» »

Ne morem naložit winsov

Ne morem naložit winsov

UzzI ::

Mam en problem! Kupu sm prenosnika HP nx7400 pa sm hotu naložit XPje gor. No zdej sm poskusu že s štirimi windowsi, pr dveh mi je nabil en eror, pr dveh sm pa že pršu v setup program in tam izbral prvo vrjanto, za namestitev winsov, pa mi napiše da ne zazna diska. Zdej mi pa ni 5% jasn kaj nj nrdim. Diska niti ne morm sformatirat. Do ntfs vrjante za formatirat ne pridem, ko sm pa v dosu to poskusu se m je pa nek na sred obesu. Zlo bom hvaležn za pomoč.
UzzI

asus ::

probi resetirat plato pa clear cmos

UzzI ::

a mi lhk prosm mal razložiš kk to nrdim. K nism ne vem kašn majstr! Hvala

ttommy ::

Najverejetneje imaš kak gonilnik s katerim najprej naložiš gonilnike za trdi disk-malo preglej,kaj vse si dobil zraven.
Gamer

ant ::

nekje pri ramu ali pa tam, kjer je mini pci modem naj bi bila ena ploščata baterija > dej jo ven za par minut in potem nazaj noter

če to ne pomaga pojdi na spletno stran od HP in najdi najnovejši bios ter ga naloži

tretja varianta pa je Partition magic. na netu dobi in naloži na svoj računalnik > na koncu te vpraša ali hočeš narediti tudi 2 disketi > da narediš jih in bootaš iz diskete ter formatiraš s pomočjo tegale programčka

potem pač probaš še enkrat naložit

MagicMan ::

Jst bi pa akr tu pisu da ne bom nove teme odpirou...Am jst k hocem nalozit windowse, pridem do tam ko izbiram kambom nalizil wondowse (na katero particijo) vendar pa mi racunalnik noce naredit nove particije..Pa tudi na unparticioned space mi noce naredit, samo na c lahko, mogoce ve kdo zakaj je to??

ZdravkoČolič ::

piš bl jasn a maš dva trda diska?;(( verjetno maš disk c označen na master druzga pa na slave, zrihti v biosu!:D

Zgodovina sprememb…

MagicMan ::

Mam samo en disk oz. dva sam hocem met prklucenga samo enega... In takrat ko hocem izbrati kam bom instaliral mi en naredi nove particije..Pise pa da vec OS ne more biti na eni particiji...

ZdravkoČolič ::

ja amaš več OS že na tem disku?:|

MagicMan ::

Meu sm xpje sam sm formateru disk zdej jih pa ne morm vec nalozit...ker mi nardi samo 1 particijo...

ZdravkoČolič ::

A maš ta disk u BIOSu naštiman na MASTER- na master disku je operacijski sistem (mislm, da morš met kabl za disk k ma OS gor tud pravilno prklučn-na pravilni vhod, en kabl ma za hdd ma 2 vhoda, pa jumperje morš met pravilno nameščene-ne sprašuj kako). Moje znanje pri strojni opremi je bolj slabo:'( , verjetno nisem vsega 100% prov povedov! :D

sid911 ::

Še jaz si malo sposodim temo. Imam staro compaqovo mašino s celeronom 500, 1+4gb disk, na katerega noče noben OS. Linux javi napako pri nalaganju, winXP prav tako, win 98 pa tudi nekaj zeza. Kaj naj naredim?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

ZdravkoČolič ::

stran vrž starino>:D

sid911 ::

Nekako je nočem, bi prišla prav za kaj.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

dolenska ::

ma disk je krepnu.....probaj namestit na drug disk....

Azrael ::

@sid911:

Malo več povej, kakšno napako javi zadeva. Ali ne more pisati po disku?

Imaš lahko fuč disk, oz.še bolj verjetno imaš na njem skrito servisno Compaq particijo (~40MB), ki ne dovoli spreminjati trenutnega OS. Ta particija je med drugim tudi nek zelo približen približek Radix karticam, vsaj kar se zanesljivosti tiče.

Poglej na HP/Compaq spletne strani kaj imajo za tvoj mlinček, predvsem za diagnostično disketo in seveda dokumentacijo. Delati pa bi moral drugače gor vsi OSi, ki si jih omenil.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

sid911 ::

Ok, za linux nisem ziher kako napako javi, XP pa javi neko napako strojne opreme ali kaj ( sem že pozabil).:8)

Hmm, če bi disk formatiral na kakem drugem kompu bi zadeva delala ( v primeru da je tista omenjena particija gor)?

Aja, preden sem zadevo dobil v roke je bil gor winMe, ampak sem večinoma gledal modrino, tako da sem želel naložit kaj drugega. za info: slo-tech linux live-cd se pravtako ne zažene.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

Azrael ::

Če daš disk v drug comp potem BP povoziš vse particije, servisne in ostale. Če imaš kakšen program za delo s particijami npr. z MS fdisk ali s Free Fdisk poglej kakšne particije imaš na disku.

S Free Fdiskom, se mi zdi, da lahko morebitno Compaq particijo spremeniš v aktivno in potem zaženi mlinček. Morebiti boš lahko prišel do zanimivih nastavitev.

Žal sem se lahko s tem igral samo z diskom iz crknjenega Compaq strežnika in ne vem, kaj se vse skriva tam notri, saj je takoj po zagonu te particije in uvodni sliki izpisalo, da je HW napačen.

Glede tega da ne dela Live Linux CD, je več možnosti:

- Live Linuv ni vsemogočen, saj vseh HW konfiguracij ne more predvideti
- lahko pokvarjen RAM => Memtest
- lahko pa je samo premalo RAMa, npr. pri mejjnih slučajih (kar se tiče količine RAMa, sem z DSL dobival zelo zanimive rezultate...
- Lahko je kdo dodal kakšen RAM modul, ki ni požegnam s strani Compaq-a

Namreč mnogi brand name mlinčki so izjemno izbirčni s katerimi RAM moduli delajo brez napak. Sicer je vse vsaj na videz in po dimenzijah SDRAM ali kar že mlinček uporablja, ampak z neoriginalnimi ne dela dobro ali sploh ne dela.
Nekoč je bil Slo-tech.

sid911 ::

Tole z ramom bi pa kar znalo držat ja. Bom probal samo z eno palčko, za katero domnecvam da je orginal.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

MagicMan ::

Men use lepo poteka do tam...Potem ko ti po 15 sec. restarta racunalnik in da se bo setup nadaljeval..Vendar meni se ne nadaljuje..Vzamem cd ven in pocakam da boota iz diska, vendar noce racunalnik se zopet resetira sam od sebe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne bootne w winse

Oddelek: Pomoč in nasveti
71318 (1232) StratOS
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402347 (1710) PIII850
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624409 (3744) WarMaker
»

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

Oddelek: Operacijski sistemi
101630 (1498) cryptozaver
»

Problem z trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
61088 (997) Dead_Eye

Več podobnih tem