» »

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Klemenn ::

torej...rad bi naslednje....

da bi z daljincem lahko predvajal..(osnovne funkcije stop,play...) pesmi ki jih predvajam w winamp...

kaj rabim..kje kupim...itd? se to da?

aja, seveda daljinec mora biti brezžičen tko da kaka tipkovnica z bližnjicami odpade...

SimplTech ::

Lahko ti svetujem iz lastnih izkušenj, da je vsaj zame najboljši za to kar rabiš, ATI Remote Wonder. Kupiš ga lahko tukaj Remote Wonder @ Emisija.

Uporabljam ga že dve leti in se res super obnese. Najbolje je ker deluje na radijski frekvenci in ne na IR - to pomeni, da ni treba ga usmerjat v sprejemnik. Jst imam sprejemnik zadaj za kišto med kupom kablov in vleče na drugo stran hiše čez 3 stene. Daljinec deluje samostojni, se pravi da ni nujno da imaš ATI grafično al karkoli. Poleg tega pa imaš ful veliko podporo za druge programe preko plug-inov (BsPlayer, Power point, WMP 8,9,10, Zoom Player, Winamp 3,5...). Več info najdeš tukaj Remote Wonder Plug-ins. Tam najdeš tudi teste in veliko dodatnih informacij.

Pa še cena je ugodna, dobiš ga za 6k SIT. Če te bo še kaj zanimalo pa vprašaj.

Slowenc ::

GIRDER, elementi (ne vem če jih je vsega skupaj 5) te pride cca 800sitnih, zlotaš itd...
Imaš na forumu temo o tem.
Skiny gate.

IceIceBaby ::

Jaz uporabljam bluetooth telefon v povezavi z enim programom, ki omogoča upravljanje PCja. Teh programov je več, pogooglaš in izbereš tistega, ki ti najbolj ustreza.

Je pa zadeva zanimiva. Lahko upravljam recimo itunes pa powerpoint prezentacije šibam naprej in nazaj itd. Zelo priročno za kakšne predstavitve.

nokia6310 ::

SimplTech:
Tut men si pomagu hvala ti.
Bom si kupo tole zadevo za mp3je iz druge sobe vrtet je super.
P.s.
A kdo ve če obstajajo slušalke z mikrofonom ki bi bile brezžične pa da bi delovale na radijske signale tako kot omenjeni dalinc?

nokia6310 ::

A se da to kupit v bigbangu ali kaki drugi računalniški trgovini ali samo preko spletne trgovine?
Lepo bi bilo, če kdo ve ker me res zanima.

SimplTech ::

@ Nokia6310: ni problema, samo da ti info koristi:D . Jaz sem ga enkrat zasledil v trgovini Tuš v Celju med tehnično robo. Kar tam je ležal na polici8-O . V BigBangu ga še nisem videl, lahko pa mogoče vprašaš če ti ga lahko dobavijo. Preko e-misije je čisto vredu kupovat, plačaš tako ob povzetju, dostavijo ti pa lahko tudi v službo ali na kateri drugi naslov.

farko ::

no za trgovino mi ni namen delat reklamo te daljince prodaja tuš v blagovicah in stane okoli 8-9 tisočakov ga pa imajo tam ko majo računalniške stvari.
farko

Kami ::

Ja Ati Remote wonder je kul zadeva, čeprav tisti Ati software ko je polek je uber crap, se sesuva pa sesuva...

No drugače mi je hecno, ATI RW dela na radijski frekvenci pa mi ne dela 5 m daleč, mam pa đe en pilot IR pa ne rabim usmerit direkt v senzor pa še dosti dlje nese kot toti ATI RW...

Damjan Jagar ::

Če imaš slučajno SE telefon si lahko pomagaš z programom FMA. Poleg upravljanja WinAmpa ti nudi še veliko bonbončkov. Več o njem sem zapisal tu.
http://jagar.si

Klemenn ::

hm..tole od atija je zelo kul....kaj pa narediš pol z temi gumbki k so ka0 sm če maš ati kartico..? jih nikakor ne moreš uporabljat...

kaki je pa software...a lahk naštimaš za vsak knof kaj bo delau? :)

nokia6310 ::

Kako je zdaj?
Nekateri pravite da dela daleč drugi da spet samo 5 m lovi?
Jaz bi ga potreboval za delo z winampom v drugi sobi čez eno steno samo bi to šlo?
Mogoče kakih 6 m daleč od računalnika.
Ker za delo samo v eni sobi se mi ga ne splača kupovat, ker je vseeno če prestavim komad na računalniku.
Vglavnem če ma kdo izkušnje s tem so seveda dobrodošle.
Samo ati dela take dalince?

SimplTech ::

Jaz ti lahko samo iz svojih izkušenj povem, da mi je vedno delal vredu. Namščenega sem imel že vsaj na 4 računalnikih (vedno najnovejši driver) in z gonilniki nisem imel težav o katerih poročajo drugi. Tudi vleče mi vsaj 8-9m daleč skozi 3 stene (z novimi baterijami).

roli ::

Seveda pa obstaja tudi dvojka,ki pa je malo dražja ( okoli 10k ).
Menda pa vleče tudi več kot 11m. Poiskusil ga pa nisem. Sam uporabljam daljinec od TV kartice.
http://www.r00li.com

Klemenn ::

kje kupiti..''dvojko''

in res...kaj samo ati dela to...drugega sploh ni?

p.s.:...tudi višje v postu imam nekaj vprašanj..

SimplTech ::

Jst uporabljam enko. Gor je 6 gumbov, katere lahko programiraš s pomočjo programa. Lahko na primer določiš, da gumb izvede kakšno kombinacijo tipk, zažene kakšen exe fajl ali pa s momočjo plug-inov dodajaš kontrolo za dodatne programe. Seznam programov, za katere obstajajo plug-ini:

ACDSee
BSPlayer
CinePlayer 1.5
Core Media Player
DivX Player 2
Dscaler [added 16/02/2004]
EasyMMBox
ezDVBxl
Foobar [added 12/04/2004]
GB-PVR [updated 08/08/2005]
Hollywood+ Card
iTunes [updated 21/08/2005]
JovePlayer
K!TV [updated 07/10/2004]
Master Volume [added 06/11/2004]
MCE extended support
MediaPortal [added 29/12/2004]
Media Player Classic [updated 15/06/2004]
MicroDVD Player
MSI DVD Player
myHTPC
MyTheatre
n.player
PCTV cards
PowerDVD 4 & 5
PowerPoint (all versions)
ProgDVB [added 13/02/2005]
RadLight [added 19/03/2005]
Remain Wonder plug-in
RemoteGen [added 10/01/2004]
Remote Wonder Key Factory [added 31/01/2004]
SageTV PVR
SesamTV 1.0
TheaterTek DVD
TurtleBeach SantaCruz Souncard
TV Button [added 29/12/2004]
WinAmp (2, 3 or 5)
Windows Media Player 6.4
Windows Media Player 9
Windows Media Player 10 [added 06/11/2004]
WinDVD [updated 13/02/2005]
WinDVR [added 21/08/2005]
WinLIRC
WinTV
xlobby [added 19/03/2005]
ZoomPlayer [updated 16/06/2004]

Te dobiš tukaj RemoteWonder PLUG-INS

Najbolje pa je da ti prebereš mal teste na internetu in boš sam videl kako stvar zgleda v akciji. Teste najdeš tukaj: RemoteWonder TESTI. Je pa čist neodvisen od ATI kartic. Edino če nimaš TV kartice ti gumb TV na njem ne naredi nič.

Klemenn ::

heh...

wonder
wonder 2
wonder plus

jeeee...še izbirat bo treba :) :\

SimplTech ::

@ Jebediah: Dvojko prodaja PCHand. Najdeš jo tukaj: REmote Wonder II @ PCHAND.si

Klemenn ::

aha...zakon...:)

aja...kdo je pa drgač zastopnik v slo za ati? :)

SimplTech ::

Kdo je zastopnik za ATI v SLO ne vem, sam Remote Wonder prodaja tudi Sapphire (ATIjev partner) pod imenom REMOTE WONDER BOB. Gre za isto stvar .

nokia6310 ::

Hotel sem naročiti dvojko pa ni nikjer košarice se moraš prej prijaviti, da jo vidiš?
Če kdo ve kako gre to?

SodVina ::

Remote wonder je precej velik daljinec. Meni ni deloval pretirano dobro.
Remote wonder II naj bi lovil bolje je pa se celo malo vecji (daljsi), ima tudi precej vecji sprejemnik.
Remote wonder plus pa je manjsi(sprejemnik tudi). Zal pa se tega nikjer nimajo.
Se komu sanja, kje kupiti remote wonder plus?

nokia6310 ::

Evo včeraj sem naročil in danes sem dobil ati remote dvojko.
Zgleda prav lušna zadevca samo je problem, ker je neznam uporabljati.
Kako da jo aktiviram in da se prepričam če zadeva deluje?
Za enkrat sem dal 3 baterije v dalinca ga priklopil na USB port inštaliral ati remote 2 software in to je to.
Potem sem še vklopil plug ine od winampa samo ko pritisnem katerokoli tipko na dalincu mi zadeva ne deluje.
Inštalirana je pravilno zdaj pa ne vemm je potreben specifičen postopek, da se zadevo nekako aktivira ali je kaj drugega tukaj?
Zanima v primeru, da stvar ne deluje da to sporočim in da jo vrnem da mi poveste kaj naj naredim da bom videl kako deluje kaj moram narediti da bo zadeva funkcionirala?
No nahitro toliko kolikor sem pač stestiral upam, da mi boste lahko kaj več pomagali.
Lp vsem.

nokia6310 ::

SimplTech ti veš v čem bi bil problem?

nokia6310 ::

SimplTech:
V upravitelju naprav ne vidim ati remote dalinca pravzaprav ga nikjer ni kot da ni nameščen čeprav mi je čarovnik pokazal, da ga je uspešno namestil?
Kaj naj torej naredim?
Pa na oddajniku zgledjao kot nekakšni vhodi sicer nebi vedel zakaj se uporabljajo kot tisti priključek za slušalke?
Vglavnem nimam pojma precej zahtevna stvar je to posebaj za mene glede na to, da imam to prvič v rokah.

SimplTech ::

Kot vidim si dobil dvojko končno v roke. Pri meni, ki imam enko piše na sprejemniku, da je potrebno najprej dat gor software (driverji) in šele nato priklopil sprejemnik. Tak sem jaz vedno delal in nisem imel težav. Probaj če je mogoče v tem razlog.

Pri meni ni na oddajniku nobenega vhoda - samo USB na eni strani in taka mala žička, ki deluje kot antena.

Če stvar deluje kot mora lahko enostavno probaš s tistim velikim okroglim gumbom na sredini daljinca, ki ti miško premika. Če se nič kazalec od miške ne premakne, potem nekaj ni ok.

Jackal ::

Malo si bom sposodil temo - imam namreč podoben problem. Samo daljinec že imam - je bil priložen zraven prenosnika (IR) - vendar ta daljinec deluje samo v PowerDVD-ju. Mogoče kdo ve kako bi se dalo zadevo prepričat, da bi delal recimo v Winampu, BSPlayerju in še čem?

SimplTech ::

@ Jackal: Nisi povedal kateri prenosnik imaš? Slučajno sem malo pogooglal in našel eno stvar za Toshiba prenosnike. Ne vem če karkoli pomaga. Info najdeš pa tukaj RemoteX

Nekaj časa nazaj sem zasledil info, da se s pomočjo doma narejenega IR sprejemnika in programa Girder dalo naštimat kontroliranje Winampa in drugih stvari. Mal poišči tule po ST in malo pogooglaj, pa mogoče odkriješ kaj. NE vem ali bi tebi Girder deloval ali ne. Mogoče kdo drug ve več o tej temi.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

SimplTech:
Zrihtal sem zadevo zadeva dela ko ura!
Problem je bil v restartu moral sem ponovno zagnati računalnik.Namestil sem še plug in za winamp 5.0 ga skonfiguriral in zadeva dela.
Dalinec je naravnost občudovanja vreden res da stane 11 k zato pa je meni lovil okrog 20 metrov od računalnika čez nekaj debelih sten.
Noter grejo 3 baterije AAA.
Zadeva deluje stabilno in odlično!
Zanima me a bi se dalo nastavit tko da pritisnem eno tipko pa da se mi javi skype ko me kdo kliče?
Pa še neki mam pinnacle pro pc tv kartico.
A misliš da bi se dalo s tem dalincem menjat postaje?
Blo bi supr če bi se dalo kaj narediti v tej smeri.
Kaj se še da delat s tem dalincem?
Gledanje dvd-jev winamp to sem pogruntal kombinacije tipk za desktop kaj pa ostalo?
Je še kaj kar se da delat?
Dalinec ima ogromno gumbov veš mogoče zakaj se uporabljajo?
Malo povej če lahko.
Bi me zelo zanimalo.

SimplTech ::

@ nokia6310: Sem vesel da ti je uspelo uredit zadevo, da deluje.:))

Kot sem že malo višje na temi napisal, lahko z RW kontroliraš kar nekaj programov. Pojdi sem RW Plugins in si potegni dol še dodatne plug-ine.

Glede Pinnacle TV kartic. Med plug-ini na tej strani, kateri sem ti dal link je en, ki se imenuje "PCTV cards". Če klikneš in prebereš opis vidiš tole: This plugin is for use of the PCTV Vision soft provided with the Pinnacle PCTV card with the ATI remote wonder. Probaj in mogoče dela.

Daljinec ima 6 tipk (označene A,B,C...) katere lahko programiraš po želji. To je super stvar s katero lahko narediš marsikaj.

Tako da glede tvojega vprašanja o Skypu. Mislim da bi se dalo čisto enostavno naštimat, da prevzameš klic z daljincem:

1. Omogoči si v Skypu hotkeys (Options, Hot Keys, enable hot keys). Nastavi si za Answer Call določeno kombinacijo tipk - jaz imam Ctrl + PageUp in daj enable.
2. V programu od daljinca lahko štelaš kaj ti tipke A,B,C... delajo. Tam nastavi recimo tipko A da pritisne določeno kombinacijo tipk tipkovnice. Ti nastavi CTRL + PageUp. Tako ti tipka A na daljincu simulira pritisk CRTL + PageUp.
3. Probaj prevzeti Skype klic s tipko A. Mislim da mora delovati.

Sam sem tako recimo naštimal dodatne funkcije v BsPlayerju (recimo za 4:3 Pan&Scan je treba pritisnat Shift+3 - to sem sprogramiral v ATI software in delo kot mora). Če ti kaj ne bo uspelo si lahko pomagaš z dodatnimi plug-ini, kot je ta: " Remain Wonder plug-in (multi-purpose plug-in)". Ta ti omogoča naslednje: Complete "keyboard equivalent capabilities" of the Remote Wonder, because ATI seemed to forget some keys+ Give all keys a Girder scancode, so that the Remote can be used to trigger Girder event with only keyboard plugin + Full configuration of the keys => virtual ability to control any application.

Ne vem če si opazil, da lahko nadziraš PowerPoint predstavitve, nadziraš iTunes (potreben plugin) in zaganjaš programe s pomočjo programskih tipk (karerokoli exe datoteko lahko zaženeš). Lahko pa tudi ugasneš računalnik na daljavo8-)

SimplTech ::

Sem pa našel še nekaj informacij glede tistih okroglih vhodov, katere imaš na sprejemniku. Preberi si tale test RW II test in ti bo vse jasno.

Imaš pa teste še tukaj: RWII test @ tweaknews.net in tukaj RW II test @ remotecentral.com

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

SimplTech:
Najlepša ti hvala za izčrpen odgovor.
Kako si nastavim za pc tv pinnacle plug in kam ga skopiram in kako ga aktiviram?
Zanima me še ko odprem sam program od atija tam imam program plug ins options in pod program imam keyys od 1 do 6.
Pri vsakem piše edit do nothing.
Kako to spremenim in določim da mi nekaj naredi karkoli recimo zažene skype?
A to moram tam upisat kaj naj naredi ali kako?
Ni mi čisto jasno.
No ko odprem program od atija imam označeno prvo možnost set for all features.
Potem me program vpraša:
Choose a function for each of the programmable keys from the list:
No in potem imam od 1 do 6 povsod piše does nothing.
Kako to torej spremenim da bo recimo tipka 1 odgovorila na klic v skypu?
Glede an to da se prvič srečujem s to zadevo mi nesmeš zamerit, če ne razumem vsega.

SimplTech ::

@ Nokia 6310: Najprej glede plug-ina za Pinnacle. Pojdi na domačo stran tega plug-ina tukaj: Plugin PCTV for ATI Remote Wonder. Tam si malo poglej kaj delajo določene tipke in potem pritisni download. Dol dobiš en zip paket, v katerem so potreba datoteke in tudi readme.txt (tam vse lepo piše kaj moreš naredit da ga aktiviraš). Podoben postopek je tudi za ostale plug-ine.

Glede programiranja gumbov pa najprej prestavi pod Program Buttons na Specific to the currently active features


Potem pa recimo za tipko A, zdej piše Does Nothing, ti pa klikneš na tisti puščico na levi, ki kaže dol in dobiš dodatne opcije:

Tam imaš potem opcije: Simulate Keybord event (simulira ti kombinacije tipk na tipkovnici), Launc Appliations...

nokia6310 ::

Bom poskusil hvala ti.

nokia6310 ::

Evo sem probal sam ne najdem kako se določi kaj ti naredi.
Dal sem tam specific keys pa mi povsod piše does nothing.
Izbral sem tam pri parametrih windows pa mi piše povsod does nothing.
Bom se še mal igral.
Mogoče pa kaj pogruntam.

nokia6310 ::

Software čist u kurcu.
Sesu se mi je pa mi je nehu delat dalinc.
A obstaja še kakšen drug software ki je bol stabilen od tega atija?

nokia6310 ::

SimplTech:
Neki sem se igral tko da zdej mi delajo tipke za komad naprej nazaj če pa pritisnem za previjanje, pa mi zadeva neha delat za kako minuto.
Pa tudi tiste programobilne tipke mi nočejo dati večtistega dialoga ko pritisnem eno tipko da me vpraša kaj želim narediti.
Odinštaliral sem software pa mi je napisal da nek ati driver uporablja 2 napravi pa ne vem v čem je problem?
Ko mi je nekako uspelo da sem software vseeno odinštaliral sem ga lahko naložil ponovno a rezultat je nažalost isti.
Kaj naj naredim da povrnem vse funkcije tako kot so bile prej?
Upam, da mi ne bo treba windowsev formatirat zaradi tega?

nokia6310 ::

Evo tole mi napiše ko hočem odinštalirat atijev tv wander software:
---------------------------
WDREG Error
---------------------------
There are currently 2 connected devices using WinDriver.
Please disconnect or uninstall all connected devices from the Device Manager
and press Retry.
To reload WinDriver, press Cancel and reboot.

---------------------------
Poskusi znova Prekliči

Če dam poskusi znova se mi pojavi isto sporočilo.
Vglavnem software čist u kurcu.
Kaj naj bi to pomenilo connecting 2 device?
Saj imam samo eno napravo sepravi receiver od dalinca?
A kdo mogoče pozna kakšen drug software, ki bi bil bol stabilen in zanesljiv kot je tale od atija?
Bilo bi dobro ko bi kdo poznal kaj takega, da je kompatibilno in da dela s tem dalincem.

Klemenn ::

w warnem zagonu uninštallirej

SimplTech ::

@ nokia6310: Alternativo temu programu od ATI-ja ne vem če boš našel. Ker to so v bistvu gonilniki in kontrolni program skupaj. Nikjer še nisem zasledil gonilnikov posebej.

Kot sem že rekel, trenutno uporabljam software od ATIja verzijo 3.02 (zadnja verzija, ki je zunaj) in nimam nobenih težav.

nokia6310 ::

Evo prejšnji problem sem rešil. Inštalirana sta bila dva wanderja.
Po tvojih nasvetih sem hotel inštalirati najnovejši software in glej ga zlomka kaj se je zgodilo?
Med inštalacijo mi javi tole:
---------------------------
ATI Remote Wonder Error
---------------------------
Error 1904.Module C:\Program Files\ATI Multimedia\RemCtrl\ATIRW.DLL failed to register. HRESULT -2147220473. Contact your support personnel.
---------------------------
V redu.
Seveda sem samo vredu lahko dal in zdaj grem naložit software ki mi je prej delall kolikor toliko dobro.
Si mel ti kakšne probleme pri inštalaciji?
Izbral pa sem windows xp normalno.

nokia6310 ::

Tudi ta problem je rešen!
Problem je bil, ker moraš za to imeti 2 dll-ja in jih preden inštaliraš trojko jih moraš skopirat v windows mapo.
Potrebna sta 2 fajla in sicer: mfc71.dll in msvcr71.dll.
Najprej ju moramo skopirati v windows mapo šele potem inštalirati software trojko.
Ve kdo zakaj se uporabljata ta fajla oziroma kakšna je njuna naloga?
Vglavnem upam, da sem vsem bodočim lastnikom dalinca kaj pomagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri remote control / daljinec za PC ??

Oddelek: Kaj kupiti
172931 (1746) malini
»

Ati remote wonder +uICE

Oddelek: Pomoč in nasveti
252348 (1612) claudyka
»

Daljinski upravljalnik za PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
375549 (4210) Bramac ^^
»

PC - dalinsko upravljanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101344 (1173) Damjan Jagar
»

ATI remote wonder

Oddelek: Strojna oprema
221519 (1097) -Jani-

Več podobnih tem