» »

Roadtrip - Bosna

Roadtrip - Bosna

Trubadur ::

S prijatli se menmo za par dnevni trip v Bosno (Sarajevo, Mostar,...) s kombijem.
Zanima me, če je že kdo bil dol s kombijem in bi lahko dal kaj nasvetov kje bi se dal spat, kaj se da vidt, kje je žur, kako je s krajami,...itd.

Hvala,
Lp
Berite Thomasa!

klemen22 ::

A greste to na kakšne poceni Bosanke ker so bodo kar vlažile ko bodo videle slovensko registracijo?0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Keyser Soze ::

Saj bodo tebe vzeli s sabo in boš kakšno rekel, pa bo "problemov" z vlago takoj konec.:\

klemen22 ::

In to pove nekdo ki ne loči računalništva od štromarije.:\

Ok, Keyser šalo na stran. Kaj poreči na potovanje v Bosno. Verjetno je eden od ciljev tovrstnih popotnikov tudi dejstvo, da Bosanke pač palijo na severnjake kar SLovenci za BiH vsekakor smo. S tem ko se mečejo pod noge upajo da jih pač določena oseba odpelje v Sloveniji in po možnosti poroči ter zagotovi državljanstvo in v naslabšem primeru glede na to tudi socialno podporo. Pač za BiH prebivalce je SLovenija oaza oz. njihov "American Dream". Ena plat.
Druga plat. Seveda je za potencialnega popotnika to pozitivno dejstvo (metanje deklic po njih) saj tako zadostijo svojim potrebam in jim tako polepšajo potovanje (sploj če jih odpeljejo s sabo domov).
Seveda ta teorija drži ob dejstvu, da gre na pot ene par samcev. In brez žensk. Ter s polnimi jajci.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Keyser Soze ::

No, tisto šalo nesi v temo, kjer smo s tem začeli. Pa ni potrebno tekmovat z mtosevom.:\

Malo preuranjeno je za govorit o tem, kako se bosanke mečejo za par tipi, ki jih sploh ne poznaš. Poleg tega, da gredo tja dol s kombijem in ne vsak s vojim Audijem. In da verjetno niso natrpani z gotovino, saj so izbrali nekako najcenejšo varianto za takšno pot.

In sedaj bo neka vrla bosanka planila po slovencu, ki nima več prostora v kombiju, spi v hostlu(po možnosti) in nima ravno treh stanovanj in še kakšnih dveh hiš v Sloveniji?

Poizkusi malo manj posploševat. Ker vidim, da ti gre to zelo "dobro".

P.S.: Polnimi jajci? Spet posplošuješ svoje izkušnje oz. stanja na ostale.>:D

klemen22 ::

P.S.: Polnimi jajci? Spet posplošuješ svoje izkušnje oz. stanja na ostale.

Ne to je le eden od predpogojev za scenarij ki sem ga opisal zgoraj.;)

Aja pa ko sem prvič prebral naslov teme sem misliv da so Američani nadaljevanje filma RoadTrip posneli.:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

borchi ::

klemen22 razlaga bedarije.

kolker sem se js potikal po bih (ne veliko, 4-5x), v glavnem vedno sarajevo in okolica), nisem nikol mel problemov s "fukfehtarkami". no, mogoče je to krivo, da kadarkoli grem kam, probam čim manj štrlet ven iz okolja kamor pridem, tako da nismo ravno izobešali svojih zastav. večinoma kadar smo se zapletli v pogovore z domačini (govorim za muslimanski del) sem bil presenečen, da so bolj nezaupljivi in zaprti, kot pa recimo po srbiji, hrvaški...

tudi če že na kak čuden aprilski večer pristaneš na kakem žur placu, boš v miru spil pivo, tudi če si, "severnjak".

aja, če greste s kombijem dol, potem mejte dosti 10 evrskih bankovcev s seboj :-)
l'jga

tvich ::

Se strinjam z borchijem, vendar vam bolj svetujem, da vozite totalno po omejitvah.
Z pitjem alkohola in žuranjem ni v Sarajevu nobenih problemov, lokalov je veliko in za začetek boste tam spoznal verjetno veliko folka.
In še enkrat: Vse moje slabe izkušnje iz Bosne se vrtijo okoli radarjev, prometnih kontrol... tak, da bodite previdni in ne vozit čist prbasani.

LP
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

OldSkul ::

Mi smo šli isto v Bosno in sicer v Sarajevo, potem v Mostar in nato v Neum al kako se napiše/reče, v glavnem to je bosansko morje in je kr lepo tm. Kje se da žurat tm pa ne vem, ker to ni moj namen, so pa tele bosanke kr zrihtane, sm bil presenečen. Je pa v Sarajevu zelo onesnažen zrak in je komaj za preživeti ob vročini. Mi smo bili v začetku maja.

Trubadur ::

OK, hvala vsem.
Kakšna je cena čevapov in podobnih stvari? A hostle imajo?
Berite Thomasa!

OldSkul ::

Niso dragi, so pa dobri ko svina:D :D . Če še nisi jedu bosanske pol ne veš ka zamujaš.

Evil mind ::

Hrana sigurmo ne bo problem. Ceste so bol slabe. Glede hostlov pa ne vem kaj dosti. V bližni okolici Sarajeva boš sigurno kšnega najdu.

Nejc Pintar ::

Definitivno morate it na bakljavo.

borchi ::

na čaršiji, če me spomin ne vara, boš jedu 10tko za 5 mark, drugje v sarajevu jih dobiš mislim da tut za 3 marke.

in tako kot je tvich reku, treba se je sprijaznit, da bote ponucali kar nekaj 5/10 evrskih bankovcev (oz. 10/20 mark) za vse prekrške in "prekrške", ki jih boste naredili na cesti. ne se sekirat in jezit. tako pač je. plačaš, in gotovo! mislim, da se mi je do sedaj samo enkrat uspelo izmuznat brez kazni. najboljše je, da se delaš kot da ne veš, da bo policaj dal tvoj denar v svoj žep in delaš kar se da malo kravala okrog tega. in vedno moraš vedet, da si tvojo kazen delita dva policaja, ki sta v patrulji (dajaj zneske, ki se dajo enostavno zdeliti z 2 :)) 2x po 5 evrov, 2x po 10 evrov, če se stric dela RESNIČNO hudega).

za hostle pa ne vem, bi pa reku, da je praktično ni stvari, ki je v balkanskih mestih ne moreš zvedet od taksista na srednjekratki vožnji do taksistove omiljene burekdžinice. ponavadi najcenejše informacije. :D
l'jga

borchi ::

> Definitivno morate it na bakljavo.

definitivno morte it na kahvo. pijejo jo tako, da si v usta natiščiš kocko cukra in potem čez piješ kavo. no, še vedno mislim, da je cukrana kava ogabna, sam na tak način je vsaj zanimivo...
l'jga

klemen22 ::

n tako kot je tvich reku, treba se je sprijaznit, da bote ponucali kar nekaj 5/10 evrskih bankovcev (oz. 10/20 mark) za vse prekrške in "prekrške", ki jih boste naredili na cesti. ne se sekirat in jezit. tako pač je. plačaš, in gotovo! mislim, da se mi je do sedaj samo enkrat uspelo izmuznat brez kazni. najboljše je, da se delaš kot da ne veš, da bo policaj dal tvoj denar v svoj žep in delaš kar se da malo kravala okrog tega. in vedno moraš vedet, da si tvojo kazen delita dva policaja, ki sta v patrulji (dajaj zneske, ki se dajo enostavno zdeliti z 2 2x po 5 evrov, 2x po 10 evrov, če se stric dela RESNIČNO hudega).

Čakaj, zakaj bi plačeval nekaj kar ne narediš?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

Bosna, super, veliko za vidit. Malo orienta + srbski del (ko to tamo peva). Čevapi, so meni ljubši srbski (svinjski+goveji), kot muslimanski (goveji + ovca). Kradejo toliko ali pa manj kot pri nas. Za spat v kombiju po mojem ni problem - kar na parkirišču. Ko smo se mi vračali iz koncerta U2 v Sarajevu, smo si postavili šotor kar ob cesti, blizu Tuzle. Pa ne pozabit obiskat njihovih tržnic, vidiš svašta. In res je priporočljivo imeti pripravljen drobiž za smrkce.
Edit: Res je tudi, da v veliko mestih po Bosni primanjkuje moške populacije (vemo zakaj), tko, da si načeloma lahko tudi kakšno prijateljico omislite ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

borchi ::

> Čakaj, zakaj bi plačeval nekaj kar ne narediš?

zato ker niso vsi taki ludaki, da bi si zjebali dopust zaradi par deset evrov?
l'jga

klemen22 ::

zato ker niso vsi taki ludaki, da bi si zjebali dopust zaradi par deset evrov?

Torej samo vprašanje: kaj če jim ne plačaš 10 evrov oz. s tem ne podkupiš policajev, a te v slogu italijanskih gangsterjev odstranijo? Ti zaplenijo vozilo? Res mi je smešno da nekomu predlagate obisk države kjer te oglobijo za nekaj kar ne narediš.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Camalotz ::

Hehe, klemn, naivčina... :D
Probi se ti s policajem nekje bogu za leđima zment:
"ne, ne, nisem jest vozil prehitr, to ste moral narobe zmerit..."
Če ti policaj reče, da ti npr. luči ne gorijo, mu verjameš na besedo,
ne pa da ti jih mora zbit, da ti to dokaže. On je pač "bog i batina"
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

borchi ::

klemen22, bi ti predlagal komu, da obišče ZDA? ker tam jih je garant nekaj, ki jih je v čuzi zaradi nečesa kar niso storili. v sloveniji isto.
l'jga

celada ::

Torej samo vprašanje: kaj če jim ne plačaš 10 evrov oz. s tem ne podkupiš policajev, a te v slogu italijanskih gangsterjev odstranijo? Ti zaplenijo vozilo? Res mi je smešno da nekomu predlagate obisk države kjer te oglobijo za nekaj kar ne narediš.


Ce jim ne placas gres na lokalno policijsko postajo kjer zgubis en dan in milijon zivcev, vrjem mi se bolj splaca dat 5-10 €

Daliborg ::

tale s kapsi se mogoce zdi kruta (5-10Eur na policaja) ...sam dejte pomislt kako bi blo to fajn ce bi se dal tko pocen tukaj v Sloveniji pridt skoz :D ..sam vrjet bi blo vse skup bl kruto ha?;)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daedalus ::

Kaj poreči na potovanje v Bosno. Verjetno je eden od ciljev tovrstnih popotnikov tudi dejstvo, da Bosanke pač palijo na severnjake kar SLovenci za BiH vsekakor smo. S tem ko se mečejo pod noge upajo da jih pač določena oseba odpelje v Sloveniji in po možnosti poroči ter zagotovi državljanstvo in v naslabšem primeru glede na to tudi socialno podporo. Pač za BiH prebivalce je SLovenija oaza oz. njihov "American Dream". Ena plat.
Druga plat. Seveda je za potencialnega popotnika to pozitivno dejstvo (metanje deklic po njih) saj tako zadostijo svojim potrebam in jim tako polepšajo potovanje (sploj če jih odpeljejo s sabo domov).
Seveda ta teorija drži ob dejstvu, da gre na pot ene par samcev. In brez žensk. Ter s polnimi jajci.


Ob takelih trditvah... se morem resno vprašati o mentalni integriteti osebka, ki si izvoli objavlat bedastoče ala citiran sestavek. Resno te prosim, da nam drugič prihraniš svoje bolane (ne)umotvore.

:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

celada ::

tale s kapsi se mogoce zdi kruta (5-10Eur na policaja) ...sam dejte pomislt kako bi blo to fajn ce bi se dal tko pocen tukaj v Sloveniji pridt skoz :D ..sam vrjet bi blo vse skup bl kruto ha?;)


No sej ni tako hudo stim tam doli, mi se naprimer peljemo dol vsako leto ze ene par let zapored in nas policaji niso se nikoli zaustavili, so pa mojega strica enkrat ko je bil dol na poslovni poti.

budili ::

mi smo bili na novoletni smucariji dol-Jahorina (nikoli več, zaradi vremena)
zdej poleti je baje v Sarajevu in Bosni svinjsko vroče:D

drugace pa;
- pazi ceste, ponekod dobre, ponekod luknje-take, da lahko kaj otrgaš
-vozi se zlo počasi-50naselje, ce te dobijo na radarju (teh je pa veliko) ni prijetno (pri 25km/h prevec je hotel, da gremo drugi dan sodniku za prekrske-bila nedelja, za 50 mark nas je spustu naprej-ko te bo začel z imenom klicat in kako pridigo držat, vedi da bo na koncu velika napitnina-brez računa:D )
-v enem avtu smo ostali brez radia (celo metlico za sipe je pobral)
-zaračunat hočejo za vsako stvar-vsaj v turističnih delih, zlo hitro so vsi pri ceni 10eu min
-nakup kakih kavbojk še mogoče, drugo je šrot
-burek se kupuje na kile:D , dober

mogoče zanimivo iti čez Bihač (rafting-Una,baje je poleti lepo), čez Sl.Brod ni nič za videt, razen podrtih hiš

klemen22 ::

No skratka res se je za veseliti potovanja kjer te pride NEprekršek 10 eu/glavo. Super 5 kosov date za NIČ. Še bolj bedasto kot en ki je na e-Bayu kupil NIČ. Tam naj bi bilo pač samo opravičilo da je to kupil verjetno kak glup američan. Ne pa to tukaj. :\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Camalotz ::

Jah, no, na to moraš gledat kot na ene vrste turistično takso:)
Fantje imajo "ablast", imajo pa tudi jako mizerne plače, pa si pomagajo, kakor si morejo.
So pa naši balkanci precej prijazni, tako da teh par eurov lahko hitro notri prineseš.
Sploh pa, tale tarifa je precej poceni, probi se po Rusiji vozit, zna bit hitro 10x več.

Še ena zabavna iz Bosne - vozimo proti ČG, zjeban kombi do amena, nikol ne bi čez tehničnega prišel,
nehomologiran, luči ne delajo, bremze komaj, žmigovci zbiti, brisalcev ne sploh, prekurjena mašina,
še 2 štoparke pobral, tako da ns je bilo precej preveč noter in nas ustavi policaj.

In je seveda totalno pošizil. Pa ne zaradi zgoraj naštetega, ampak - ker je šofer vozil zgoraj brez :D
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Buldožer ::

Ker sam nimam izkušenj z podkupljevanjem policajev, me pravzaprav iz čiste radovednosti zanima:
Je možno, da te ustavi 'pošten' policaj in ko ga hočeš podkupt, te poj*** zarad tega?
Več glav več ve. No, ni nujno!

Vajenc ::

Tudi. če te prvič v življenju ustavi YU policaj, ti da očitno vedeti kaj želi, tko, da nič bat, da bi osmešil, ni tko kot na SLO meji ;).

perci ::

Lej, sej ti polcaja najprej vprašaš, če se da kej zment. Ni mu treba takoj 10 evrov dat v prometno :D.

borchi ::

ti samo po pravici povej, da si res nehote naredil prekršek in da bi rad užival dopust in bi zatorej rad, da se ta stvar čim hitreje uredi. pol bo pa že on spelal naprej po tapravem protokolu :D
l'jga

Opkow ::

Pa dobro je, da imas "drobize" na drugem mestu spravljeno, kot preostalo gotovino. Da ne bi med odpiranjem denarnice policaj videl, da imas ohoho kesa. In potem zacel zmisljevat, da mora se froce nafutrat, pa zena rabi nove cevlje, etc... :D

tvich ::

Ne sme se pozabit reč:'' Ne treba mi potvrda.''. Ampak to pride šele na koncu. Pa treba je pazit, da mu ne daš preveč, ker potem to ni več znak spoštovanja do policaja in se te lahko loti po vseh pravilih.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

klemen22 ::

Pa treba je pazit, da mu ne daš preveč

A sedaj imajo pa tile bosanski pirati pa še moralne zadržke ali kako?:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

tvich ::

Pravzaprav to ni glih piratstvo ampak malce drugačna kultura. Če daš moškemu preveč denarja mu daš vedet, da si veliko bogatejši od njega in da te boli in da ga lahko kadarkoli kupiš. Če pa mu daš manjše darilo, potem izpade, da sta na isti ravni in da se spoštujeta.
Precej preprosto pravzaprav.
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

klemen22 ::

LOL, to si moram pa nekam copy/pastat.0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Vajenc ::

...pol je pa reku(šmr,šmrk), da loh kup mene, mojo familijo,psa... z šmarno goro vred (Katanec)...>:D

clothes ::

Tudi sam potujem v Bosno navadno 3-4 krat na leto.
Vcasih je bilo res tako, da si vsakic ko so te ustavili policisti moral placati "kazen" ne glede na to ce si res storil prekrsek ali ne. Vendar v zadnjih par letih opazam izboljsanje situacije, saj se tudi policisti bojijo za svoje delo (obeta se neka reforma policije in vsi so na trnih), pa tudi samokontrole je vec v policiji, saj so sedaj etnicno mesane patrulje oz. postaje in en drugemu bolj gledajo pod prste.
Najpogosteje so denar dobili na foro, da si storil nek prekrsek za katerega je predviden sodnik za prekrske, ki pa ravno danes ne dela, zato bo treba pocakati do jutri da te odvedejo k sodnku.Ker se vsakdo ustrasi jim kar sam ponudi denar, katerega fantje z vesljem sprejmejo.
Sam sem se ze dvakrat strinjal da bom cakal do naslednjega dne na sodnika, pa so policisti obakrat po 15 min. obupali in mi vrnili dokumente, ter zazeleli srecno pot.
Ti nasveti seveda veljajo, ce res niste storili nobenega prekrska in je ocitno, da policisti zbirajo le za kavo. Ce pa ste res storili pekrsek, pa ga le takoj placajte, saj so kazni veliko nizje kot pri nas in se ne izplaca komplicirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
718044 (4554) sesobebo

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350038 (44729) bluefish
»

Sarajevo

Oddelek: Loža
185396 (4651) gzibret
»

Dedovanje v Nemčiji - Ali veš nekdo iz družine Brajer ali Brayer

Oddelek: Loža
51004 (841) imagodei

Več podobnih tem