» »

Preprost "alarm"

Preprost "alarm"

DimmniBurek ::

Rad bi naredu en tak mini "alarm". En senzor, al za gibanje al kej podobnega ki bi bil zvezan na en rele ki bi za nevem par sekund vklopu lučko al neki podobnega...
Kolk stanejo kej taki senzorčki...
To nej bi blo tko nevidno :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

LordTado ::

če bi rad mel tko preprost si kup en navaden senzor gibanja za luči ki ga alhko nastaviš od 3s do 60s.
čao

DimmniBurek ::

Ja sam tista kišta je velika in nekako ni skrita očem... V tem je fora, sem tudi sam pomislu na tisto, sam ni to to...
Rabm neki miniaturnega, kak cm morda mal več:))
There Is No Stronger Drug Than Reality

Azrael ::

PIR senzor je velik zaradi svoje optike. Miniaturni pa so dragi kot žafran.

Za kakšno razdaljo to rabiš? če gre samo za prečkanje nekega hodnika lahko uporabiš sistem, ko s telesom prekineš svetlobni žarek, ki je lahko neviden. Senzorji so majhni, ostalo kramo pa tudi kam skriješ, saj je ni velko. Nekaj tranzistorjev, uporov, dioda in rele v grobem.

Druga možnost za zaznavanje gibanja so ultrazvočni alarmi, ampak so precej občutljivi in jih lahko sproži že samo kakšna muha ali druga taka aviacija. baje včasih tudi dvigajoč zrak od vročih peči. Je pa res samo za zaprte prostore (soba, avto). Je pa stvar bolj komplicirana
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Ma to bi bil alarm za sobo v kleti, da mi lih mati ne vdre not ob kakem neprijetnem trenutku s punco... Sej veste kako je to, če je pa tam lučka pa maš še par sekund za ta glavno uredit :D
Do kleti grejo štenge ja...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Highlag ::

Če imaš vmes kakšna vrata na varni razdalji se da s kakšnim stikalom tole rešit :D

Druga "enostavna" rešitev bi bila IR dioda in sprejemnik. Kot imajo rešena kakšna avtomatska vrata. Z uporabo ustreznega senzorja rabiš naredit samo en multivibrator z ne555, ki napaja IR diodo. Sprejemnik ima izhod 1/0 in nanj lahko preko enega tranzistorja priključiš en piskač . Vse skupaj se da zmontirat na eno vezje, ker je sprejemnik tako občutljiv, da se signal odbije od sosednje stene. Ko bi šel kdo mimo bi signal prekinil, pa piskač bi se za trenutek sprožil.
Never trust a computer you can't throw out a window

TRIROG ::

v podpisu nekoga sem zasledil ...
stvari so preproste, ljudje smo pac neverjetni mojstri da jih zakompliciramo ...

a se nebi blo bols zment z mamo da ti potrka na vrata preden not vstopi?
kaj pa ce bi zaklenu sobo ko sexas?
nevem zate sam zase pa vem da med sexom ne gledam okol kje ksna lucka sveti ...

LOL

gumby ::

hehe... ti bos pa glih na alarm gledal, ko bos v "neprijetnem" polozaju s punco ane?0:)

DimmniBurek ::

Gmh, no ja mal ste me "zjeb.ali" :D
Sej ni nujen da je sex, lohk je sam pač tak trenutek ko nebi hotu da kdorkoli vdre v sobo...
Imam tudi male bratrančke ki sej veste zelo radi nažigajo GTA:SA, važn da majo bazuko in neomejeno raketk....
In ti ZMEREJ pozabjo potrkat...
Kej preprostega, Ta IR ledica ni slaba ideja, sam kako daš to?
LED tako da "sveti" recimo na štenge(iz stropa), kje je pol ta sprejemnik? Dol NA štengah oz. na takem položaju da ko gre nekdo po štengah da sprejemnik ne "vidi" svetlobe od LEDice?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Highlag ::

Ni nujno. Moje igranje s to zadevo je pokazalo, da je senzor dovolj občutljiv, da je našel diodo, ki je svetila v strop, senzor sem imel pa obrnjen vodoravno v prostor. V sobi 4x5m

Mislim, da bi lahko oboje vgradil na eno vezje obrnjeno v eno smer. Senzor bi moral rahlo omejiti, da gledal bolj v eno smer, pa bi šlo.
Malo bi moral poexperimenterat. ;)
Never trust a computer you can't throw out a window

DimmniBurek ::

Aha, no pol bi rabu še da mi en vezje nariše, alpa pove kje bi se kej takega našlo :8)
There Is No Stronger Drug Than Reality

iskra ::

Če bi dal recimo eno stikalo, ki je narejeno iz dveh zelo tankih žičk za vrata, bi po moje zmagal. Ti dve tanki žički nato spelješ do mesta, kjer želiš slišat alarm in si zmagal. Za alarm pa uporabiš kakega piskača al neki, kot že omenjeno.

Lahko daš recimo na vrata košček bakrene pločevine, tako, da podrsava po žici ves čas, ko se vrata odpirajo. Pa daš nekam pod strop, da se ne poškoduje med pometanjem.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Highlag ::

Al pa sam napelješ eno trdo žico. Tistega, ki bi se spotaknil in padel po stopnicah bi tudi slišal >:D
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

DimmniBurek ::

Hja ampak najbližja taka vrata so preblizu, so vrata in pol takoj vrata v sobo, torej sam kak 1m "cajta", drugih vrat pa ni, so, sam so zmeri odprta:D Mah sej na koncu si bom domofon montiru pa je :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Azrael ::

Za letos je že zamujeno, kaj pa kakšni kraguljčki ali zvončki na vrata, ki peljejo v ta predprostor ? Namestil bi jih pred novo letnimi prazniki in jih potem "pozabil" pospraviti.
Nekoč je bil Slo-tech.

DimmniBurek ::

Hihi, ja to je pa še možno, bom mal razmislu, ni slaba ideja... :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

#000000 ::

Če maš web kamero obstaja en program kerga zdele imena ne vem trenutno. in ma eno fino funkcijo 'dela lahko tud kot alarm' na prewiev si naštimaš eno 'kokr mrežo' kera je kao občutljiva na gibanje in ko se v območju kerga naštimaš premakne se sproži alarm 'in ti hit nehaš dregat' pa mami nav nč posumla, edin mal čudn je če boš kamero na hodnik naštimu, no pa sej se da mal skrit. Ko se spomnim imena programa poročam. LP

DimmniBurek ::

Hahahah, nehaš dregat...
Ej nimam kamere, pa tudi nebi šu tega delat ker je vse way preveliko
There Is No Stronger Drug Than Reality

MihaFirst ::

no, mene bi pa ta programček zlo zanimal:D :D :D
www.gamma.si

#000000 ::

Ma nemorem se spomnit imena niti ga nisem bookmark-al vem pa da sem googlal za free web cam software oz neki podobnega in zlo hitr naletu na to zadevo. Bom pogledu če slučajno kje kej najdem. LP

btw. kva ti tud za dregat rabš >:D

MihaFirst ::

haha>:D >:D >:D rabim za več različnih stvari :D
www.gamma.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425772 (4984) matobeli
»

Vlamljanje in zaščita (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16422643 (8727) kamiKaZaA
»

IT v novi hisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627800 (5794) jero_no1
»

IR ograja okoli hiše-pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245106 (4190) svizec75
»

Nekaj kar bi me opozorilo na prihod staršev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373860 (2901) Mamaplata

Več podobnih tem