» »

Kateri avtoradio?

Kateri avtoradio?

LapD ::

Torej v kratkem mislim opremit avtek z novim avtoradiem. Mal sm gledal stvari okol po trgovinah pa pomojem bo zadeva za okol 30k dost uredu. Predvsem mi je zanimiv Pioneer DEH-4700. Razlika med MP in MPB je samo v barvi? In pa JVC MP3 KD-G511. No če ma kdo kirga od omenjenih bi prosu za mnenje oziroma če kdo ve za kako bolšo rešitev. Predvsem če je na trgu kej kvalitetnega z USBjem. Hvala za odgovore

Jackal ::

Mam JVC KD-G501, ki je predhodnik modela KD-D511 - spremenili so sprednjo ploščico, ostalo je ostalo včinoma nespremenjeno.
Z radijem sem kar zadovoljen. Edina moteča stvar se pojavlja, ko je avto in tudi radio še hladen - takrat nemreč ob manjših sunkih (luknje na cesti ali ko woofer spusti kak globok bas) CD preskoči. Ko se temperatura v avtu dvigne pa dela super.

Tiste obljubljene watte na sprednji ploščici itak nikjer ne dobiš, ker je omejitev že sama fizika. Avtoradio ima tudi dva para cinch izhodov za ojačevalce, kar ti lahko pride prav pri nadgradnji avtoakustike. Malo tudi pogrešam kakšne bolj fine nastavitve equaliserja, vendar se da nekaj porihtat tudi s filtri na dodatnem ojačevalniku.

Predlagam, da pogledaš še kaj od Alpine - recimo Alpine CDE 9845

AirDevil ::

Sem tudi sam nameravla kupiti DEH-4700, pa sem izvedel da imajo ful folka probleme z gumbom za glasnost pač neki problemi. Sem potem hotel kupiti DEH-P4700 pa izvem da je narejena verzija samo za ameriški trg. Tako da te verzije pionerja se probaj izogniti. Če se pa lohka stegneš še za ene par jurjov ti pa seveda proporočam DEH-P5700MP
KLIK1, cena je pa cca 40k.

Shark-357 ::

Lastim si Pioneer 7700mp in za ceno do 50K ponuja največ;)

Jackal ::

Na Pioneer se ti mogoče splača malo počakat. Pride v kakšnem mesecu nova serija 2006 - za moje pojme spet zelo lepega izgleda.

DEH-4800MP


DEH-5800MP


DEH-6800MP

_Matej_ ::

Če se ti mudi, kupi DEH-6700 se dobijo že za 37 jurjev, drugače pa počakaj na novo serijo.

http://forum.vw-audi-club.si/viewtopic....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Matej_ ()

LapD ::

No en mesc bom že počakal sam da ne bo kdo januarja reku čež en mesc pride pa nova Alpine serija :D A bo v tej seriji Pioneerjev tudi tisto čudo z modrim zobom?

Jackal ::

Modri zob bo imela samo Hi-end serija DEH-P9800BT



S tem, da bo cena tega radia, glede na to, kar ponuja, zagotovo kar krepko čez 100k.

Dr_M ::

na tele nove pioneerje bos mogu mal vec kot 1 mesec pocakat.
jest sm lani oz letos kupoval avtoradio in sm dubu enga prvih primerkov deh7700, sele konc februarja (pa se to neki presvercani). v avstriji so jih mel pa ene 2 tedna prej.
se pa splaca pioneerja nabavt.delajo brez problema.

LapD ::

jap modrozobega sm najdu za 109k...Glede nove serije pa govorijo vse možno med januarjem in junijem. No najprej zapit novo leto pol pa radio :D

Senitel ::

Jaz se tudi odločam za nakup enega novega avtoradia, pa me zanima ena zadevca... Tele ročke na volanu za nadzor radia, so standardne in jo lahko priklopim na vsak radio ki to podpira (recimo na Pioneerjevi strani piše da ima "hard-wired remote input") al je to odvisno od proizvajalca do proizvajalca?

eDDi ::

ponavad se dobi vmesnik za vsak avto posebej, zato moraš poklicat in vprašat, če obstaja za tvoj avto sploh vmesnik za obstoječe komande.

krho ::

@Senitel: tako kort je rekel eDDi.
BTW. JVC je letos dal ven radio, ki zna brat DVD plošče. 4,3G mp3jev v avtu!

BTW: Mojega JVCja je nekaj začelo mesti. Vedno ko prižgem avto, se radio prižge na prvi radijski postaji, ter pozabi na katerme posnetku na CDju je ostal.;((
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

AndrewSmith ::

BTW: Mojega JVCja je nekaj začelo mesti. Vedno ko prižgem avto, se radio prižge na prvi radijski postaji, ter pozabi na katerme posnetku na CDju je ostal.

JVC :\
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

LapD ::

No ja ne vidim neke prednosti v DVDjih le za poslušanje glasbe ker že z enim mp3jem nardiš dooost kilometrov. Aja pa da se vrnem na začetek teme..par dni nazaj sm kupu Pionerja, dodal še ene Kenwoodove zvočnike tko da zdj razbija spredi zadi:) Nism se še dost igral z nastavitvami tko da bom poročal če bo slučajno radio kej nagajal ampak zaenkrat lepo špila;)

Razerzone ::

JVC je zakon!!!

AndrewSmith ::

JVC je kanta....vsaj kar se car-hifi tice.
Zakon sta samo Clarion in Alpine....Pioneer
je pa alternativa tem dvem.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

mmmato ::

Ima kdo izkušnje z temle:
yakumo ?
Ogledujem si še pioneerja. Za isto ceno pri yakumu dobiš še usb in sd reader.
Torej, se splača reskirat z eno levo firmo ali naj vzamem pioneer, da bo "ziher"?
http://www.turnofftheinternet.com/

Brainstorm ::

A ma kdo kake informacije, če pridejo še kaki drugi modeli z dvd predvajalnikom razen obstoječega jvc-ja letos na trg?

LapD ::

Roadstar, Sony, Pioneer, ubistvu vse firme bodo ali so dale vn svojga žrebca :)

Brainstorm ::

Tale sony MEX-R1 se mi dopade za to ceno 85 jurjev, a ve kdo če je mogoče še kje cenej?
Pioneerjev je ziher dost dražji, je pa xm ready, ka to pomen, da lahk satelitski radio poslušaš, sam koker se mi zdi so satelitske postaje plačljive.

Blisk ::

Ja trenutno se res najbol splača kupit avtoradio z DVDji, ki špilajo MP3, tega ne znajo vsi, ker dejansko menjavanje CDjev v avtu je nerodno opravilo zato je treba to zmanjšat na čimmanj.
No sicer se potem najde kakšen pameten in reče, da posluša CD MP3 3 mesece skupaj, brez da bi zamenjal.
Ampak ni res, se hitro naveličaš, poleg tega pa nisi vedno v istem razpoloženju za isto zvrst glasbe.

JVC ima pomanjkljivost, namreč ne bere DVD+R, ampak samo DVD-R.
Medtem ko sony bere vse, pa še tok upadljiv ni za razne đankije ki kradejo avtoradije.

Cena na brundi.com je pa 76.000 sit, medtem ko je v avstriji na pixmania.com 60.000 SIT
če bo kdo našel ugodno varianto z 60.000 SIT pri nas naj pove.

AngelOfDeath ::

do zdaj še nisem mel problema z menjavo DC-jev itak gre gor preko 200 muzik in si lahko več zvrsti posnameš :)
edit: Slovnica

Smorny ::

Mam JVC dv5101, in res ne bere dvd+r, medtem ko je branje dvd-r(w) hitro in tekoče. Zelo se mi dopade, da sem lahko iz avta končno odstranil kup mp3 cdjev, in zaenkrat laufam 55 albumov na enem dvdju. Zadeva ima tudi podporu DTS, kar je pa le pikica na i pri orientaciji zvika v avtu. Za poletje pa bom še preko kakega ebaya nabavil lcd, in bodo deca mela kaj gledati med vožnjo.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

STASI ::

Iščem avtoradijo in imam naslednje želje:
- mp3 predvajalnik
- USB ključ ali SD ali kaka druga kartica
- CD

Kaki predlogi?!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

mmmato ::

STASI, tvojim željam ustreza tale.

Pred kratkim se je prodajal Yakumo hypersound, ki tudi ima usb in sd, ampak se ga ne dobi nikjer več.

Kupujem radio nižjega cenovnega razreda, nekako imam ogledanega pioneerja 2800.
Za isti denar se dobi evertone z USB slotom, vendar nočem kupit radia ki ga bom stalno na servis nosil.

Ima kdo kakšne izkušnje z evertone, yakumo?

dex22 ::

Pred kratkim kupil radio pioneer 2820 MP in moram rečt da je radio čist hud za tak keš.Sound je perfekten, mp3-je predvaja zelo hitro, v glavnem top radio.Jest sem ful zadovoljen.Prej sm imel pa jvc in morm rečt da sound pri pioneerju velik hujši.Tko da ti priporočam nakup tega radija.S tem da jest sem prvo mislil kupit 4700 model pa mi je švercar priporočil raje tega ker ma vse specifikacije enake razen tega da ma 4700 lepši ekranček pa mogoče kako funkcijo več.Sound pa to je pa isti.Tak da če ti izgled ne pomeni preveč ti prporočam 2820.Lp

dex22 ::

S tem da 2820 model dobiš za 20.000 SIT, 4700 model pa za 29.000 SIT.

LapD ::

No zdj po dveh mescih uporabe že lahk podam mnenje o Pioneerju. Zvok je res dober tko da splača zdj še malo nadgradit ozvočenje. če bi še enkrat kupoval bi verjetno kaj cenejšega ampak se nebom sekiral za par tisočakov. Zanima me če je kdo z Pionerjem kdaj imel kake težave z tipkami. Bolje rečeno okrogel gumb za glasnost mi je dvakrat odpovedal. V bistvu ni reagiral na obračanje medtem ko je preklop radio/cd delal. Potem čez nekaj časa pa kar sam od sebe spet funkcioniral. Dizajn je lep ampak to sm vedu že prej, dosedaj je brez težav zavrtel vse kar sem mu dal za prebavit tako da s te strani nimam pripomb. Skrbi me le gumb za glasnost..

dex22 ::

Ja sej glede tega me je tudi opozoril švercar ko sem kupoval.Namreč velik folka se je pritoževal nad gumbom za glasnost, da ne reagira.Nesi nazaj v garancijo.

Black Metalc ::

Kupujem avtoradio do 20k sit. Glede na to kar sem prebral priporocate pioneerja, a obstaja se kaksna alternativa? V stvari sm pa cisti laik tko da ni prosil za malo pomoci.

postar_si ::

Jaz imam Pioneer DEH-P5700MP že kakšneha pol leta in dela bp. Imam pa neki vprašanj, če si kdo lasti isti model.
-A se da dati pavzo s pritiskom samo enega gumba?-s kombinacijo dveh je mal nerodno
-kako naštimaš da se skozi premika izvajalc in naslov pesmi po displeju, da ni potrebno pritiskati gumba display
-a ura sploh je?
Ponavadi ne berem navodil, sam za spremembo sem jih mal prebral, vendar nisem našel zadovoljivih odgovorov.

krop ::

Kupi si pioneerčka so zakon radiji jaz mam pioneerčka že 5 let odkar so se z cd-ji pojavlji in ti rečem, da mi je v tem času preskoču ene 10 drgač ga pa še obrisal nism in dela ko šus.
Je pa moj kolega zjebal tipko za glasnost sam še vseeno dela samo mal bolj je treba prtisnt.

LapD ::

Men se je dvakrat pokvarla tipka za glasnost pa bol nežno nebi mogel delat z njim :/ Upam da so zdj dobr zrihtali drgač ga bom nazaj nesu.

Black Metalc ::

Neki se prtozujete nad okvarljivostjo, a res kvaliteta zvoka tolk odtehta?

EvilDare ::

Samo deh 4700 ima zanič gumb. Zato sem tudi sam kupil deh 5700.

postar_si: Pač omejitev radia, lahko si pa kupiš daljinček ki ima pause in mute funkcijo. Text display je tudi omejen in ti po prvem prikazu kaže samo prvih 8 znakov se mi zdi. Ta radio nima ure.

tiktak ::

Zna gdo povedat, kakšna je razlika med 2800 in 2820

Ne najdem razlike.

Hvala

jurre ::

tiktak, verjetno je razlika samo v barvi? predvidevam...

Black Metalc ::

Razlika je samo v barvi, 2800/2820 ima moder/crn display s crno/belo pisavo in rdece/zeleno se svetlecimi gumbi. Vzemi raje 2820 ker se da z njega brati.

Black Metalc ::

Vprasanje za vse ki imate DEH-2800/2820. Recimo ko nastimas da nakljucno izbiras pesmi, in potem skipas pesem, vrze dobesedno naslednjo pesm in ne shuffla. Ce pa pustis da se pesem iztece do konca pa nakljucno izbere naslednjo. A se da kako nastimat da bi z tipko skip spet nakljcno izbral pesem?

Zgodovina sprememb…

1309976 ::

Zanima me vaše mnenje o temle radiu: Avtoradio Sony CDX-R3350, ( opis prvič in mercator akcija in kratek opis) ki je trenutno še v akciji v Mercatorju. Se ga splača kupiti glede na to kar ponuja in glede na ostale nekje v tem cenovnem razredu?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

kixs ::

Samo en nasvet.

Ce bi danes kupoval avto radio, bi definitvno vzel takega, ki ima podporo za USB kljucek ali pa SD kartice (za MP3je ;) ).

LP

profii ::

prste stran od sonija in unih za do 30k z usb/card bralci. to so največja jajca. če se mate kj radi si kupte usaj pionnerja.

mmmato ::

Ima kdo tega evertonea?
Kako se obnese? So kakšne težave z njim?

Prejšni model se je menda pogosto kvaril, kako je s tem?

Izbiram tudi med temi:
o JVC
o Pioneer
o Blaupunkt


LP

mmmato ::

No, kupil sem evertona. Sem kar zadovoljen, težav za enkrat še nisem opazil. Me pa moti to, da ko je ključ "v kontaktu" in radio predvaja CD, ko vžgem avto in se zaradi kratkega "mrka" radio ugasne in ponovno prižge, traja kar nekaj časa da nadaljuje s predvajanjem. To se na fotrovem JVCju ne dogaja. Vendar je to le malenkost, nakup vseeno priporočam. :))

MP3, USB, SD card reader, daljinec ... 20ksit -> Mal dnarja, velik muske! ;)

gregy ::

tukaj je moj post glede Evertona oz. kaj sem skompletiral skupaj. Sem zelooo zadovoljen z muziko v avtu ...

Fizikalko ::

Evo, kupujem en orenk avtoradio. Naj ima DVD podporo (da lahko nafilaš en prazen DVD z mp3-ji...). Kaj predlagate?

Še to: Če piše DVD podpora, ali to pomeni kak video ali pač to, da lahko musko tud na DVD medij zaflikaš? Rabim namreč slednje.

Vikking ::

Odvisno od keša:D tko kot vedno potem pade izbira. Ajde rečmo nekje normalno zadevo. Jst bi zbral Las Vegas DVD35. Mislim da stane okol 70k SIT.

Nekje v tem cenovnem rangu še mogoč JVC KD-DV5xxx serija še boljša izbira je 6xxx serija.

Primerjava med zgoraj omenjenima blaupunkt in jvc:



ma je že pol met fajn kak ekranček, pa da radio podpira še divx, pa si še lahka kak filmček pogledaš, lažje brskaš med komadi.... tko za dnar zapravljat:)

Pa da ne kompliciraš z ekrančkom posebej, maš tole fancy zadevco.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Avtoradia

Oddelek: Zvok in slika
483303 (965) Twixz
»

Avto Akustika Hyundai Atos

Oddelek: Loža
111966 (1630) Lincolin
»

Nakup radia in zvočnikov za v avto

Oddelek: Zvok in slika
324642 (4276) EvilDare
»

[MP3] avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7915609 (12218) Damjan Jagar
»

avtoradio MP3 - katerega do 70.000?

Oddelek: Na cesti
152138 (1959) Sydk

Več podobnih tem