» »

Vprašanje o browserjih.

Vprašanje o browserjih.

Etwa ::

Čav mene pa zanima, če kdo kaj ve o tem, kaj podobnega že obstaja...

In sicer problem je tak.
Vsakič ko grem na neko spletno stran mi iz strani zlowda barvo ozadja font črk, vse CSS sranje in html ter ostalo ...

Kaj bi blo možno nekak to priredit da bi lahko shranu kot nek template te strani vse nerelevantne podatke, ki se spreminjajo na recimo 1 mesec ali več.

Recio http://woodcraft.at/ ima za ozadje eno ful velko sliko ... jst bi pač to sliko shran na svoj PC ... in browserju dal vedet da naslednjič ko grem na to stran preveri ali je še vedno ta slika za ozadje in če je ... mi jo potegne iz lokalne mape kjer bi bla shranjena.

Obstaja kaki addon/browser ki je sposoben preverjat CSS in HTML ter ostalo generično sranje ki se kreira ob loadanju določene strani, ter razlikuje te podatke in možnost da jih shrani ?

popster ::

faster fox plugin pa preveri tudi browser cache kolko mb je nastavljeno

naslednjič uporabi bolj informativen naslov teme..

Ericssony ::

Opera ima te možnosti, ki jih opisuješ/potrebuješ...

sash69 ::

Hmm...jst bi pa rad trenutno ravno obratni učinek...

Namreč, spreminjam eno stran, pri kateri veliko spreminjam obstoječ CSS file. V Operi mi vse te zadeve pocacha (CSS+JS datoteke), kljub temu da imam Caching izklopljen oz. nastavljen na 0. (Settings->Preferences->Advanced->History) Torej, če nekaj spremenim v datoteki .css in potem refresham page, se te spremembe ne odražajo na strani. A sem pozabil še kaj nastavit? Oz. kako bi se lahko to izklopilo/spremenilo? Sem sicer že poskusil poiskati kakšno rešitev na spletu, a zaenkrat je nisem našel... :(

edit: odkril kje se lahko to spremeni. (če bo še kdo mogoče kdaj potreboval: v address bar se napiše: opera:config, poiščeš Disk Cache, tam sem odkljukal vse in vse druge nastavitve nastavil na 0; po potrebi se lahko enako uredi tudi v Cache delu opcij)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

bluefish ::

Tisto s Config ni potrebno. Namesto F5 ali refresh gumba uporabi CTRL + F5.

amigo_no1 ::

CTRL + F5 naredi force refresh za vse odprte tabe.

Opera
Preferences (alt+p)- > Advanced -> history -> Disk & memory cache -> off

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bluefish ::

Spet ena posebnost Opere.

amigo_no1 ::

S cachem ima Opera probleme vsaj od verzije 7 dalje (ko pokaže nekaj na pol oz. ne refresha kot bi bilo treba).

btw, pri FF naredi CTRL + F5 force refresh za trenuten tab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

sash69 ::

Hmm no, sicer sem že predno sem šel v config spreminjat poskusil z CTRL+F5, ampak mi začuda ne refresha. Bom sicer še poskusil doma na domačem računalniku.

Drugače pa, amigo_no1, to je bila prva stvar, ki sem jo naredil. :) Ampak Opera je potem še vedno vseeno cache-ala CSS in JS datoteke. Ko sem pa izklopil Cache documents opcijo v configu, je pa le nehalo cachat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Opera 10.60 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7220685 (17376) Jst
»

Opera 9.5 Alpha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12313461 (9358) kriko1
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621454 (13202) R33D3M33R
»

Opera po novem brez oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768351 (6202) kriko1
»

Darilo ob desetletnici Opere (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11313066 (9400) ender

Več podobnih tem