» »

hdd

hdd

toncek_95 ::

NBa starem računalniku, sem se odločil zamenjati trdi diskl. Odločam se men hitachi-jevim in wd-jevim 80gb sata disksom. Plata naj bi podpirala sata diske vendar je že malo starejša (socket A). Za kateri disk od teh dveh se naj odločim, in kako naj namestim sata disko (windows-i na novo) saj sem nekaj bral da moraš imeti eno diskoeto ki jo dobiš zraven plošče ampak jaz zraven nisem dobil nobene.
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

K0K0 ::

Jest bi vzel Hitachija, ker wd ropota ko fleksarca.
Sata gonilnike za disketo pa dobiš na internet strani proizvajalca matične plošče.

toncek_95 ::

aha. A pol sam tm na začetku namestitve pritisten f6 al kaj je že al pol samo naredi?
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

K0K0 ::

Ja sam pol morš še taprav gonilnik izbrat pri NF7-S je nek silicon al neki podobnga. Maš pa itak sam 4 na izbiro tko da če ne veš kater je pač probavaš en bo že prjel :D (velja za NF7-S).

zee ::

Uporabiš Windows XP SP2 in se ti ni treba ubadati z gonilnikom za SATA diske.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DominusSLO ::

koko napisal: Jest bi vzel Hitachija, ker wd ropota ko fleksarca.

Komu na čast pišeš gluposti? Jaz imam wd 80gb disk(7200,8mb) in tvoja trditev ne drži.

toncek_95 ::

jah zdej v tem kompu k ga mam je tud hitachi pa je dost hitr. wd-ja še nikol nisem mel tko da nč ne morem rečt. Al če inštaliram windowse z integriranim sp2 mi potem ni treba nč s tisto disketo dela?

Al se mi splača vzet sata disk al raje vzamem ide?
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

bond007 ::

koko napisal: Jest bi vzel Hitachija, ker wd ropota ko fleksarca.


Komu na čast pišeš gluposti? Jaz imam wd 80gb disk(7200,8mb) in tvoja trditev ne drži.


Jst imam dva enaka diska kot ti - 80 GB 7200 RPM 8 MB cache (jb serija) in lahko samo potrdim njegove trditve. Imel sem že 4. točno takšne diske (od tega sta mi 2 že crknila) in vem o čem govori. Vsi 4je diski so oddajali visokofrekvenčni kovinski zvok, ki se čez čas malenkost umiri, a še vedno je prisoten in moteč. Sicer je bilo o tem že veliko govora in ta zvok naj bi bil posledica ne-uporabe tekočinskih ležajev. Lahko pa, da so v novejših serijah Jb diskov to popravili.

DominusSLO ::

Ok moj je model WD800BB-00fra00 IDE. Imam še 2 maxtorja isto 80gb, 7200rpm, 8mb ampak sta sata v raid0 polju. Lahko povem, da so maxtorji glasnejši, kot moj wd. Je pa moja najglasnejša komponenta v pc-ju 12x12cm vent na 5ih voltih(sliši se zrak, ki gre skozi radiator od vodnega) in diski niso preglasni. Lahko komot spim in laufam torente npr.

Mislim tudi, da je glasnost, če nimaš vodnega, popolnoma nepomemben podatek za disk.

bond007 ::

No vidiš - tvoj disk je iz serije BB in ima:

Fluid Dynamic Bearing (FDB) technology - Less friction means more reliability; less heat, vibration, and noise.

JB serija pa tega nima in verjemi zvok, ki ga oddaja je za ušesa zelo neprijeten in to vsekakor lahko odloča o nakupu. Sam sem nabavil JB, ker je takrat, ko sem kupoval imel edini 3 leta garancije in je tudi bil večinoma najhitrejši na testih. Imel sem že tudi 160GB maxtorja (8MB cache, diamondmax 9), ki je bil preglasen med branjem in pisanjem, pa še crknil je nakoncu.

Sedaj imam že kar nekaj časa hitachija 160GB (7k250) in dela res super: tih, hiter z nizkim dostopnim časom, padel mi je iz cca 30 cm med delovanjem na železno podlago (res močno zaropotalo), pa še vedno deluje brezhibno in samo upam da še dolgo bo.

toncek_95 ::

no gledov sem tegale wd-ja in pa unga hitachi-ja k ga ma funtech na ceniku (80gb sata). Cena je tm tm. Kolk pa bi lahko istržil za exel store 80gb? AL se mi splača dva kupit pa jih dat v raid 0 ker mislim da plata to podpira (gigabyte ga-7n400s-l). Kakšna bo potem hitrost?

Aja pa še enkrat uprašam: če inštaliram xp sp2 windowse mi pol ni treba rihtat une diskete k bi jo notr utaknu pred instalacijo?
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

K0K0 ::

Mislim da jih v funtechu nima več, vsaj ko sem jest sprševal je reku da jih ne bo več. 16k za 80Gb disk se men zdi mal velik raj dodaj še 5k pa si kupi 160Gb al pa vpraši v pc-dom men je nedolgo nazaj ponujal 80Gb (pozabu firmo) za 11,5k če se ne motim. Raid se za domačo uporabo finančno pomoje ne splača, ker ni tolkšne razlike v hitrosti pa še prov moraš nastavit, ker drugače ti zadeva lahko dela še počasneje kot posamezen disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

stromar ::

Prej sem imel WD800BB (nepobarvan kovinski pokrov) in mi je po skoraj dveh letih crknil, zamenjali so mi ga z novo serijo WD800JB (črn pokrov)

Prejšnji disk je delal tiho, ta ki ga imam sedaj pa je skoraj neslišen

Če bi kupoval disk bi vzel kaj od seagate ali mogoče WD nova serija, ne bi pa jemal nič od hitachi, maxtor ali ibm

Lp

DominusSLO ::

Jaz bi tudi vzel seagate-a. Par eurov več za 5 let garancije se splača.

toncek_95 ::

a se mi splača vzet sata disk al naj vzamem ide?
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

bluefish ::

vzemi sata, že zaradi poznejših nadgradenj,...

toncek_95 ::

pa še mnenja o temle:

SEAGATE 80Gb SATA150 Barracuda 7200.7, 8Mb

15.900
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

toncek_95 ::

glede nadgraden pa: ta računalnik bo itak še dve leti obstajov za torente pol pa bo šel v omaro al pa na prodaj tko da dvomim da bom kej velik še menjov na njem ker zdej na njem ne igram več igric pa tega
ASUS A8N-E, AMD ANTHLON 64 3200+@2500Mhz, LEADTEK 7800GT VIVO,
1GB GEIL VALUE, HITACHI 160GB SATA2,
LC POWER 550WG 140mm, GMC H-60

Jan987 ::

jest pa kupujem nov disk za moj stari sistem. Max. cena je 16.000sit. Naj bo 80giga saj več ne rabim, bo pa na gigabyte GA-7N400S-L. Plošča ma sata priklope.

Kaj se mi najbolj splača (najhitreje za ta denar) pa da ne bop glih full glasno

Jan987 ::

res me zanima kaj mi priporočate!

bluefish ::

Hitachi, če pa se izkaže, da je več pa kakšen WD ali pa Segate.

Jan987 ::

a pa hitachi ki se v sata izvedbi dobi samo kot sata 2 deluje na zgoraj omenjeni plošči?

Jan987 ::

a je tale disk vredu in ali bo šel na ploščo?

TOP ::

Glede diska ti ne morem svetovati,ker ga nimam ta disk pa gre sigurno na tvojo plato saj imaš gor SATA priklop.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri disk?

Oddelek: Kaj kupiti
111278 (1157) Grimlord
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473094 (1814) antonija
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939114 (6069) dela
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634790 (3362) Jaffa
»

kateri trdi disk je bil hudo pohvaljen?

Oddelek: Kaj kupiti
191260 (1025) glinik

Več podobnih tem