To deluje samo z oem gonilniki. S polnimi gonilniki pa ne deluje in je potrebno zamenjati čip. Je pa razlika v čipih in sicer imaš za 3k in 6k.
S Samsungi pa načeloma ni problema glede refila. Potrebn je praviln postopek in posebn prah. Je pa vseeno katero serijo bos kupu. 1520 al 1710.
Itak da kup samsunga ker ti je najcenejš obnova tonerja pa tud tiskalnik je zlo ugodn.
Klikni in si oglej

Doman ::

Tudi sam sem se zagledal v ta tiskalnik. Je že kaj novega glede obnove tonerja?

Mirč ::

stane 10.000 sit za ca.2500str
lp

Doman ::

Glede teh čipov mi ni čisto nič jasno.
Sam si sicer lastim E232 in sem v pol leta sprintal šele 700strani. Na skali mi kaže, da je toner še 80% poln. To pomeni, da ko bom prišel do 1500 strani (prvi toner je za 1500strani). bo vse skupaj crknilo tudi če bo toner še 50% poln?

Mirč ::

eh,prvi toner je napolnjen do konca ca.2500str.
lp

Doman ::

Ko sem ga kupil je pisalo, da je prvi toner za 1500 strani. Prav tako mi piše na listu, ki mi izpiše podatke o tiskalniku, da ima tooner kapaciteto 1500 strani.:\

Mirč ::

misliš capacity 1.5k.Jaz sem sprintal 1134 evostrani pa je toner na slabih 70%.Tako,da bom kmalu videl kako to gre.Ali se pri 1500 ustavi pa še mas več kot 50% praha not,bi bilo hecno.Sem pa mislil, da je pun toner za 2500str,kje pa si prebral,da ja za 1500str.Pomoje bo šlo printat do konca,ko pa se izprazni prah bo javilo napako takrat bo verjetno potrebno kupit novega oz,obnovljenega.
lp

Keyser Soze ::

He, he... U wish. =D

Saj je bila pri meni ista zgodba. Toner še na 70%, število natiskanih strani pa okrog 900 - 1000. In sem bil ves vesel, kako bo trajal tam do tam do vsaj 2500 strani. So postali radodarni pri Lexmarku.

Ampak ne, ne... Ko sem prišel čez 1400 strani sem že moral na kakšnih 20 natiskanih strani vzeti ven toner in ga pretresti če nisem hotel imeti belih črt. Pri magični meji 1500 strani, pa je zadeva postala že tako nemogoča, da sem sklenil stvar zamenjati.

P.S.: ČE mogoče kdo ve ali se da prodati izrabljen toner ali kaj podobnega? Info?

Jackal ::

Pri Cosmo lahko povprašaš, če ti odkupijo toner. Meni so jih že par za HP. Ne pričakuj pa da jih odkupujejo po visokih cenah... par sto tolarjev pa le.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup laserskega tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
233532 (3007) majao
»

Poceni laser

Oddelek: Kaj kupiti
181972 (1547) perci
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324899 (4254) dolenska
»

poceni laserc...samsung 1520 vs. hp 1010

Oddelek: Kaj kupiti
112094 (1744) pavl
»

Kateri laserski tiskalnik????

Oddelek: Kaj kupiti
151851 (1542) dolenska

Več podobnih tem