» »

Akumulator od avta(oz. motorja) za uporabo prenosnega računalnika

Akumulator od avta(oz. motorja) za uporabo prenosnega računalnika

Carhartt ::

Torej zanima me če je kakršna koli možnost za uporabo avtomobilskega akumulatorja kot baterijo za prenosni računalnik?
Na adapteru piše gor Output: 18,5V in 3,5A (65W). Na drugem 90W pa piše Charge Mode Output: 18,5V in 4.9A, in Non-Charge Mode Output: 15,0V in 6,0A.
Na bateriji piše 11,1V in 3,6AHr

Zanima me še kako dolgo mi bo delal z akumulatorjem 27Ah, če mi z baterijo zdrži 2 uri (Sem prav izračunal, da okoli 15 ur ?)

Kaj vse bi mogel dati med akumulator in prenosnikom, kako vezje al kaj drugega? sem bol začetnik v tem področju

Azrael ::

Stvar ni enostavna.

Akumulator v notesniku je najbrž Li-ion in ima zraven prigrajen zajeten kupček elektronike. Tudi če bi odklopil obstoječi akumulator in priklopil zunanjega, bi te omejila elektronika, ki bi po določenem času izklopila notesnik, ker ima smart funkcijo in si zapomni kapaciteto akumulatorja. Istočasno tudi polnjenje ne bi delovalo prav.

Precej problemov, ki se jih da rešiti le, če imaš servisno dokumentacijo za ta notesnik, kup opreme in znanja. IMO se ne izplača, se je bolje.in ceneje pozanimati in kupiti polniilec, ki deluje na 12V in nanj priklopiti zunanji akumulator.
Nekoč je bil Slo-tech.

Carhartt ::

Kaj bi pa mogel narediti, da bi akumulator uporabljal kot polnilec za beterijo?
Da bi kupo en avtopolnilec in na njega vezal avto akumulator, bi to delovalo tako preprosto, al bi moral med akumulator in polnilec dati že kaj?
Naredil bi si na akumulator vtičnico, kot je v avtu tisto za cigarete pržigat in sem kr prklopil polnilec, bi šlo tak?

Azrael ::

Samo to in seveda polnilec za akumulator. Tudi v avtomobilu stvar deluje izključno na ta način.

Se pa pozanimaj ali tvoj notesnik lahko dela brez priklopljenega akumulatorja, napajan samo s polnilcem, ker boš tako še malo zmanjšal porabo in podaljšal čas delovanja akumulatorja. Sklepam, da te to zanima za take kraje, kjer ni elektrike, kakše planine npr.
Nekoč je bil Slo-tech.

Carhartt ::

Hvalati za pojasnilo, si bom tak naredil, ker rabim za na pot kjer ni elektrike. Polnilec za akumulator bi neki že moglel met.

Kaj pa tok nebo premočen iz akumulatorja, al ga bo samo tolko kolko ga računalnik rabi?

Zanima pa me še če sem prav izračunal čas delovanja z 27Ah akumulatorjem v prvem postu cca. 15h?

Azrael ::

Tok bo tak kot ga bo hotel polnilec oz. notesnik. BTW: Vtičnica za vžigalnik je zelo dobra zamisel, dodaj še akumulatorske kleme pa bo sploh v redu.

Še to, pazi na polariteto: + na akumulatorju mora biti vezan na + polnilca, minus pa na minus, drugače boš skuril vsaj polnilec.

Da bo stvar še malo bolj ziher daj v en vodnik varovalko 10 ali 15A (in vzemi s seboj še kakšno za vsak primer).

Edino še to, če je akumulator, ki bi ga rad uporabil za ta namen že star, nima takšne kapacitete, kot je napisana, ampak precej manjšo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Carhartt ::

Misliš da nebo dovolj varovalka v polnilcu, kolko vem je v vsakem avto polnilcu ena varovalka not.

Akumulatorja še nimam, samo gledam, keri je majhnih dimenzij in težine, pa da ma čim več Ah.
za tistih 27Ah pa sem vzel od prvega akumulatora, ko se mi je zdel primerne velikosti in sem malo računal, če bo dovolj to.

Pyr0Beast ::

kaj ne bo to prenizka napetost akuja?
pa še pod obremenitvijo !

Izhod iz akumulatorja bi mogu obvezno stabilizirat na 15-18V.
Ali pa vsaj omejiti max napetost.
Idealen bi bil zate aku z 8 celicami (16V, 18.4 napolnjen)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

@Carhartt:

Če je varovalka že v polnilcu potem ni treba. Obstajajo polnilci, ki jih imajo in tudi taki brez.

@Pyr0Beast:

Nič skrbeti glede napetosti akumulatorja (12V) in notesnika (18-19V), saj bo vmes še avtomobilski polnilec za notesnik, ki bo poskrbel za pravo napetost za notesnik. Akumulatorje z 8 ali 9 celicami ni najbolj enstavno dobiti in za povrh imajo že preveliko razliko napetosti, ko so polni in prazni. Direkten priklop odpade.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Aha, pol ni problema, sam še par kondičev pa dušilko veže za glajenje pa bo. (če bo hotu uporabljat laptop, medtem ko se aku polni)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119142 (9489) FireSnake
»

Polnjenje INVALIDSKEGA vozička

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
194521 (3286) Pyr0Beast
»

Poraba ojačevalca (baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82504 (2302) Azrael
»

Polnjenje svinčenega akumulatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
166764 (6499) Trancedeejay
»

Polnilec za akumulator iz računalniškega napajalnika?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
65597 (5430) Brane2

Več podobnih tem