» »

Lego predstavlja nov Mindstorms v Las Vegasu

Lego predstavlja nov Mindstorms v Las Vegasu

Wired News - Lego Mindstorms je bil ob izidu prava prodajna uspešnica in podjetje se je tega dobro zavedalo, predvsem zato, ker je izdelek od splavitve, leta 1998, pa do danes povzročil pravi val navdušenja v javnosti. Lego navdušenci s(m)o namreč začeli izdelovati svoje lastne kocke, predvsem na področju Mindstorms so bili to zanesenjaki, ki so sami izdelovali najrazličnejše senzorje, ki se jih je dalo priklopiti na centralni računalnik, tako imenovano enoto RCX. Na šovu v Las Vegasu so tako predstavili naslednika veleuspešne serije.

Zaradi tega trenda so se odločili, da spremenijo svoj model kreiranja izdelkov, v svojo tovarno so povabili 14 zanesenjakov iz celega sveta, ki obvladajo sestavljanje robotov na podlagi Mindstorms kompletov in jih prosili, če lahko sodelujejo pri izdelavi nove različice. Prav tako so prosili Johna Barnesa, ki je izdelal lastne senzorje, če lahko uporabijo njegove izdelke.

Tudi RCX enoto so dodobra predelali. Procesor, ki je bil v originalu 8-biten, so posodobili na 32 bitov, tako da je sedaj sposoben izvajati mnogo kompleksnejše operacije, prav tako pa so zamenjali programski jezik RCX-code z jezikom NXT, ki omogoča do trikrat hitrejše programiranje RCX enote kot doslej. Robotke bomo po novem lahko usmerjali preko bluetooth vmesnika z našimi mobilnimi telefoni.



Trenutno poteka tudi akcija, v kateri bo 100 srečnežev dobilo možnost preizkusiti nov Mindstorms komplet, preden gre avgusta letos v prodajo. Ker je bilo sodelovanje z uporabniki pri razvoju zelo uspešno, razmišljajo, da bi na podoben način načrtovali celotno paleto svojih izdelkov.

To je pa nekaj, kar sem si osebno že dolgo želel. Neke vrste open source Lego. Čas je že bil.

26 komentarjev

urke710 ::

hoho, to pa ni več za tlinajst letnike,... :)
d.i.g.

Fly.MaCh!nE ::

heh z legokockam, sm se pa velik preigral v še bolj mlajših letih:D dj so preveč robotiziral vse to :'( ni več čara sestaulanja kock>:D

Tr0n ::

I want me one of those.

BigWhale ::

Vesel sem, da nisem investiral v 2.0 verzijo. Sedaj bom veliko raje investiral v tole. Bom sinu kupil za rojstni dan... ;>

stalker ::

Hehe, super! Do takrat bom že zaslužu dovolj $$$ in si privoščil kakšen komplet. Potem pa delat hišne pomočnike...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stalker ()

PrimozR ::

Jakobu ja. My ass. Seb boš kupu, priznej! :D

Azrael ::

Aha, da bo nekako v stilu te šale:

Očka: Janezek, kaj želiš za rojstni dan?
Janezek: Rad bi se še jaz igral kdaj s tistim vlakcem, ki si mi ga kupil za prejšnji rojstni dan...
:D
Nazaj na novico.

Pohvale vreden pristop firme Lego, ravno nasprotno kot Sony, ki je s tožbami zasul garažnega programerja, ki je na lastno pest šel izboljšati firmware Aiba, da robotski kuža dobil bolj naravno premikanje in nekaj več znanja.
Nekoč je bil Slo-tech.

CWIZO ::

Hmm, zanimivo, da nisem nikoli slisal za to zadevo?
Se je v SLO to sploh prodajalo (ce se je, koliko stane; najbrz veliko glede na ostael legice), ker zgleda nadqul.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

nicjasno ::

Pozabil sem omeniti, da bo poleg windows okolja programska oprema podpirala tudi mac-e. :D

Aja... jaz sem se prijavil za tale preizkusni program.... mogoce pa me bodo izzrebali...
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

Jst ::

Sedaj se bodo igrali očetje in sinovi kar skupaj. In to z istimi igračami. ;)

Balandeque ::

Lego kocke in joški, oboje je namenjeno otrokom, pa se z njmi večinoma ubadamo desci. :D
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Nejc Pintar ::

Se je prodajala, osnovni kit je bil mislim da okrog 50k
Lahko je biti prvi, če si edini!

nicjasno ::

Tukaj pa je se video, ki kaze zadevo v akciji.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

urke710 ::

hehe, sem pogledu tale video,...lol, res kul igrača,...to bi mel jz pet let nazaj.
d.i.g.

nicjasno ::

Kaj pa je sedaj narobe?
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

driver_x ::

Izgleda, da se bom spet začel igrati s kockami ...

misso ::

Bolje da nevprašam kateri letniki smo k se tukaj o lego kockah pogovarjamo :8) ?

Ni lepšega ko ti adsl crkne za par dni in iz omare vzameš malo zaprašeno škatlo i lego(technik) kockami in začneš malo sestavljati >:D


p.s. jest sem letnik 81 >:D

Tear_DR0P ::

heh sm letnik 82, lego kocke sm dobu pa takoj ko sm shodu, sam sm pol pr 8 dobu še mlajšega brata in je počas šlo pol kock v kurac
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

antonija ::

Lego technik uber alles!! Moj kamjon je bil tokrat sestavljen in predelan (in polomljen in izgubljen in zamenjan) pa se zmeri dela kot raketa! Sam takrat so ble se vse lego kocke bolj kot ne neki osnovni gradniki in si iz njih sestavil "module", ki so potem skupaj nekaj predstavljali. To kar pa danes vidim na skatlah od legokock so pa eni tolk glupo neuporabni elementi, da delajo sramoto tapravim lego kockam. Simpl gradniki pa zajebane kreacije, to je way to go!

EDIT: @BW: Dej pol tud sinu pustit da se igra z njimi:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

nicjasno ::

Danasnji technic so zakon. Sploh ne ves kaj se sele sedaj da vse naredit iz tega. Samo malo drugacen pristop moras uporabit. Vsi moji novi modeli bodo narejeni z novim nacinom. Eden je ze v pripravi :)
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

_n00b_ ::

Ah kaksna skoda, pa ravno ko sem dobil midstorms- :'(

misso ::

@nicjasno

:D Starga kozla kaj naučiti to je pa velik problem :D

nicjasno ::

Mnja... jaz sem letnik 78, pa se vseeno nonstop poleg ucim.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

sidd ::

/me want this!!

p.s.
lego technik je pa itak zakon>:D

driver_x ::

Jaz sem se tudi vedno igral z Lego kockami. Starši še vedno hranijo kar obsežno zbirko, razen tistih nekaj s katerimi se je igral pes. Najljubše pa so mi vedno bile TECHNIK.

Nejc Pintar ::

he, ene 10-15kg mam. Morm it mal sestavljat:)

Sva pa z bratom zelo pazila nanje:)
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robotika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264074 (2762) darkolord
»

Prvi test LEGO mindstorms NXT

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
349589 (6949) darkolord
»

Nintendov Nunchuck na USB?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192190 (1644) ql000
»

LEGO bo odprl firmware prihajajočega sistema NXT

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
315551 (4184) Jux
»

LEGO mindstorms

Oddelek: Kaj kupiti
222577 (1934) BigWhale

Več podobnih tem