» »

IRQ9-ZA ZNORT!!!

IRQ9-ZA ZNORT!!!

rap3r ::

Ceprov mam v biosu naštiman, da ma SB Live irq4 in da mam modem irq5, ter grafična irq4!!! In mi na začetku v biosu tud tko napiše:\, mi vržejo windowsi use skupi na irq9!!!???;(( Zakaj? Če pa zaženem save mode, pol mi pa nastav tko kukr mi v biosu zazna seprav zvočna-grafična irq4, modem pa irq5! S tem da sta oba 4 in 5 prazna!!!:D Rd bi pa dal use na irq 9 stran, zato ker ta irq windowsi uporabljajo za ACPI!:)) In zdej mi ta nedela, ker so 4 stvari na irq9! Prosu bi pa da mi nekdo pomaga kako nej windowse prepričam da bi mil tko kukr sm napisu! :DHvala!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

zile ::

Vse to je zaradi ACPI-ja. Če maš ABIT plato, si dlji shekane biose pri katerih lahko ACPI v biosu diseablaš. Jest mam konkretno YP bios, ACPI mam na disable. V boiosu imam IRQ nastavljene tako kot jest hočem (vsaka naprava svoj IRQ) in tudi v winsih pod system information so IRQ enaki kot v BIOS-u. Edina stvar pri vsem tem je da procesor laufa na 100% in nikoli ne pade v idle stanje (stanje počivanja, yeah sure :D).

ADF ::

Sicer nimam ABIT plate, toda ta problem bi odpravil, ce bi se enkrat instaliral windowse, pred tem pa bi v BIOS-u nastavil Plug&Play OS na "NO"

rap3r ::

Ne plata je Asus! JA tud jz mam v biosu tko nastavljen da ma usak svoj irq, sam v windowsih pa ni tko!!! ADF hvala za nasvet sam nauš verjeu da sm to tud že prej probu, in sm tud napisu da mi bios zazna use naprave in jim da irq-je k sm jih sam določu, sam windowsi pa spet po svoje?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

zile ::

DISEJBLAJ ACPI funkcijo v biosu, če imaš to možnost. Če ne pa najdi bios ki to možnost ima.

andrejp ::

Ja problem je res ACPI funkcija, vendar rešitvami ki so jih podali drugi uporabniki problema ne bo mogoče rešiti. Gre za problem v WIN 2K in WIN XP ki uporabljajo pri delovanju IRQ sharing, ki ga odpravimo na sledeč način. Najprej je potrebno v Biosu nastaviti PNP OS na NO, nato pa ponovno instalirati WIN 2000 in ko računalnik preverja sistem stisneš tipko F5 in se pokaže meni kjer izbereš da gre za Standard Computer, po instalaciji pa v device managerju izkjučiš opcijo IRQ sharing. Po teh korakih lahko v device managerju nastavljaš IRQ je ali pa te nastavitve pobere iz biosa.
Vendar pa naj bi po zagotovilu microsofta vse kartice, ki so kompatibilne v WIN 2000 delovale tudi na skupnem IRQ-ju 9 ali 11, ki ga nastavi sam OS, saj z prej omenjenim postopkom izgubiš vse ACPI funkcije.

zile ::

megamax: sorry no, ampak men dela tko kot sem zgoraj napisal. Enostavno odklopiš v biosu podporo za ACPI (napredne varčevalne funkcije, +crap). Ko inštalacija sistema dobi od BIOSA podatek da ACPI ni na voljo, se ta podpora sploh ne naloži. Vsi IRQ-je ki jih nastaviš v biosu, so potem lepo prisotni tudi v sistemu (vsaka naprava ima svoj IRQ, oz. moraš poznat tudi svojo plato, kako si PCI vodila, delijo IRQ-je). Če v BIOS-u ne moreš izklopiti ACPI-ja (in tega večini novejših plat tudi res ne moreš), obstaja tudi postopek inštalacije oper. sistema s switchi, ki povejo da naj se ACPI funkcije ne naložijo.
Za win98 sem včasih vedu ( /a se mi zdi), nisem pa prepričan. (npr. X:\setup /a)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IRQ v Windows XP - problemi

Oddelek: Strojna oprema
61084 (1017) OwcA
»

Kako spremeniti IRQ za razne kartice v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
281823 (1473) AngelOfDeath
»

What the Hell

Oddelek: Pomoč in nasveti
141394 (1199) DarkHand
»

win2k irq

Oddelek: Programska oprema
6961 (845) pino
»

Rešeni problemi z ATA 100 in IRQ-ji v Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
82326 (2186) jetam

Več podobnih tem