» »

Opera vedno bolj počasna, zdaj že skoraj umrla.. ?

Opera vedno bolj počasna, zdaj že skoraj umrla.. ?

MadMax ::

Brskalnik je zadnje mesece postajal vedno počasnejši (vmes seveda upgrade, ko je pač prišel na net).
S-T stran recimo odpira po več minut (če sploh uspe naložit do konca), večino strani se sploh ne da več odpirat.
Verzija tazadnja, 8.51, računalnik ni predpotopen (p4 2.8 na i875, 2GB RAM, ...), pipica v svet je adsl prek siola, router asus wl-500GD (konfiguracija nespremenjena več kot pol leta). Včasih je zadeva delovala, zdaj pa je samo še za okras.
Aja, v IE seveda vse strani nalaga s svetlobno hitrostjo.

Any idea?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

BigWhale ::

opera owna... ;>

borchi ::

BigWhale, darko ti je username spizdu...
l'jga

sinko999 ::

Verjetno imaš windowse Xp, IMHO razvijalci so ga nekaj zajebali za XP-je ker drugače na w2k3 dela BP.
Ma bojo že popravili čas bi že bil ;)
LP
Ni? ni ve?no !

MadMax ::

Veliki, prisrčna hvala za neverjetno konstruktiven odgovor, poln koristnih podatkov. Daj TRR, da ti nakažem kak miljonček. Le kaj bi brez tebe, vedno prvi priskočiš na pomoč >:D

sinko999, res je, XPji so, sem pozabil napisat v prvi post. Sicer je pa na začetku delalo b.p. (pred kakšnim letom), že po nekaj mesecih pa je bilo opazit počasnost. In evo, zdaj je postalo neuporabno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Poldi112 ::

Pa si poiskusil odinstalirati in ponovno instalirati?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

R33D3M33R ::

Po mojem bi bilo fajn počistiti cache in history ter podobno. Če si brskal po nastavitvah je čisto možno da si spremenil kako pomembno nastavitev, recimo proxye in podobno. Mogoče tudi reinstall ne bi škodil.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Bojevnik ::

@sinko na XPjih dela čisto brez problemov


Drugače pa lahko probaš eno prejšnih verzij, ker nova verzija meni občasno zašteka za 10sekund(sicer zelo redko ampak, prejšne verzije tega niso delale)

svejk ::

moje mnenje...Opera mi služi kake 3 leta....in deluje brez težav v službi in doma...povsod winXP pa tudi na RH sem jo uporabljal-....Še vedno prekaša IE v hitrosti kot tudi v odtalem (skini, nastavitve) Pred časom sem našel še celo SI prevod....

MihaFirst ::

No, Opera sama absolutno ni kriva. Jst jo uporablam v winsih XP, in mi nikol ne šteka (oziroma, Gmail jo mal heca, ampak tak mam na vseh brskalnikih). Poglej cookiese, pa history, pa mogoč te je kdo DoSal, čeprav ne verjamem, da za toliko časa...
www.gamma.si

5er--> ::

Shrani maile in nastavitve, bookmarke...
potem zbriši mapo:
"C:\Documents and Settings\"uporabnik"\Application Data\Opera\Opera"
ba bo delala kot nova :) (tudi reinstall ne škodi)

tpah ::

kak teden nazaj sem imel isti problem...pomagal mi je reinstall in opera spet dela kot je zasnovana.

ne vem kje je bil problem, lahko da v neprebranih tabih :))

sinko999 ::

Torej jaz sem odkril vir mojih težav bil je Kerio firewall sem ga odstranil pa dal drugega in zdaj spet dela tip top
enaka inštalacija.

LP
Ni? ni ve?no !

MadMax ::

Zadeva popravljena po načinu, ki ga je opisal 5er--> (hvala!)
Bookmarke uvozil nazaj, tistih 6 nastavitev ročno nastavil it zadeva dela :)
Hvala vsem za nasvete!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kriko1 ::

Problem je verjetno ker cache raste (nekaj pripomore še fragmentacija), in ima antivirus vedno več dela. Vsakič ko opera dostopa do tega se izvajajo pregledi, poskusi v Tools->preferences->advanced->history omejit disk cache na 10 mb, pa če imaš kako ne-dial up povezavo, lahko komot daš kljukico pri empty on exit.

5er--> ::

Jaz imam disk cache na 0, pa ne pomaga... vsake toliko se ji pač zbrklja.

kriko1 ::

Imaš antivirus? Poskusi operin dir excludat iz skeniranja. Pri nortonu mi je to ful pomagalo.

darkolord ::

I'm late :8)

Opera owna...

64738 ::

S-T stran recimo odpira po več minut (če sploh uspe naložit do konca), večino strani se sploh ne da več odpirat.


NOBEN browser ne odpiral strani tako pocasi! Opero sem rabil kar precej casa in takih problemov nisem imel. Morda je pa kriv ponudnik interneta. Za cache ne verjamem, ker nimas 100GB cache ampak par MB.

MadMax ::

64738, vrjemi da ne pretiravam. Se pa strinjam, z dodatkom noben _izpraven_ brkljalnik. Če bi bil kriv ISP, potem tudi v IE ne bi odpiralo, se ti ne zdi?
Tako pa je v IE naložilo v sekundi/dveh, opera pa je za ta poseg potrebovala nekaj minut.
Isto stran.

Cacheja je bilo cca. 20MB (nič v primerjavi si tistim ki ga ima IE :8) )
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kriko1 ::

Tools->preferences->advanced->network

Kaj imaš pod:
max connections to a server
in
max total connections
?

Poskusi z 4/8.

64738 ::

Nekaj drugega je narobe. Ne Opera, ne FF, ne IE nimajo takih zastojev. Mislim na default nastavitve. Morda je HDD problem. Probaj tisti preizkusen recept - format c: in vse na novo gor. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64738 ()

MadMax ::

Saj zadeva zdaj deluje, ni panike.
Nisem pa v tem času nič spreminjal, vsa prilagajanja so bila več al manj prilagoditve videza, položaji toolbarov in podobno. Vse advanced nastavitve so bile default.

Tisti preizkušen recept bi pa moral že zdavnaj naredit, ker se je že ves hw vmes zamenjal, pa.... Se mi ne da 1 mesec zgubljat za to da vzpostavim kolikor toliko uporabno stanje :8)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o browserjih.

Oddelek: Programska oprema
8749 (549) sash69
»

Izšla Opera 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
11915182 (9772) clix
»

Izšla je Opera 9.5 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21023198 (12090) Gandalfar
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621356 (13104) R33D3M33R
»

Opera po novem brez oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768303 (6154) kriko1

Več podobnih tem