» »

Commodore 64 na eBayu :)

Commodore 64 na eBayu :)

bojsi ::

LapD ::

lol to mam doma a kupi kdo?...znižano na 22.95 :D

misso ::

Jst ga mam tudi >:D (+ modulator za pc>:D ) mam pa kasetar, disketnik, tiskalnik, 2 jostika, vse v original škatlah :8) . Pred 1 mesecem ga malo sprobu če dela in je še delu

Poldi112 ::

To imam tudi jaz. Samo kasetarja ni vec (pa verjento joysticka tudi ne, ampak za resno delo ga itak ne rabis:).
A ve mogoce kdo, kako se imenuje spil, kjer te po mrezi pajki lovijo. Kvadratna mreza in iz vsakega kota en pajek pici proti tebi.

Caligula ::

Jz ga am tud se-se z vgrajeno reset tipko. PA kasetarjem. Sam brez joysticka.
Sta ga starca prnesla iz Britanije ze kako leto preden so takrat h nam sele Spektrumi prsli. Pol sele 2-3 leta kasnej je sele sploh prsu tud h nam,

Imortales ::

Uf, ste se vsi modernizirali. Jaz še vedno mam Spectruma ZX.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

bojsi ::

Ja, saj jaz ga mam tudi, pa celo 2 kasetarja, enega sem si glih zadnjic nabavo :)
Pa stare josticke nabavljam na raznih 'trznicah'... Celo adapter za digitalne joysticke na PC-ju sem si naredo, tako da lahko stare spile (C64, Amiga, MAME) preigravam tudi z originalno opremo, hehe. Stari spili rox!
Hmm, ali postajam nostalgicen? Morda kriza srednjih let? :))

No, z uvodnim sporočilom sem hotel le opozoriti na zanimiv nacin prodaje tega artefakta... :D

Tomay ::

A ve kdo, kje bi lahko dobil miško in napajalnik za amigo 1200?
Voodoo 4Ever

Redkvica ::

Jaz imam tudi še ZX Spectrum. Pa kak kompatibilen kasetar bi se še našel, pa ena majhna ruska televizija, s katero sta se lepo zastopla. In mislim da tudi še kabli in napajalnik. Pa ene dve kaseti igric:)) Samo ga ne dam. :P

BigWhale ::

> + modulator za pc

Kaj pa dela ta modulator za PC?

gumby ::

bigw: modulator za pc (vga) monitor mogoce?

tomay: uporabis lahko AT ali ATX napajalnik... malo se bo treba edino z zicami igrat :)

Kawl6 ::

Pred letom sem ga zabrisal kompletnega v smeti, pred tem sem imel v posesti ZX 80 ,ta je imel take tipke kot jih danes vidiš pri "gešenk" kalkulatorčkih.:))

bojsi ::

> Pred letom sem ga zabrisal kompletnega v smeti....

Ljudje, tega ne počet... mogoče pa si ga kakšen nostalgik zelo želi. Daj kakšen oglas, da ga podarjaš ali pa ga daj na Bolho, pa še za kakšen pir dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

misso ::

Modulator za pc to je to da na sodobnih pc lahko igraš commodore64 spile
predstavljal si malega otroka k te vid kako nabijaš en špil na kvadratkin na tanovem pc, men je bratranec skoraj dol padu k je vidu kaj igram

gumby ::

Modulator za pc to je to da na sodobnih pc lahko igraš commodore64 spile


a niso temu vcasih rekli emulator?:\

misso ::

nevem točn, verjeten temu pravjo emulator

tec ::

Z mojim spectrumom se pa moj 3 letni necak igra. A mislite, da je narobe, ce ga ucim na tisto postavitev tipk :-P
Razmisljam, da je ze cas, da dobi eno tapravo tipkovnico...na din :-)

BigWhale ::

Modulatorje so imeli spectrumi, commodorji, amige, atariji, amstradi, ... in podobne hisne zadeve, ki se jih je dalo priklopit na TV. Saj ravno za priklop na TV si potreboval modulator, ki je izpljunil TV signal... ;)

Ja, Emulator...

Tomay ::

@t.g
sem že at napajalnik gor zvezal in deluje, samo miš bi še moral kje dobit.
Voodoo 4Ever

gumby ::

tomay: ce imas voljo za se vec igranja: klik :)

glinik ::

Poldi112: Ta špil, ki si ga omenjal, je res bil najbolši. Še zdaj bi ga šel igrat, samo kje bi ga dobil????:\

Mislim, da je naslov te igrce WIZZARD TO WAR, joj kako smo jo špilali :) .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

gumby ::

Wizard of Wor je itak legenda:D
klik

/edit: se en klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

glinik ::

Hvala t.g. Se vidi, da sem bil zelo mlad, ko smo to igrali :D

A lahko "zrihta" kdo link, da bi si jo takoj downloadal in igral? Brez nekih šnik šnakov?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Mavrik ::

O šit, tega špila pa se še jaz spomnim. Sva vedno z enim prijateljem nabijala skupaj.
The truth is rarely pure and never simple.

gumby ::

nekdo naj sproba link na underdogs z IE prosim... meni na firefoxu ne dela;(

bojsi ::

t.g: ja, link dela....
samo jaz to raje z emulatorjem igram... remaki so vedno pac le remak-i...le redkokdaj so tako dobri kot original :)

Azrael ::

Ko smo že pri C64, pri tem mlinčku se zelo lepo vidi kako slab izkoristek MHz ima PC osnova na x86 procesorjih. C64 (CPU 1Mhz, 64kB RAM, 8kB za video, 320x200 16 barv...) je bil približno dorasel šele PC z nekako 25MHz, vsaj če sklepam po delovanju iger, ki so bile za oba sistema (Stunts car racer, Test drive 1 in 2).

BTW moj C64 je v brezhibnem stanju, samo sem opazil, da so zapisi na nekaterih kasetah izpuhteli;( , z disketami pa ni težav. Edina okvara pa je bil crknjen greatz v disketniku (zamenjan v 10. min.) in 2 fuč Quick shot2 joysticka, kar dobro za računalnik star 20 let.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

gumby ::

tule imate mali milion iger za C64, med drugim tudi WoW :)

gumby ::

emulator za vse commodorejeve "mlincke" pa tule

BigWhale ::

Seveda so te stare igre, ki jih sedaj poganjajo emulatorji, tudi warez.

bojsi ::

> Seveda so te stare igre, ki jih sedaj poganjajo emulatorji, tudi warez.

Ja, ampak ne vse. Veliko jih lahko cisto legalno downloadas. Lep primer so najbolj znane igre podjetja Cinemaware (Defender of the Crown, Wings, It came from the desert, Lords of the rising sun, Three Stooges,...), ki jih ponujajo za dolpoteg s svoje uradne strane. Omenjene verzije so seveda za Amigo. Rabis le se amigin emulator WinUAE in veselje se lahko pricne.... :)

sketch ::

Prosim, brez zahtevkov po linkih in pošiljanju na mail (no requests!). Če se hočete kaj med sabo zmenit, uporabite zasebna sporočila. Objavljajte samo linke, za katere ste prepričani (in zmožni tudi polinkati dokaz) da so freeware. Hvala.

lp
s.
Adapt and overcome.

gumby ::

vecina igric za c-64 je t.i. "abandoware", torej ni niti freeware niti warez. so pa tudi izjeme, naprimer serija "boulder dash" je se vedno zascitena s strani First Star Software, zato tudi ni linkov do teh iger na oni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

BigWhale ::

> vecina igric za c-64 je t.i. "abandoware", torej ni niti freeware niti
> warez.

"abandonware" JE warez. Razen v explicitnih primerih...

Azrael ::

Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Commodore 64 - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
284079 (2955) bezerk
»

Vaše najljubše Commodore64 igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
665274 (5274) El Nino
»

težave z emulatorjem (commodore 64)?

Oddelek: Igre
81440 (1289) tt1024
»

Stare Igre - katera je tista ki vam pospeši nostalgično srce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15112707 (9981) SavoKovac
»

Stari časi

Oddelek: Loža
422745 (1982) Brane2

Več podobnih tem