» »

Windows Remote za začetnike

Windows Remote za začetnike

Lincolin ::

Mislim, da bi bilo dobro malo bolj natančno opisati kako se povezati na drug računalnik, kjer naprimer ni monitorja.
Namreč sam bi se rad povezal na en drug računalnik (server) pa nevem katero programsko opremo potrebujem, kaj šele kako se povezati.

Namreč z mojega računalnika bi se rad povezal na drug računalnik. Na mojem računalniku je Windows XP na drugem računalniku pa tečejo Windows-i 2000.
Katero programsko opremo mi priporočate za moj računalnik ter drug računalnik.
Hvala tudi za navodila. :D
  • spremenil: Lincolin ()

|bLaD3| ::

Uporabi Remote Desktop. Pozenes Remote Desktop iz Start > Programs > Accessories > Communications vpises IP naslov računalnika na katerega se želiš povezati in se ti prikaže Windows login okno v katerega vpišeš User name in Password enega od uporabnikov na oddaljenem sistemu. Pol pa zadevo upravljaš tako kot lasten računalnik.

Ziga Dolhar ::

Get started using Remote Desktop with Windows XP Professional

--

edit: če bo strežnik Windows 2000, ne bo šlo tako lahko, potrebuješ Terminal Server.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

il ::

SimplTech ::

Se strinjam z il-om. Uporabi RealVNC ali pa TightVNC, ki sta oba zastonj. Zelo podoben jima je tudi RADMIN, a ni zastonj.

Sicer ti priporočam, da si malo teorije prebereš v zelo doberem članku o tej temi na Pcstats: Beginners Guides: Remote Access to Computers

Lincolin ::

Hvala!
Potem na drugem računalniku kamor dostopam ne potrebujem ničesar?
Samo na mojem računalniku se potrenuje program?
Hvala.

SimplTech ::

Preberi si članek, do katerega sem ti dal link. Tam ti piše čisto vse. Dodane so slike in podrobna razlaga kaj moreš naredit.

Na drugem računlaniku moraš, če želiš uporabljati VNC instalirati VNC server, na svojem pa samo zaženeš viewer in dostopaš do drugega računalnika.

Lincolin ::

Če imam na obeh računalnikih windows-xp potem je enaka programska oprema?
kaj pa če bi imel windowse-98 SE in na drugem Windowse XP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

SimplTech ::

Za VNC programe ni važno katero verzijo Windowsov imaš nameščene. Lahko je čisto različno (ena mašina XP, druga 98, obe XP, karkoli).

Lincolin ::

Sedaj mi vse deluje, Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava Win > Ubuntu

Oddelek: Omrežja in internet
6903 (684) SSH
»

VPN med 2x WinXP?

Oddelek: Omrežja in internet
171978 (1656) luciby
»

Rabil bi malo pomoči pri vzpostavljanju povezave med računalniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
81490 (1361) 5er-->
»

Kako z drugega računalnika, do mojega preko weba?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6979 (791) xCore
»

povezava na oddaljen rač

Oddelek: Programska oprema
131581 (1403) waters

Več podobnih tem