» »

charset ?

charset ?

Shershen ::

Nekaj mi ni jasno. Na slo-techu je charset=iso-8859-2, in vidim šumnike če imam vklopljeno v explorerju Central Europe (Windows) ali Central Europe (ISO).
Lepo in fino.

Ampak zakaj potem na moji strani kjer je charset pravtako iso-8859 vidim šumnike le če imam Central Europe (windows) ?
.: zero and zero is nothing but zero :.
  • spremenil: Shershen ()

rc-car ::

iso-8859-2 ima sumnike
iso-8859 jih pa nima

Odgovor si povedal sam v tvojem postu, ti imas iso-8859 in ne iso-8859-2
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

darh ::

lej.. ravno tolk kt je pomembno v katerem formatu oz charsetu ti shranš HTML fajl, je lih tko pomembno, da daš pravi META stavk... ee... drugače pa... uporabljaj iso-8859-2
Excuses are useless! Results are priceless!

BoO ::

Kako se , če sploh, nastavi v programu 1 st Page 2000 charset v katerem ti shrani html?

Shershen ::

Thx. Zdaj dela, čeprav še vedno nimam Š-ja v gumbu Pošlji.
.: zero and zero is nothing but zero :.

darh ::

če delaš s text editorjem, pol š napišeš takole: ALTGR + 6 + a.
Tako dobiš znak ą oziromal pol š v browserju....

že en čas pišem na firmo k dela UltraEdit da nej en auto converter naredujo, k bo nek znak ustrezno prevedel glede na izbrano kodno tabelo... eh.. :)


durgace mas pa klele use šumnike in ker znak jih v ISO-8859-2 nadomešča:

š: ą
Š: (C)
č: č
Č: Č
ž: ľ
Ž: (R)



lp,x
Excuses are useless! Results are priceless!

JLP ::

Ja tud jest sm že ene parkat zatežu da nej zaboga že vdelajo ISO in druge kodne tabele u UE. Pa zgleda da nav nč kej kmal to, damn :(
Live long and prosper!

Shershen ::

Heh...zdaj lih sem hotel vprašati kako se v ultraeditu vklopi, da piše z drugo kodno tabelo.

Thx za odgovor na še nezastavljeno vprašanje :D.
.: zero and zero is nothing but zero :.

TylerDurden ::

Kar se tiče ultra edita, a sta probala dat kodiranje na srednjeevropsko, pri nastavitvah fonta?
Let\'s make some soap ...

cahahopie ::

Blesavooo....
Glejte uporabim v htmlju iso-8859-2
O.k. šumniki brez problema delajo, nato pa kopiram in pastam nekaj php kode noter pa mi < > spremeni v neko skropocalo. Hotel sem tisto skropocalo zamenat s < > pol pa nism našu na tipkovnici. Nato sem... zdelejto tist php pa spremenu na iso-8859-1 pa spet prlepu pa potem je blo ok. Sam ko mi je iz mysql izbral določen tekst mi je "č" nadomestil s kvadratkom. AAaa!!|O
What to do? Morm tist tekst reperat v sami bazi?

darh ::

poglej.. mysql nc ne briga kaj mas ti notr shranjen... torej.. kar das notr dobis ven...

pomembno je tudi da mas na strani kjer uporabnik nekej napise definiran pravi charset, saj se le tako posle "pravilen" text... get it ?

glede tega da ti PHP "narobe" skopira, mors pa verjetno krivit software oz nastavitve.. sploh ti pa ne morm pomagat kej dost ce ne poves s katerim programom to delas..
meni naprimer tud sumnike narobe skopira ce kopiram iz WINCMD Viewerja v UltraEdit.. ce pa odprem file v ultraEditu, pol mi dela normalno...

anyway...znak oz skupina znakov k ti ga da namesto > in < je > in < kar je cist prou :)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

No... ti bom natančneje opiso tole zadevo:
Glej... v Dreamweaverju v kodo zgoraj pod charset vpišem charset="iso-8859-2" . Nato vpišem nekaj besedila s šumniki v html kodo. O.k. dela.
Nato vpišem nekaj php kode s besedilo s šumniki, dela o.k.
Nato pa s php kodo vnesem besedilo, ki je shranjeno v mysql bazi in ima šumnike na stran. Pa NE dela o.k. Noče brat šumnikov.
Torej? Moram kej v sami bazi popravit? Delam v Dreamweaverju. To php kodo pa sem skopiro s Cute HTMLja... sam to nema zdaj veze, glavn da se je normlano skopirala v Dreamwever. ....I have no idea. Če ne bo šlo bom pač pisal ... sosolec, cresnje, cemeren, cinka-cunka, zrele cesnje ze se jes, itd..;)

darh ::

hmm... jest bi reku da si ti shranil text pod enim drugim charsetom v bazo... probej spremenit kodno tabelo fajla v katerem prikazes omenjei text na.. ee.. recimo WIN-1250 (semizdi da je ta.. .ee.. ne vem.. ne uporablam pa pozabim pac...)...

če bi pa rad sconvertou, ti pa priporočam GNU Recode, ki se ga da skompajlat skupej z PHPjem, in dela tako lepo in ok, kt v risanki... 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

cahahopie ::

Thanks stari! Stvar deluje! Uporabu sem win-1250 .:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

php in šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
263511 (3308) root987
»

problem s šumniki v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
141882 (1686) plavko61
»

Kako iz windows-1250 v iso-8859-2 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
172601 (2343) tomysux
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
403882 (3288) Tr0n
»

page encoding - characters

Oddelek: Izdelava spletišč
121223 (1077) JLP

Več podobnih tem