» »

Opteron ali Athlon X2?

Opteron ali Athlon X2?

«
1
2

ekseR ::

Kateri proc je bolša izbira Opteron 165 ali Athlon X2 3800+? Za vsako dnevno uporabo pa 30-50% igranja iger! Ne zanima me kateri je bolši za navijat zanima me kater je bolši kt sta navita! Obadva se pa kar dobro navijata z razliko od tega da bi šu opteron mal dalj! Ali je Opteron namenjen samo strežnikom ali bi se tudi dobro izkazal v igrah? Iskal sem kašne benche o teh dveh proch pa nism najdu aj kdo kj vidu?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

RC14 ::

Trenutno so enojedrniki boljši oz hitrejši v igrah. če te najbolj igre zanimajo, vzemi Opterona. če gledaš dolgoročno, je bolje X2.
Jaz osebno še niti malo ne razmišljam o dvojedrniku, saj v igrah ne dajejo nobene prednosti oz so počasnejši, za druga vsakdanja opravila (photoshop, snemanje dvd-jev, brskanje po netu,muzika, filmi) pa je več kot dovolj zmogljiv enojedrnik. Pa še X2 dragi so kot žafran. No, sicer pa tudi ta opteron ki si ga ti navedel, ni kaj prida poceni. vzemi kaj cenejšega in lepo naviješ.

No, itak bo še kdo drug dodal svoje mnenje.

Bo pa se vsekakor ta situacija glede enojedrnikov vs X2 obrnila, v prid dvojedrnikom, tko da čez kakšno leto bo slika verjetno povsem drugačna.

Lp

tiborrr ::

RC, malo si zmesal. O165 je pravtako dual-core in povrh vsega se 2x1MB L2 in ne 2x512kB L2 kakor 3800 in 4200 serije X2.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

toncek_95 ::

jah baje sta približno enaka ker pr x2ju maš neki Mhz-jev več, optereon pa ma večm predpomnilnika. Kaj pa delaš v ostalih 50-70%opravil? Če je to net se net in pa word se ti res ne splača vzeti dvojedrnika, če pa delaš s kakšnimi programi ki morju ful rabijo procesorpolpa vzemi dvojedrnika

RC14 ::

tiborrr:

Ja, res sem mal zabluzu oz zmešal.:\


Lp

ekseR ::

am vzeu bi dvojedrnika ker nebi drug let spet menal ker se lohk izkaže da navjo več delal za S939 tko da če bi se drug let izkazal da bi se stvar ful obrnila bi mogu še novo plato nabavt kar pa je spet 30-40k :\ Zato bi zj dvojedrnika. Na kompu se pa ubadam največ z netom, igrce, photoshop, muska, ... Zj sm res v dilemi kva je bolš obadva pa staneta skor isto pa oba sta DC
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

igor0203 ::

Opterona itaq!
Razlike med obema pomoje ni, ker se razlika v medpomnilniku minimalno pozna.

Opterona kup pa zato, ker se ti bo boljše navil kot X2, pa še cenejši je. ;)

ekseR ::

Kako se pa izkaže Opteron v igrah bolš al slabš od X2?

Js sm isku teste o Opteronh pa nikjer nism nič najdu aj kdo kje kj zasledu?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ekseR ()

igor0203 ::

Mah sej je to isto sranje, samo drugo pakovanje. ;)

Drugo bi blo, če bi primerju DC Intela in DC AMDja..

Izi ::

Ti bom jaz povedal zadevo iz prve roke.
Sem ponosni uporabnik X2 3800+ že drugi mesec in zadeva enostavno seka :D
Sploh ni več vprašanje enojedrni ali dvojedrni, ker bi vsak rad imel dvojedrnega, problem so samo finance.
Če imaš dovolj denarja nimaš sploh kaj za razmišljat, jasno da vzameš dvojedrnika.

Ali Opteron ali X2 je pa takole. V osnovi sta oba skoraj ista Opteron ima nekaj nižjo frekvenco ampak ima več RAMa in Opteron je nekaj cenejši.
Jaz sem hotel kupiti Opterona, ampak se ga ne dobi nikjer, ampak res nikjer. Pa tudi, če nebi bilo pomankanja, Opteronov nikjer ne držijo na zalogi, ker so to serverski procesorji in se vedno dobavljajo samo po naročilu.
Zato sem pač vzel X2, ker druge izbire tako nisem imel.
X2 je malenkost dražji ampak ima precej boljšo podporo na matičnih ploščah, lahko ga vtakneš v praktično vsako 939 ploščo medtem ko za Opterona to ne velja. Pa še greje se nekaj manj kot Opteron. Preden sem ga navil sem ga dva dni lavfal brez ventilatorja, samo z pasivnim hladilnikom na procesorju, pa nikoli ni prišel čez 40 stopinj. Zdržal pa naj bi 70 stopinj, vendar je bolje, da je pod 50 stopinj.

Dvojedrniki imajo na splošno nižje frekvence kot enojedrniki, zato jih je takorekoč obvezno navijati. Tukaj mislim ekstremo navijanje za vsaj 25% ali več. Ker, če ga ne misliš naviti, potem je bolje da si kupiš enojedrnika in ti bo delal hitreje.
Moj X2 3800+ deluje kot skala stabilno pri 2600 MHz. Za informacijo povem, da se boota z 3000 MHz ampak v Windows ne uspe priti.
Kljub tej divji frekvenci pa se sploh ne greje, tako, da ne rabiš kakšnega posebnega hlajenja. Meni deluje med 30 in 40 stopinj.

Tudi na programih, ki ne podpirajo dvojedrnikov je kar nekaj hitrejši od navadnih Athlonov 64. No kakšne hude razlike sicer ni ampak bistvo je da z enonitni programi nikoli ne porabiš več kot 50-60% zmogljivosti procesorja in lahko brez problema poganjaš več stvari naenkrat z polno zmogljivostjo. Lahko naprimer kodiraš kakšen film v DivX in medtem igraš najzahtevnejšo igro brez da bi se karkoli poznalo na hitrosti.

Windows XP dobro podpiranjo dvojedrnike, tako, da sta vedno v uporabi oba jedra. Nikoli ne deluje eno jedro z 100% drugo pa počiva, ampak sta pri enonitnih programih oba na 50% oz. največ na 60%-40%

Vedno več programov pa podpira delovanje na obeh jedrih. Tam pa zadeva enostavno podivja.
Recimo DivX kodek je ravnokar z verzijo 6.1 začel podpirati oba procesorja. Rezultat je da je dvojedrnik do 250% hitrejši pri kodiranju videa kot enojedrnik 8-O , ker me je kar hudo presenetilo. Pričakoval sem, da bo v najboljšem primeru še enkrat hitrejši, nikakor pa ne kar 250% pohitritev. Link: http://www.divx.com/divx/create/divxpro/

Tudi, če igraš samo igre so pospeški precejšnji in se nakup dvojedrnika vsekakor splača.
ATI je šele par dni nazaj uvedel podporo za dvojedrnike z driverji verzija 5.12
nVidia pa še kar nekaj mesecev podpira oba jedra zato sem jaz prešel na nVidio.
Tako vse igre pridobijo nekaj na hitrosti.
Je pa že kar nekaj iger, ki imajo polno podporo za oba jedra (Quake 4, Serious Sam 2, ...)
Tukaj pa so razlike precejšnje. Izgleda, da ima procesor še vedno precejšno vlogo pri igrah in ne samo grafična kartica.

Ali sem te prepričal? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

DominusSLO ::

Jaz tudi še razmišljam o opteronu 165(odločil se bom januarja, ker naj bi amd takrat ponovno založil trgovine z 939 opteroni). Prebral sem ogromno forumov in zanimiva se mi je zdela ena teza, čeprav je nemogoče napovedati. Teza pravi: Z dvojedrnimi procesorji bi lahko prišlo do takega fenomena, da se bo čez čas njihov performance drastično povečal(50+%). To bi bilo prvič v zgodovini procesorjev...

Podatki o navijanju so tudi kr v redu, saj je skoraj sigurnih 2.5gh, všeč mi je pa tudi box heatpipe hladilnik.

MEDENA ::

lol izi teh spam master:

tisto "malo" dražji raje spremeni v "dost" dražji".....

igor0203 ::

X2 je malenkost dražji ampak ima precej boljšo podporo na matičnih ploščah, lahko ga vtakneš v praktično vsako 939 ploščo medtem ko za Opterona to ne velja.


Vsak Opteron s939 lahko vtakneš v vsako s939 plato, mogoče rabiš sam BIOS updatat, to je pa tud use.
Ne morš pa Opterona s940 vtaknit v s939 plato. ;)

Primoz78 ::

...Vsekakor se strinjam z Igorj-jem pa se nekaj bi rad poudaril...sem mel X2 3800+ pred nekaj casa in sem nabavil cisto novo DFI NF4 SLI-D plato....in ko sem vtaknil X2 notr cudezno ni hotla it dalje od BIOS screena....:\ Tko da to, da X2 lahko utaknes cisto v vsako plato ne velja...prej bo vsaka plata zaznala Opterona in normalno delovala kot pa X2, ker je X2 dvojedrni CPU! Vse plate bodo pa delovale z obema procesorjema z updejtom BIOS-a ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Izi ::

prej bo vsaka plata zaznala Opterona in normalno delovala kot pa X2, ker je X2 dvojedrni CPU!


Tukaj govorimo samo o dvojedrnih Opteronih.
Glede tvoje DFI plošče, bi pa moral najprej nadgraditi BIOS, pa bi ti delal X2

Res je da na vseh NF4 čipovjih delujeta oba.
Na ostalih (NF3, VIA, SIS, ...) pa ni čisto tako. Nekateri proizvajalci zanalašč nočejo dodati podpore Za Optije v BIOS, ker niso namenjeni delovanju na dasktop računalnikih, medtem ko so podporo za X2 skoraj povsod dodali.
Če pogledaš malo po straneh proizvajalcev matičnih plošč imaš celo opozorila, da za uporabo Opteronov v njihovih ploščah ne nudijo podpore, nekje ti celo garancije nebi priznali če kaj skuriš.

Tukaj gre bolj za politiko kot pa karkoli drugega. Proizvajalcen gre v nos, ker se Opteroni množično uporabljajo povsod, čeprav so namenjeni samo za serverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

ekseR ::

Izi a si kšn bench nared naprimr PCmark05 k me full zanima kulk dobiš rezultat na 2.6ghz. Opterona pa res težko dobiš še posebej te dvojedrne ;(( Izi ka pa če bi lohk dobu Opterona, za kaj bi se pol odloču?

Aja pa še procesor pride na DFI Ultra-D, Geil Ultra-X BH-5, Winfast Leadtek PX7800GT TDH.

Izi dj če si kej benchov al pa če še boš mi postj rezultate k me res zanima. Pa hvala za tako izčrpn odgovor8-)
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ekseR ()

Primoz78 ::

Izi ze res, da bi moral nadgradit BIOS prej...ma ce nimas drugega procesorja da to storis kaj bos pol naredu a?!...jaz sem mel samo X2 in nisem mogu niti BIOS update zalaufat skoz...z Opteronom pa prides v Windowse BP...sam zazna ti ga kot Sock. 940...

Moje mnenje na DC procesorje...Not worth...yet!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kokos25 ::

Mam ze pol leta dvojedrnega 4400+, pa ga ne zamenjam za noben drug proc...laufa stabilno na 2750mhz, z original hlajenjem, z vodo pa bi vrjetno še kak mhz pridobil...če že kupuješ proc, potem se raje odloči za x2...aja, men je dfi ultra -d plata takoj zaznala x2 proc brez update biosa...

Primoz78 ::

...ce mas dnar takoj kupi X2...bi blo boljse receno pomojem :\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Izi ::

TuX, evo, samo zate sem pustil čez teste PCMark05 v1.1.0

Default test, ki testira celotni sistem in ga lahko testiraš z free verzijo PCMark05 je dal rezulatat: 5103

Potem pa sem izbrskal še kodo >:D , da sem lahko testiral samo CPU
in rezulatat 3DMark05 - CPU: 5312
Za primerjavo, najhitrejši enojedrnik Athlon 64 FX-57, katerega cena je nekje v oblakih, doseže na CPU testu okroglih 4000 pik
Najhitrejši procesor nasploh ta trenutek Pentium Extreme Edition 840, katerega cena je čez 300.000 SIT in lahko obdeluje 4 niti naenkrat, ker ima 2 jedra in vsako jedro ima Hyper-Threading, pa doseže 5500 pik

Ti testi so na AMD X2 3800+ @ 2600MHz

Primoz78 ::

...odvisno za kaj bo rabu CPU ane...:\ . jaz sem mojga prodal ker pac nisem potreboval takega CPU-ja...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Izi ::

jaz sem mojga prodal ker pac nisem potreboval takega CPU-ja

Zakaj si ga pa potem sploh kupil. Ko si ga prodal sigurno nisi dobil nazaj toliko kot je nov in si že naredil slab biznis.

Če ima Tux dovolj denarja, potem je vseeno ali ga potrebuje ali ne. Jasno, da kupi najboljše.
Star pregovor pravi: "Nihče ni tako bogat, da bi lahko kupoval poceni"
V tem stavku je precej modrosti.

Poleg tega se ti, če imaš dual core procesor, tvoj moški organ podaljša za par centimetrov >:D
Če še nisi vedel.

igor0203 ::

Če ima Tux dovolj denarja, potem je vseeno ali ga potrebuje ali ne


A pol, če bi npr. komp rabu za Office in podobno bo kupil X2 al kaj?

ekseR ::

Poleg tega se ti, če imaš dual core procesor, tvoj moški organ podaljša za par centimetrov >:D

A ne se ti j**** haha, dobra je ta izi. Ok pol grem pa kr na X2 dnarja mam pa itak dost za tak procesor! Za kj bolšga pa nimam :)
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

igor0203 ::

TuX, če maš šanso dobit DC Opterona, raje pol Opterona kup, ker je cenejši in boljše se ti bo navil kot pa X2. Poleg tega ma še 2 x 1mb predpomnilnika, ampak to nima velkega vpliva na zmogljivost.

stock ::

k je lih kle debata o dvojedrnih procesorjih. - bi mogoce kdo razlozu a pol mata pri X2 3800 2x po 1300Mhz jedro? tmle ena reklama v Harvey Normanu me je zmedla je pisal kr 2 x 2800 je 5,6 Ghz.

Izi ::

AMD X2 3800+ ima nenavit 2x po 2000 MHz
ampak to ne moreš kar seštevat

Enojedrni AMD 64 na 4000 MHz bi bil precej hitrejši kot dvojedrni pri 2000MHz

Primoz78 ::

Glej izi men lahko tupis karkoli ampak jaz sem pricakoval od X2-ja vec kot to kar sem dobil...ker pa ne delam veliko z multi threading mi pac ni prisel v postev ane...zato sem ga raje zdilal pa si za pol cene obudu Opterona SC...ki je sel na 3ghz brez problema. Dnarja mam dovlj tudi za kak DC opteron ipd. ampak jaz sem hotu dopovedat, da 2x2ghz ni enako 4ghz!!! Zdaj ce mate dovolj denarja itak ni panike, ampak dokler ne bo izkoriscen DC CPU v te namene za katere jaz potrebujem bom se vedno na SC...pa brez zamere.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

igor0203 ::

@stock: Klič v Harveya pa jim reč da kupce zavajajo, ker 2 x 2GHz nikakor ni 4GHz. ;)

igor0203 ::

Se strinjam s Primožem. Če kompa ne uporabljaš za multithreading, pol se DC ne splača kupovat, edino če misliš komp uporabljat za photoshope + bla bla bla, pol se DC splača.

Izi ::

No, pomirite se malo :D
Igor in Primož, nerad vama povem ampak vidva sta v napačnem threadu >:D

Naslov in debata tukaj je ali Opteron 165 ali Athlon X2 3800+

Tux ni spraševal ali naj vzame single core ali dual core. Se je že odločil in zanima ga samo ali naj vzame Opteron 165 ali Athlon X2 3800+

Lahko pa odpreš novo temo: "Ali se dual core izplača ?" in bomo tam debatirali v neskončnost.
"Izplača" ali "ne izplača" je zelo subjektivna zadeva in tu nikoli ne bomo prišli skupaj.

Dejstvo je, da dual core procesor v računalniku nič ne škodi, ravno nasprotno. O tem se menda strinjamo.
Če pa ima nekdo plačo 100k SIT/mesec drugi pa 300k SIT/mesec potem ima za prvega Athlon 64 3000+ povsem isto ceno kot za drugega Athlon X2 3800+
Ne pozabi, da se plače v sloveniji gibljejo med 100k SIT in 1m SIT. Zato o "izplača" nima smisla govoriti.
Opteron 165 ali Athlon X2 3800+ sta trentutno v svetu najbolj vroč nakup in ker si ga 50% slovencev ne more privoščiti ga ne moreš kar označiti kot da se ne izplača.
Tako ali tako so domači računalniki večinoma samo za zabavo in se iz tega gledišča potem nikoli ne izplačajo. Pa jih kljub temu vsi kupujejo seveda vsak po svojih zmožnostih.

Slepiš se, ko praviš, da imaš dovolj denarja za dual core ampak se ne izplača. To pomeni samo, da nimaš dovolj denarja. Vsak si postavi eno mejo nad katero se mu zdi, razmetavanje denarja in tebi je pač 95k SIT za procesor, čeprav je to skoraj najboljši procesor ta hip, preveč.

Zakaj pa potem nimaš 486, Windows 95 in Office 95. Deluje povsem dovolj hitro. Še vedno poznam nekaj ljudi, ki imajo tak sistem, ne zato, ker se izplača, ampak ker si ne morejo privoščiti boljšega.
Njim se tudi tvoj računalnik zdi razmetavanje denarja. Lahko bi si ga kupili ampak potem bi otroci ostali brez novoletnih daril ali pa bi bili celo lačni.

Zavedaj se , da so okoli tebe ljudje, ki imajo več denarja kot ti in zato imajo tudi večje potrebe.
Zakaj bi kupoval slabše stvari, če lahko brez problema kupiš boljše?

Ne biti nevoščljiv kot je nažalost tako značilno za Slovence, ampak raje kaj naredi da boš bolj uspešen v življenju in ti ne bo treba več premišljevati za vsako stvar ali se "izplača".

Se oproščam, če sem koga užalil ampak te slovenske nevoščljivosti imam že vrh glave.
Zato še enkrat poudarjam: "AMD dual core procesorji so trenutno najboljši procesorji" neglede na to ali se tebi "izplačajo" ali ne >:D

In kaj hudiča naj bi pomenilo "če kompa ne uporabljaš za multithreading" ?
Multithreading je: The ability of an operating system to execute different parts of a program, called threads, simultaneously.
Kako ga lahko uporabljaš ali ne, ko pa je to samo ena od zmožnoasti operacijskega sistema.
Na to nimaš nobenega vpliva. Laično povedano: Če imaš multi core CPU ga uporabljaš, drugače ga pa ne. Is that simple.

igor0203 ::

Glej, Izi, nisem nevoščljiv, tud sam mam dost keša, da bi lahko šel zdej takoj skešerat za 5-6 takih procev.
Jst in Primož mu hočva sam povedat, da se DC zaenkrat še ne izplača, ker je za Winamp pa špilanje iger itd. SC zaenkrat še dovolj, celo boljši od DC.
Za to razliko c ceni pa lahko kupi boljšo grafično, več rama, več diska,...

Če pa že izbira med X2 in Opteronom 165, pa mu bolj priporočam Opterona, ker je cenejši in se boljše navija.

Primoz78 ::

Izi mislim, da si mal zabluzil z tem razmerjem CPU/placa in se kaj zraven...lahko bo naslednji teden med avti najbolj vroc avto Porsche nevem kateri ki bo stal 10 MIO SIT v primerjavi z enim drugim, ki stane 5 MIO SIT...ampak ni nujno da ga bom sel kupit, kot prvo ker so omejitve na cestah kot drugo ker ga ne rabim...in imam npr. 100KM cisto dovolj za normalno voznjo. Sedaj ce se tebi gre za osebno zadovoljstvo si lahko tudi Ferarija omislis.... Ze res, da sva mal zasla iz teme a sem hotu samo moje mnenje izrazit glede DC procesorjev...svoboda izrazanja?!...se vedno pa se drzim teme in je v vsakem postu omenjen DC procesor. GLede tvojega "slepis se ko pravis da imas dovolj denarja bla bla bla" nekateri imajo pac druge cilje in vlagajo dnar tudi v druge stvari kot sam v racunalnik...npr. kaj pa vem...avto akustika, umetniske slike, zbiranje starih kovancev itd...zakaj bi moral jaz kupit tak CPU kot ga mas ti...pac sem ga ze imel in se videl da ni to to in sem se mal prenaglil pri nakupu...jaz lahko mam P166 mhz...vazno, da sem jaz zadovoljen z njim in mi zadostuje za kar ga potrebujem. Povsem nesmiselno se mi zdi pa tvoja izjava :"Zakaj bi kupoval slabše stvari, če lahko brez problema kupiš boljše?"...cemu bi kupoval nekaj cesar ne bos izkoristil in prakticno ne rabis?...sin od sodelavke si je izbral nek super duper racunalnik za 500K SIT...pa sem ga vprasal zakaj ga bo potreboval...pa mi rece za igre...in to vecina strategije...a se ti zdi to smiselno? Men se to zdi metanje dnarja stran...glej sem zaposlen ze nekaj let in nimam lih nizke place, pa si kar precej stvari kupujem za racunalnik mislim in stestiram, ker mam pac tako veselje...kot sem ze reku sem imel verjetno eden med prvimi v SLO X2 3800+ procesor (fizicna oseba in ne podjetje) in sem ga zdilal dalje ker mi ni prisel v postev za igranje...

Glej zaradi mene lahko kupis Tyanovo plato z 2 CPU-jema pa das notr 2xDC opteron ampak zakaj?...da se bos lahko pohvalil kaj imas...od tega pa bos maximalno izkoristil 25% zmoznosti tvojega racunalnika...

Mislim, da bo dovolj....pa brez zamere, ne bom vec odgovarjal ker je nesmiselno...

Tux pri izbiri med X2 in Opteronom DC vsekakor opteron...zakaj, je pa ze Igor povedal v predhodnem postu...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Good Guy ::

seveda se splača dc če ne zdaj pa čez eno leto, ker bodo vse aplikacije podprale dc tehnologijo
razn če maš dost keša da si vsake pol leta prvoščiš nov proc?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

toncek_95 ::

sej zakaj ka pa če recimo fill laufa p2p programek ful obremenijo proc (recimo da ma 4 mega linijo pa ene 3 programe gor ubešene) to eno jedroobremeni na cca-25% ali še več, drugo jedro pa se lahko popolnoma posveča igri. Aja pa več diska kot ene 250gb ne rabš. Jest čuist lepo shajam z dvd pekačem in 80 giga diskom in če maš pač red da gredo filmi, muska ipd vse na dvd ko se nabere za en dvd robe sploh ni nobenega problema.

Aja pa če se bodo na kompu res igrale samo igre, je vendarle boljše da vzame amd 4000+singel core pa se bo lahko še vedno hvalu z oznako. Aja sam da ne boš dal potem notr 6600gt. Pol bi v ta komp pasala vsaj 7800gt al pa7800gtx oz. x1800xl/xt če si ati fan.

ekseR ::

Jaooooo pa kva ste zj zard enh kur***** procesorjev tolk razpizdil js sm sam lepo prašu! BTW DC tehnologija se hitro bliža in je je že kr dost! In je že kar dost te podpore. Npr: Nvidia grafikulje podpirajo DC procesorje že en mesec čene še več! Špili se že delajo za DC, programi pa tut! Tko da res se že kr splača DC še posebej pa ne mislim kupovat novga procesorja nasledn let ko bo 100% DC podpora! Linio si bom umislu 10/2mbit od T2 sam da se pošlihtajo spori z telekomom in kar precej vlečem iz torrenta in podobnih zadev, uporabljam profesionalne programe kot so photshop CS2 9.0, Solidworks 2006 za obdelovanje strojniških risb in še in še! In to večino imam po tri programe odprte naenkat! Tko da sm vam zdaj povedal saj približno zakaj DC in ne SC!!!

Ja procesor bo sedu na DFI Ultra-D pa zravn bo še 1GB Geil Ultra-X BH-5, Leadtekov winfast PX7800GT TDH My VIVO pod napajanjem Tagan 530W 2force series!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

DominusSLO ::

amd DC=zavidljiv luksuz

igor0203 ::

No če boš pa to delu, pol pa kup DC. A maš šanso dobit Opterona 165? Kup ga, če maš to šanso.

Drgač pa en komentar na tvoj sistem. Namesto Tagana raje vzemi Enermaxa, ker Tagani so se baje poslabšal...

ekseR ::

KEr enermax pa kje se dobi najcnej v avstrij al pa v slo?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

igor0203 ::

Jst mam Coolergianta 535W, stane pa 30k SIT.

ekseR ::

Ka pa noisetaker 600W? kašn je pa ta za 40k?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

igor0203 ::

Ta je tud dobr. Vsi Enermaxi so dobri, zdej edin ne vem za te tanove Liberty. Drgač pa jst tega Coolergianta lahko samo pohvalim, ni mi žal dnarja k sm ga dal zanga. Ful je stabilen, ogromno priključkov, tih je,... Drgač pa za Noisetakerja upraš zbogija, k ma on tega.

ekseR ::

On je reku da je odličen.

A ma na OCCT testu ravno črto 12V pa ostale tko kt OCZ powerstream?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

igor0203 ::

Ej ne vem,k ne uporablam OCCTja. Itak pa ne zaupa, tem programom, ampak zaupam samo voltmetru. Te programi ti lahko kažejo, da ti npr. linija niha za 0,1V, v bistvu je pa stabilen k skala.
Itak pa Enermaxi slovijo po svoji kvaliteti, pa tud dost znanih OCerjev jih uporabla, tko da...

Drgač sva pa zdej že daleč OFFT. ;)


Dej povej, a maš šanso dobit Opterona 165?

ekseR ::

Shark-357 sm prašu kje ga je on dobu pa da mu 32** mhz leti8-O pa postam odgovor k dobim OK? A bi ti tud enga O165?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

para! ::

Ja js bi tud enga Optija 165/170, kje kupuješ Tux?

lp
Death before dishonor!

Shark-357 ::

Hehe shark ga je dubu v http://www.overclockers.de/;)
Zgleda da majo opterona 170 na ceniku ampak ga ni na zalogi.

ekseR ::

Še nevem kje bi ga dobu. Bom proašu frana če lohk on iz Nemčije od uvoznika ovoz par primerkov pa mu rečem da pogleda mal za steppingi? A je kdo za to?
Še en vprašane, kulk pa bi dobu Opteron 165 pri 2.6GHz na PCmark05 točk? A približno toliko kot X2 3800+ od Izija na 2.6Ghz al več? Ma kdo link.

Djte tisti ki ste zainterisirani za O165 napisat dobre steppinge sm v temo da bom napisu franu če bo lohk zrihtu!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Brane2 ::

Mene pa zanima Operon 265 ali 270. Kakšna bi bla cena zanj ?

ČE ma kdo kak pameten naslov, jih lahko uvozim tudi jaz za vse in potem potalamo stroške, brez provizije, jasno...
On the journey of life, I chose the psycho path.

igor0203 ::

Mah ne, men se zdi zaenkrat še brezveze dajat tok keša za proc, veš?
Sam tko upraša, ker se ti bolj splača uzet Opterona, ker je dosti cenejši kot X2, a še bolš se ti bo navil, veš?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926383 (4545) Pyr0Beast
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917124 (9867) OChack
»

Opteron 939

Oddelek: Strojna oprema
131857 (1661) Ethical
»

Dualcore DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575061 (4239) ricola78
»

AMD 64 X2 4400+

Oddelek: Kaj kupiti
181821 (1662) dpirc

Več podobnih tem