» »

page encoding - characters

page encoding - characters

nemesis ::

Zivjo!

zanima me, kateri od obeh central-european je bolj pogost -> iso-8859-2 ali windows-1250?

Potem pa se nekaj... kako naredim, da se avtomaticno zamenja? Ce recimo ima uporabnik, ki stran pregleduje na 1250 nastimanega, jaz pa imam ISO definiran? Mislil sem, da bi se to moralo v IE avtomaticno zgodit - glede na to kateri jezik imas definiran v , pa temu zal ni tako...

kaksen predlog???

JLP ::

Browser more uporabt tist coding k ga ti naštimaš u HTML fajlu. Seveda ma večina browserjov tud meni s katerim ti forsiraš en coding če recimo pisec strani narobe definira coding al pa če ne definira pa broeser ne zazna tapravga prov. Se pa priporoča da se uporablja ISO-8859-2 k je bl po standardih. Se prav daš u HEAD:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
Live long and prosper!

nemesis ::

zakaj mi v ISO-8859-2 naredi š-je kot neke cudne okvircke (č-ji delajo), v windows pa dela vse OK ???

Elemen_T ::

Kaj imaš nastavljeno v IE pod
View/Encoding ?

nemesis ::

ja drugace avto-select...

sam Š ji ne delajotud ce rocno nastavim encoding na central european ISO -2, medtem ko na central eu. windows, stvar deluje...:\

JLP ::

S čim pa pišeš strani? Tud text editor more bit naštiman tko da sejva u ISO-8859-2.
Live long and prosper!

darh ::

lej... če maš ti nastavlen encoding na iso-8859-2, še ne pomeni, da bodo znaki v sourcu in outputu enaki... še posebej ne šumniki.. to sicer ne velja za č in Č, ampak š => ą (ALT+6 in "a")...

za ostale pa ne vem napamet...
Excuses are useless! Results are priceless!

nemesis ::

JLP: a ti je EditPlus kaj znano ime? Sem pogledal kje bi se dalo kaj nastavit, pa ne najdem - help :)

xbite: tnx za ASCII, ampak alt+6+a ni nic, alt+a+6 pa pika vrze...

JLP ::

Ja neki se spomnm tega Edit+. Če se ne motm morš predn k sejvaš tm na Save As dialogu Izbrat prav Converter. Pa če se ne motm po defaulltu ISO 8859 2 ni not. Tko da morš tm na desn na en knof pol prtisnt pa ISO 8859 2 not dat.
Live long and prosper!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JLP ()

nemesis ::

tam je samo ISO 28592... a to naj bi bilo isto?:\

JLP ::

Ja pomoje da je lih to to. Se mi zdi da je ta 28592 en čudn M$ poimenovanje za kodno tabelo ISO 8859-2
Live long and prosper!

nemesis ::

hmm... sem spremenil pa je delal...

potem sem danes spet odprl source datoteko, so vsi š-ji zginil in so namesto njih neki cudni a-ji s kljukami (namesto š-jev)... to me ni motilo, ce je v sourcu, na strani pa lepo zgleda...


v glavnem, ko sem spravil drugic so tud na strani vidni tisti cudni a-ji.... :\ WTF?

JLP ::

Verjetn je program mal čudn za editiranje. Sej še programi kt so UltraEdit še kar nimajo encodingov uštimanih. Jest če kej delam kr u Dreamweaverju napišem u pogledu sourca. ta zmer prov odpre pa shran.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanja tekstovna datoteka

Oddelek: Izdelava spletišč
181199 (1096) Ziga Dolhar
»

Šumniki in znaki s strehcami se ne prikazujejo pravilno!

Oddelek: Izdelava spletišč
91961 (1846) Jackass
»

sumniki v dreamweaverju

Oddelek: Programska oprema
8955 (846) pircp
»

jebe*** šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
403896 (3302) Tr0n
»

php in šumniki

Oddelek: Programiranje
201590 (1404) lordgreg

Več podobnih tem