» »

delphi5 & xp

delphi5 & xp

berni ::

zanima me, če delphi5 deluje pod win xp. jaz ga, na prvi pogled, instaliram bp, ampak potem nimam nobene bližnjice, niti .exe v program files mapi, kjer je instaliran, da bi ga zagnal.

???????????

iBojan ::

Delphi5 in Delphi 6 delujeta definitivno (preizkušeno) na WinXp !

lp, _GeS_

webblod ::

Na to vprašanje bi verjetno prej dobil odgovor na Delphi-Si.

Sicer pa še nisem slišal za težave takega tipa...
There must be a reason, why I'm so damn dissapointed on M$ Visual Basic
WEBblod.NET :: Slovenska programerska scena

iBojan ::

Se opravičujem ampak komaj sedaj sem videl, da si napisal da si instaliral bp, verjetno Borland Pascal. Tale ti pod WinXP ne bo deloval, ker je ta program še vedno for DOS only in ti bo javljal težavice, pa tudi ko ti ga bo uspelo zagnati (združljiv z Win95) ali kaj podobno ne bo delovalo. Samo poskusi napisati kako veliko črkop :\, ne gre. Na žalost bo treba za borland pascal naložiti kak WMVare pa tam instalirat kak dos pa ta potem delat s takimi programčki.

lp, _GeS_

berni ::

z "bp" sem mislil "brez problema". sicer pa ga ne morem niti odinstalirat, ker mi javlja napako.

Paramedic ::

Men Borland Delphi 5.0 dela čist v redu pod XP. Ampak v inštalaciji nisem spremenil debuggerja na onega iz Delphija. Ne vem kaj bi bilo, če bi ga?
End transmission.

rc-car ::

Da ne odpiram nove teme:
Na XPjih sem instaliru turbo pascal in mi dela. Razen ko vkljucim crt (uses crt;), potem mi vrze ven error, division by zero (deljenje z 0).
Ve kdo kako bi to resil?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

berni ::

jaz tudi nisem spremenil debuggerja

iBojan ::

Glede težav z Division By Zero se na internetu najde veliko popravkov. Ta napaka nastana zaradi velike hitrosti računalnika. Borland ni predvidel ob izdelavi, da bo razvoj tako hiter in niso pomislili na to. Torej pojdi na kak google pa najdi kak crt fix ga naloži pa bo delovalo brez težav. Glede Delphija pa ti mora dela pod WinXP brez vsakih težav. Če pa ti še vedno ne bo delovalo pa pojdi sem in tukaj zastavi vprašanje kajti tukaj je več ljudi ki dela z delphijem tudi pod XPji in ti bo pomagano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846259 (4857) Thomas
»

skrivanje programa

Oddelek: Programiranje
121466 (1117) poweroff
»

Na kratka naloga...

Oddelek: Programiranje
181641 (1405) iBojan
»

En program za programirat? Kateri?

Oddelek: Programiranje
241762 (1395) Thomas
»

Pascal - error division by zero

Oddelek: Programiranje
71240 (1117) Izak

Več podobnih tem