» »

Wi-Fi problem

Wi-Fi problem

sile01 ::

Imam en problem in sicer.

Doma ima povezan ADSL čez switch k sm ga dobil zraven Siol-Tv.In gre tako iz modema v Switch in naprej v STB, 2 računalnika in en prost kabel če je kdo pršu. Ip-je mam pa nastavlene tako da lahk gledam siol-tv na računalnikih. No in pred kratkim sm kupu prenosnik in včeraj še wireless router (Level One WBR-3406TX) in ko zadevo priklopim na switch mi prenosnikm zgubi povezavo z routerjom. Zanima me kako naj to priklopim in pol nastavm da prenosnik hod čez en računalnik na internet (IS)

pujsek_ ::

Zakaj bi pa prenosnik hodo čez en računalnik na internet!???
Ti na ruterjev WAN pripelji kabel iz switcha, celotnega nastavi in preko njega veži vse pcje na katerih ne gledaš sioltvja (ene wifi duge lan)...
Welcome shop.wlan-sat portal...

sile01 ::

Nočem met net prek routerja. Jaz bi router uporablu samo kot wi-fi ap.

Gwanaroth ::

Res ne vem, zakaj je to dobro..
Lights often keep secret hypnosis..

sile01 ::

Zato k mi router skoz dol pada zarad P2P in ga morem vsako uro al dve resetirat....Cez switch pa nimam tega problema.

BananaMan ::

router nastavi kot gateway, poveži prosto mesto v switchu z enim od prostih portov na routerju, ne z WAN in zadeva bi mogla delat. js sm dobu nek linksysov router in se nism mogu povezat z routerjem na net in mam zdej še star non-wifi router. net na laptopu dela kot more.
junkie

sile01 ::

Hvala za odgovor, samo to sm že probu pa ne gre...V bistvu mi laptop zgubi povezavo z routerjom čim ga povežem z switchow.

sile01 ::

No zdej dela je blo treba vključt bridging...Sam še zmeri ne dobim IP-ja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547339 (733) d4vid
»

Klic s strani T-2ja - flooding mreze

Oddelek: Omrežja in internet
112201 (1443) mzakelj
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333545 (2539) Ursus
»

program za deljenje hitrosti povezave

Oddelek: Omrežja in internet
231611 (1332) JamesBond
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384743 (4262) SasoS

Več podobnih tem