» »

486--server za intranet/inetrnet?

486--server za intranet/inetrnet?

twosocks ::

Zanima me, če bi lahko na taki žvali:
IBM 486-33 Mhz, 8Mb, 210Hdd
postavil server na kabl modemu (0,5 Mbit)?

pa bi kej vplival na hitrost intraneta?
oz. če mam še dva računalnika (w2k), kako jih gor prklopt, razen prek HUB? Glede na to da mam zdej BNC lan?

lp

*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Igor ::

hmm linux bi mogu delat kr oki
winsi tko odpadejo
je pa priporcljiv hub, drugace se pa da z bnc vse skupej povezat tud brez njega ..

Loki ::

Linux definitivno (zarad hitrosti masine), morda malo vec RAMA (recimo 32 mega bi blo cist cool).

Na hitrost neta nej ne bi vplival, razen ce ma ves ram zaseden, pa poj ne more ucinkovito posiljat paketkov v mrezo in cachah strani.

outsider ::

Dela brez problema saj men ze 2 leti. Na cisto enaki masini. Pazi samo na kolicino userjev zaradi rama. Drugace pa oklesti linux maximalno.
In stvar deluje ce hoces sprobat maili. Dela pa 100%.

JeDo ::

Mislm da sem v forumu ?e nekje to napisal pa bom ?e tule, meni v Lanu te?e na 486/80 16 mb ram ma?ini apache 1.3.14+php4 z mysqll, sendmail, squid, pa da nebi na?teval, sicer je diska 800 mb, sam to je blo preseravanje, zadej je 5 ma?in, in stvar ne serje, mal ma u?as probleme ka je mal rama sam to ni problem, drga? je pa najmanj?a distribucija linuxa, katera ima vklju?en ipforwrarding oz masquarading 1.44 mb, to pomeni, da gre na 1 disketo !! pa stvar baje clo dela!!

tukile ma? pa ?e link pa si najdi eno k ti ustreza http://freshmeat.net/appindex/Console/M...

upam da sem pomagal!
lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

kuntek ::

Tud jaz mam eno staro mašino 486/120 in bi rad gor dal svoj kabel modem. mašina naj bi bla samo server za ostale PC-je. Malo me zanimajo ti okleščeni linuxi. Kaj moram dat gor, da bo na mašini laufal internet(samo posrednik za druge mašine), pa še kako www stran bi dal gor in podobno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux server in 486

Oddelek: Operacijski sistemi
391476 (948) CCfly
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947256 (5639) Azrael
»

Kateri ROUTER

Oddelek: Kaj kupiti
192286 (1988) Poldi112
»

Kateri linux za router

Oddelek: Operacijski sistemi
191435 (1194) Rumko
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
815050 (4245) PaJo

Več podobnih tem