» »

Napajalnik

Napajalnik

franci ::

Zivjo!
Jst imam 230W. Rad bi navil moj athloh900.
Zdej pa če navijam, se mi včasih zbudi včasih pa ne.
Na vsake 10ič se rečmo zbudi.
Pa me zanima če moram drug napajalnik kupit, da bo vse delalo kot
mora?
P.S.Na 1000Mhz dela še normalno, kej več pa ne.
Hello, hello, hello, how low?

DrSergioDJ ::

hmm..jest mam TB 1Ghz, pa 235W napajalc, pa en kup sare gor ( cd-rw,dvd,disk,disketnik, 4venti), pa mi stabilno dela tud na 1440. Pomoje ni napajalc..
...

franci ::

Jst mam gor cd-rw,dvd,disk,disketnik, 1vent.
Eden na jokerjevem forumu je rekel, da se mu je comp.
včasih zbudu včasih pa ne. Pol je pa napajalc zamenal in mu je delalo
normalno.
Zdej pa ne vem ali se splača kupt novo kišto(300W), al je škoda
denarja. Mah vprašal bom enga serviserja, če mi lahko posodi napajalnik pa bom vidu. Sej sem že 5računalnikuv tam kupu, :D
Hello, hello, hello, how low?

franci ::

še neki:
spread spectrum modulated...disable
auto detect DIMM/PCI clk...enable
Je tko prov če hočem navijat???
Hello, hello, hello, how low?

icecube ::

Imel sem podobne oz. iste probleme. Preveri ce je kaksen kabel (pri meni je bil printer - LPT kabel) naelektren.

ADF ::

Imas morda MSI-jevo plato?

franci ::

adf: kako veš...mam ja
icecube: sem sklopu printer
Hello, hello, hello, how low?

OldSkul ::

Men isto dela pa mam Msi plato Turbo pa AMD 900 TB !
Kaj je problem!
Napajalc 300 W CODEGEN!

ADF ::

Franci: 99% boš rešil problem, če boš nabavil močnejši napajalec.

Sadarj79: Se ti to dogaja, samo ko navijaš?

OldSkul ::

Ja!
Ga navijem recimo na 1500 mhz dela normalno a ko ga recimo potem prižgem se rado zgodi na se ne bo hotel spravt v windovse oz. rač. se spravai v stanje pripravljenosti!

franci ::

thnx ADF. Sam zakaj si me vprašal če imam MSI? Pač več žre?
Hello, hello, hello, how low?

ADF ::

MSIjeve plošče imajo težave z nekaterimi multiplier-ji - sam sem moral v preteklosti trikrat ali petkrat prižgat računalnik, da se je spravil k sebi (da nisem obsedel pred črnim ekranom) in to v primeru, ko sem Athlona 800 hotel nastavit na 7 ali 7.5 kratni množilnik ne glede na FSB. Seveda pa se je lažje prižgal vkolikor je bil FSB 100 MHz. Kadar pa mi je uspelo, pa je procesor brez težav deloval tudi na 1GHz. Večkrat sem prebarval L1 mostičke s prevodno srebrovo pasto, da bi zagotovil dober stik, pa ni bilo nobene spremembe. Kadar sem nastavil katerikoli drug manjši množilnik se je kišta zbootala normalno pri resetu in On/Off-u.
Nekje (Tomshardware ali pa Anandtech) sem zasledil, da ob vklopu računalnika procesor deluje na privzetem množilniku kakšno sekundo ali dve in šele potem prevzame kontrolo množilnik, nastavljen v BIOSu. To bi pojasnilo, zakaj "obvisijo" procesorji, ki privzeto delujejo na 100 MHz FSB, ko jim daš 133 MHz, pa čeprav si v BIOS-u nastavil manjši množilnik od privzetega (ne vedno, včasih celo uspe).
Predpostavil sem torej, da nekaj prvih trenutkov procesor deluje na 8x133, ker pa še BIOS nima kontrole, je tudi napetost v tem času 1.75V - premalo. Prebarval sem preostali L7 mostiček (ko so vsi sklenjeni, je default napetost 1.85 V), in si zagotovil vsaj normalen zagon do BIOSa. Takrat sem videl, da je matična velikokrat "ignorirala" množilnika 7, 7.5 in je procesor deloval na privzetem množilniku.
Težavo sem rešil tako, da sem prekinil enega od L4 mostičkov in s tem modificiral procesor v Athlona 700 MHz. Od takrat dalje imam lahko FSB 133 MHz in brezhibno deluje na 7x133 (v BIOSu imam množilnik na vrednosti "Default". Ves ta čas mi ni obvisel niti enkrat, razen če prestavim množilnik v BIOSu na 7 - pa čeprav je to enaka vrednost defaultu.
Da sem razklenil enega od L4 mostičkov sem vložil najmanj 20ur dela, zato moram zbrati nekaj volje, preden bom razklenil še dva mostička (enega L4 in enega L6), da bom nastavil default vrednost množilnika 7.5. Potem bo procesor deloval brez težav na 7.5x133=1 GHz. Resnica pa je, da potem sploh ne potrebujem plošče, ki podpira spreminjanje množilnika, zato je K7T Turbo moj zadnji izdelek od MSIja.
Tudi sam sem najprej mislil, da imam prešibak napajalnik (235W), vendar mi sedaj deluje brez težav, pa imam poleg CDja še CD-RW - prej tega nisem imel.
Preden sem težavo rešil, mi je crknila plošča in sem uveljavil garancijo, pa so po zamenjavi plošče (dobil sem novo) problemi ostali isti. Na večih forumih sem zasledil podobne simptome, vendar MSI napake na priznava. Še več, med njihovimi FAQ ni niti besebice o tem.
Velika verjetnost je, da je vzrok težav preslaboten napajalnik, vendar to velja predvsem za procesorje nad 1 GHz. In še to takrat, ko je v AGPju kakšen GeForce ali podobna požrešna zver (ogromna poraba toka).

franci ::

ADF: hvala za tako dolgo pojasnilo...
Jst bi rad da mi bi proc deloval normalno na 1200.
Zdej mam 900, se pravi da mam množilnik 9 (9*100=900).
Se pravi da moram dat FSB na 133 (9*133=1200)...upam da bo delalo.

Pol bom vse L7 mostičke prebarval, da bom mel 1,85V(upam da bo dost) in FSB dal na 133. In ti praviš da se bi stvar morala zbudit, ker
ma takoj 1,85V???
Še neki, veš kolk žre Gf3 Ti200, ker ga nameravam kupit???
Zdej mam Gf2 MX pa žre tam 4W


Hello, hello, hello, how low?

ADF ::

Stvar bi se morala zbuditi, da pa bos prisel naprej od BIOSa oz. v Windowse, pa bo najverjetneje potrebno boljse hlajenje (Zračno ne bo zadostovalo) in morda še malce napetosti (Voltage hack je zelo preprost). Sicer pa je vse odvisno od procesorja.
Poskusi pa boš videl.

franci ::

Zdej mam temp. max 50stopinj pri 900Mhz, z vulcano2, ampak
s tem da je procesor pod napajalnikom in je ventilator, na vulcanu seveda, 1cm stran od napajalnika, in potem ne more kej velik zraka povlečt.
Najbrš bom kupil dragon orb3 7000vrt/min pa še eden ventilator(od avta>:D)
aja, pa big tower ohišje, drgač ne bom spravil dragon orba not.

Voltage hack ...dej mi prosem mal razlož. Vem kaj to pomeni sam sem že pozabu kako to narediš.
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MSI TURBO

Oddelek: Navijanje
201133 (898) tico
»

težave z spreminjanjem množilnika!

Oddelek: Navijanje
211038 (816) VASkO
»

Neki ne razumem s to Abit KT7A-RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
141242 (1058) VASkO
»

OC Duron 700 , nujno!

Oddelek: Navijanje
171234 (1060) ChiefThunder
»

tb 1000 na 133

Oddelek: Navijanje
221592 (1449) VASkO

Več podobnih tem