» »

Kateri stol

Kateri stol

Evil Penguin ::

Oprostite, če mogoče ne spada med računalniško obarvan forum, vendar vseeno upam, da ne bo kakih problemov, saj je stol tudi obvezen nucnik vsakega računalničarja.

Trenutno na novo "opremljam" rač. sobo. Mizo sem že naročil, bolj pa se je zataknilu pri nakupu stola. Pred kratkim sem pri kolegu sedel na enem stolu, kateri mi je bil všeč zelo. Udoben, velik tako, da se cel noter pogrezneš in sploh špica. Ko sem ga malo potipal, koliko je omenjeni stol stal, sem hitro doživel razočarjanje, saj je bil 90k. Toliko denarja jaz pač nimam, in iščem kaj podobnega tistemu vendar za manjšo ceno. Po vseh prelistanih katalogih v trgovinah in ogledovanju na internetu sem prišel nekako do zaključka, da bi vzel tegale
Upal sem, da ima kdo tu gor točno ta stol, čeprav dvomim v to. Vseeno bi pa rad kakšen nasvet ali predlog. Moji kriteriji so takšni: mora biti fotelj, stol me ne zanima (pisarniški fotel), čimbolj udoben in velik, mora se zibat (ampak ne samo naslonjalo, temvčeč cel s sedežem vred).

Poldy ::

Sam imam podoben stol, in lahko rečem da je zanič. Ob nakupu sem tudi jaz gledal na izgled stola in podobno, vendar ko te enkrat boli hrbet, ti je za usnje vseeno. Ker ko enkrat padeš v tipkanje ali igranje, počasi lezeš naprej, takrat pa ti udobno vznak ležanje ne koristi.

Če bi spet kupoval, bi izbral takšnega, ki se mu 'sedalo' lahko nagne tudi naprej, ker takrat nekako razbremeniš hrbtenico. Vsekakor, kupi takega, ki je ergonomsko doteran.

Duke Nukem ::

js tud morem tole temo spremljat ,ker se mi je začel sedanji stol podirat :D in tudi gledam za dobro in ugodno zamenjavo :D
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

flipflop ::

Jst sem prejšnjega polomil, ravno gledam top gear in se smejim 100 na uro o se zlomi nosilec in me vrže na zvočno kartico na tleh. Sem dobil novega za darilo tako da ne vem kako se mu reče, ga bom pa slikal. Meni je kar všeč, udoben je pa tudi dovolj. Bom videl kako dolgo mi bo ta zdržal, prejšnji je eno leto životaril preden se je vdal.:\

Mirč ::


perci ::

Ce bos to kupval nujno prej sprobej, ker ta spinalis stol vsekakor ni za vsazga - morš neki ravnotežje lovit, tko da je kao dobr za hrbtenico - prijetno pa ni.

Stepni Volk ::

Sam bi raje Milerčka

igor0203 ::

Kaj pa cena tega Milerčka?

Stepni Volk ::

Cca 890 U$. Za dražje izdelovalce/modele si poglej zadnjo številko BUGa.

Duke Nukem ::

res je hud :D samo predrag
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

Saladin ::

Če stol za ceno avta nima niti naslonjala za glavo, potem se lahko le nasmejem.
Če te bo zaradi česa bolela hrbtenica, vrat ali glava, bo zaradi pomanjkanja le tega.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Poldy ::

To kar tu gledate so večinoma direktorski stolčki, ki so mišljeni zato, da ležiš in imaš noge na mizi. Taki stoli niso primerni za delanje z računalnikom.

V firmi imamo čisto običajne stole (na izgled), nastavljaš pa lahko višino naslonjal za roke in hrbet, naklon naslonjala in sedala POSEBEJ, skupno višino...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

Primoz78 ::

Naj povem se izkusnje z Spinalis stolom...sodelavka ga ima na firmi zaradi problemov z hrbtenico. Striktno so ji rekli da naj od zacetka sedi na njem samo po kake 2-3 ure dnevno, da se hrbet oz. misice navadijo. Sem ga tudi sam sprobal in je res muka z zacetka gor sedet, ko se pa enkrat navadis je kar ql...ravnotezje mors lovit ker je stol kot stop pritrjen samo na sredini in to ne fiksno ampak gibljivo...in se ti premika pod ritjo (se opravicujem izrazu ;) ).

Lp Primoz

p.s. Po cca. enem letu uporabe pa sodelavka pravi, da ga nebi zamenjala vec za navaden stol!
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

fizolcek ::

Ma mogoce kdo Infinity od Ergolesa? Zgleda kar ok, res pa da ze pade v cenovni razrezd, ki pravis da je previsoko zate. Od njih bi mogoce bil zanimiv se Dynamic Evolution

Vesoljc ::

usnje sux, polet sam svicas, ker koza ne diha prav nic...

mrezica!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Kato ::

Jaz imam stol is Saaba, bil je takrat ko sem ga kupil 50 DEM , špica zares udoben ima nastavljiv hrbet, naslonjalo, če bi ga pa priklopil na akumolator bi bil pa še ogrevan.

Saladin ::

To kar tu gledate so večinoma direktorski stolčki, ki so mišljeni zato, da ležiš in imaš noge na mizi. Taki stoli niso primerni za delanje z računalnikom.


Noge na wooferju, stol v polležečem položaju, tipkovnica v krilu,...
Direktorji že vedo, zakaj jih imajo ;)

Pravo usnje pa ker je najtrajnejše in se enostavno očisti. Koža pa ti ne bo dihala le, če boš gol sedel na stolu.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Izi ::

Naj še jast dodam moja 2 stotina :8)

Vsekakor direktorski stol.
1. pravilo: Naslonjalo mora biti tako visoko, da si tudi glavo lahko nasloniš
2. pravilo: Imeti mora naslonjalo za roke
3. pravilo: Nastavljanje mora biti po višini in naprej/nazaj. Pri nastavljanju naprej/nazaj je pomembno, da se lahko v vsakem položaju zablokira, da se potem ne guncač med delom. Pri gledanju filmov pa ga odblokiraš se nasloniš čisto nazaj, noge na mizo in se guncaš in uživaš.
4. pravilo: Obvezno usnje. Vsak drug material boš imel po dveh letih znucan, strgan in grd na pogled. Moj usnjen direktorski stol pa je po 10 letih kot nov.

Slabost "ledra" je, da ne moreš na njem sedeti nag :8), ker se začneš lepit na njega . Sicer pa ne vem, kaj bi pred računalnikom počel nag >:D

Moj nasvet je, da pri nakupu stola nikar ne škrtari. 100k za orenk stol se vedno splače, ker ga imaš lahko tudi 20 let (če je usnjen seveda)
Na stara leta si boš močno hvaležen, če boš sedaj dal za stol 100k namesto 50k

Poldy ::

Mislim da se moraš najprej vprašati, kaj boš počel. Ker če boš delal, ne potrebuješ naslonjala za glavo (mogoče 'naslonjalo' uporabljaš v avtu?).

Ker moj stol ima tudi naslonjalo za glavo, pa ga nikoli ne uporabljam. Sploh če boš stol uporabljal doma. Če si utrujen, se uleži na posteljo.

Če pa že vstrajate, naj bo pa kar od Stephena Hawkinga stol...

carota ::

Jaz imam dobre izkusnje z Ergolesom, model Daktilo dixi ali nekaj podobnega. Mislim, da je ta. Prej sem imel tezave, ker sem visje rasti in so me zaradi prenizkega stola bolela kolena. Nastavljati se da visino naslonjala in sedala, kot nagiba naprej in nazaj, visino naslonjal za roke, premikati naslonjala za roke naprej in nazaj. Materjal je rena (renna?) in je po enem letu se vedno kot nov. Nudi dobro oporo za celoten hrbet.

Lp,
Martin

_Tom_ ::

Sam imam trenutno Martinstoll T-economy (naj vas ne zavede oznaka economy...vse je relativno :) ). Stol in monitor sta dve stvari pri katerih ne smeš "škrtariti",..še posebej, če delaš za računalnikom ves dan.

Duke Nukem ::

klik :)kaj menite o temu cena je sprejemljiva :D
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

cekr ::

Za 30.000 sit dobiš stol z nazivom Manager(pravo usnje, lesena naslonjala, širok, visoko naslonjalo...).
Sam ga uporabljam in je za ta denar zelo vredu.
Imajo ga v Lesnini. Če imaš srečo, ga dobiš še za kakšnega jurja ceneje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Stepni Volk ::

Eno ekonomsko zdravstveno vprašanje. Recimo, da presedimo 1/3 svojega časa za računalnikom. Mora biti potem stol venejši, vsaj enako vreden ali veednejši od recimo zaslona?

Slab stol ti uniči hrbtenico, v najlepšem primeru le tvori nagravžne mazolje z nekvalitetnim sedalnim delom in adijo sedenje, ter še marsikaj drugega. In hec, primerjalnih testov zaslonov kolikor hočeš. Kaj pa stoli?

Evil Penguin ::

Sem kupil v lesnini enega za 50k (znižan iz 80k). Ima pa vse, kar je Izi naštel.
Sem zelo zadovoljen, saj je proti staremu prav ogromen

Loki ::

stepni volk, vse lepo in prav, se strinjam sicer cisto, ampak prepricati sefa, da bi kupil 100 - 200k vreden stol :\
potem se za vse ostale:\

nekvaliteten del za sedenje ;(( poznam prevec takih.:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Jeebs ::

Jst sm svoj sanjski stol videl pred leti v Leclercu. :)) Ampak ne not v samem Leclercu, ampak je imelo tam pred blagajnami neko podjetje predstavitev stolov. Tisti stol, ki sem ga jst gledal, mislm da je bil uvoz iz Italije. Tak rdeč je bil, usnjen... :\ Samo cena je bila pa tud astronomska. :\ Malo manj kot 300 tisočakov. 8-O A kdo ve, katero podjetje je takrat razstavljalo te stole? Ker bi si enkrat v prihodnosti nabavil tak stol. :)
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Duke Nukem ::

vpiši v najdi.si računalniški stol, pa najdeš več prodajaln z zelo cool stolčki :D
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

Jan987 ::

Mene pa zanima kakšen je najboljši stol za recimo do 35k. Važno je da je dobr za hrbtenico in pa da je vsaj malo udoben in ima naslonjala za roke

Saladin ::

Zanima me, kje dobiti najcenejši direktorski fotelj - torej tisti z naslonjalom za glavo.
Do 40k.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spinalis stoli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15442755 (8486) SeMiNeSanja
»

Pisarniški stol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12230673 (15203) Unknown_001
»

Kateri računalniški stol? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6120546 (13632) dmk
»

Nova anketa: Koliko denarja ste odšteli za stol, na katerem sedite pred računalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
778882 (6958) PrimozR

Več podobnih tem