» »

Daljinski upravljalnik za PC

Daljinski upravljalnik za PC

scorpio28 ::

Danes se v Hoferju začne prodajati daljinski upravljalnik za PC znamke Tevion. Zanima me, če ima kdo z tem izdelkom kake izkušnje ali mogoče s katerim podobnim? Predvsem me zanima to ali se da nastaviti, da lahko upravljaš z bsplayer-jem, winamp-om, wmp in podobnimi?

Če kdo najde kake informacije o izdelku na internetu, bi bil vesel če kopira naslov strani :)

m.i.h.a. ::

to bo verjetnbo tale:

Daljinski upravljalnik za osebni in prenosni računalnik
za kos 14,99 *
* 26 tipk
* izjemno tanek – pri prenosnem računalniku ga lahko shranite v New-Card režo ali režo za kartico PCMCIA
* doseg: 6 m
* vključno z USB podaljškom in infrardečim senzorjem
* 3-letna garancija



zgleda ok, če ga kdo kupi naj komentira kako se kaj obnese:)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

scorpio28 ::

Točno tega sem si ogledal. Jaz upam da do 15.00, da ga kdo pokomentira, ker potem grem po njega in ne bom imel več možnosti, da bi si premislil ;D

blackbfm ::

Sem poslal punco v hoferja pa je rekla da bojo to mel od četrtka naprej:D

scorpio28 ::

Ja tudi jaz sem ravno zdaj to ugotovil.. pm.. bo tebalo še malo počakati, po drugi strani pa fajn da še kake informacije dobim ;D

smrkecXY ::

tut jst sem ga zasledil, sam na netu nisem o njem čisto nič našel in v opisu nič ne piše česa vsega je zmožen. kot je že nekdo napisal, če lahko upravljaš različne programe.
med surfanjem sem pa zasledil da vsi zelo hvalijo ati remote wonder, kater pa stane samo 10€ več. in po tem kaj vse sem prebral po netu me je prepričal v nakup, tako da mogoče ga dobim že ta teden:)

če kdo kupi tega iz hoferja pa le naj napiše kako se obnese;)
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

m.i.h.a. ::

torej....ga je kdo kupil?

frut3k ::

Jest sem jo danes hotel kupit, vendar sm si premislil ker pise da je kompatibilen z visto, nic pa ne pise, da dela stvar na XP-jih( driverji namrec). Mislite da stvar dela na XP-jih?

AngelOfDeath ::

Stvar preverjeno ne deluje na win XP
edit: Slovnica

m.i.h.a. ::

še sreča, da mam visto :P :D

je mogoče kdo testiral zadevo v visti al ste vsi na XP-jih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

:)Janko ::


AngelOfDeath
Poslano: 21.02.2008 23:16:10
Stvar preverjeno ne deluje na win XP




Deluje deluje


Pravkar sem zadevo usposobil.

Za Windows media player deluje perfektno,
za BS player in WinAmp mu moraš nastaviti gumbe


Potrebuješ pa prave driverje ;)

:)Janko ::

Aja, da ne boste preveč iskali

TUKAJ PIŠE


naredi tako kot je opisal cybrmage

potem priklopiš IR napravico v USB in izbereš ".inf " file, ki si ga dobil, če si se držal navodil.

ali pa ga sam inštaliraš (greš na file, klikneš desni gumb na miški in izbereš install):P



V control paneli pod system -> hardware -> device manager
moraš imeti nov driver pod Universal Serial Bus controllers
in sicer eHome Infrared Receiver

seveda ko je stvarca priključena



:D


Računalnik samo še resetiraš in :D uživaš

m.i.h.a. ::

lahko malo opišeš zadevo
domet, tipke, možnost nastavljanja, software, posebne funkcije,...

AngelOfDeath ::

@:)Janko

Ja z driverji je problem. Zdaj vlačim to dol pa bom poročal.
edit: Slovnica

:)Janko ::

Domet je ogromen (sprobal sem do 7-8m in lepo deluje -> nimam večje sobe)

Glede nastavitev (vsak program ima svoje - pod preferences - hotKeys - nastavljaš poljubno)
edino Windows media player ne potrebuje dodatnih nastavitev.
Tam že vse deluje.


Sam sem si že nastavil v BSPlayerju in WinAmpu - ostalo ne potrebujem.

Najbolje je da še sami malo sprobavate ;)

AngelOfDeath ::

No po uri iskanja vseh CDjev in drugih dadotek ki jih rabiš za instalacijo, 100 inštaliranih napravah, in reštartu računalnika. Zadeva celo deluje. Sicer Samo v WMP.

Kje točno pa si v winampu nastavil tega pilota ?


Lp
edit: Slovnica

:)Janko ::

lol
kakšnih 100 inštaliranih naprav in CDjev?:))

WinApm -> Options -> Preferences -> General Preferences -> Global hot keys


Izbereš Action Kliknep v okno za Hotkey in pritisneš en gumbek od željenih na daljincu;)

Pri BSplayerju je podobno

to je v bistvu isto kot bi nastavljal bljižnjice za tipke

AngelOfDeath ::

Kero verzijo Winampa pa imaš ? Moja namreč nima tega podmenuja.

CD od sp2 in cd od winxp, inštaliral je precej nekih hid naprav itd. :)
edit: Slovnica

:)Janko ::

WinAmp v5.32 (x86)


sam ne verjamem da bi blo to kej v verziji.


to more met vsak

z desnim klikom nanj bi se ti moral odpreti meni in tam imaš Options
in potem znotraj dalje....

AngelOfDeath ::

jaz mam 5.33 pa nimam tega menuja :\
edit: Slovnica

LuGi ::

V 5.5 je :\

AngelOfDeath ::

Sem ravno ugotovil da je menu odvisen od pluginov...
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Pravkar inštaliral zadnjo verzijo Winampa (plugina se namreč ne dobi posebej) in po vklopu hotkeysev zadeva deluje bp brez vsakega nastavljanja :)


Edini problem se pojavi če izštekaš usb senzorja - le ta namreč ne deluje več dokler ne reštartaš računalnika...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

ceeeko ::

enako je pri meni...
wmp - dela brez nastavljanja
winamp - dela brez nastavljanja
bsplayer - sem nastavil (play in pauza nista prijela)
vlc - ne dela
real player - ne dela
quicktime - OK dela kot pauza in play, drugo nič
aditeyaTV (gledam siol tv) - delata samo tipki gor in dol ter ok
zvok tipki + mute - delajo povsod (tudi če ni prižgan noben player)
tipka back - dela (ie in firefox)
dela tudi power tipka...

Na laptopu (acer aspire 5520g) imam CIR infrared in nimam driverjev za xp (so samo za visto)...kako bi ta ir usposobil? potem ne bi rabil vklopit usb ir sprejemnika..

Steinkauz ::

Bom kr tle vprašu. Torej en kolega je že pred leti mel daljinc, sam ne tak oskubljen kot je tale, ampak z veliko več gumbi. Reku je, da je dal okol bivših 3k sit.
Nekaj v takem stilu, sam da so tile pinnacle dragi
Upam da kdo najde :)
EDIT:
Neki tazga, sam cnej:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

smrkecXY ::

ta drugi link je ponaredek ati remote wonder, pa še dražji je od originala.

na emisiji sem nabavil ati remote wonder s poštnino vred za 28€, zraven je še en kup kablovja, lovi mi po celem stanovanju ker ni na ir ampak na rf. na netu pa najdeš en kup pluginov za razne playerje, tko da bi moglo vse delat. sam še nisem imel časa in volje vse pretestirat. sem ga sam priključil in probal kako dela, premikanje kurzorja. in deluje zelo vredu!
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

scorpio28 ::

Jaz sem tudi nabavil in moram rečti da po dolgotranjih mučenjih sem si ga tudi usposobil tako kot sem želel. Uporabljam Visto Business in ker je daljinski upravljalnik namenjen za Viste z medio centrom (Business varianta ga nima), sam pa tudi uporabljam predvsem Winamp in Bsplayer. V winampu ni problemov, dela brez da bi trebalo kaj nastavljati. V Bsplayer-u sicer so nastavitve kjer lahko nastavljaš tipke, a vseeno ne reagira ko kliknem, tako da sem na internetu posikal program Intelliremote, (skrekano verzijo, ker ima ona omejitev za do pritisnjenih 100 gumbov). V tem programu pa lahko nastavljaš za vsak program posebej kako bodo tipke odreagirale. To pomeni da ko bo zagnani Bsplayer bodo tipke delovale kot boš ti želel. V winampu lahko drugače. Ampak mi ta način ni bil preveč ušeč, zato sem naredil naslednje: zbrisal sem vse profile (med katerimi je program avtomatsko preklapljal, ko si preklapljal med programi), in pustil le en profil, v katerem sem nastavil kakor želim. Winamp kot sem rekel ni delal problemov, za bsplayer pa sem na tipki Record v programu Intelliremote nastavil, da pritisne tipko C - v bsplayerju je to Play/pause. Za Tipko Chanel Down pa sem nastavil da 'pritisne' tipko F - Fullscreen ;D. Tipke gor-dol, levo-desno sem pustil kot so, in mi tako v winampu kot v Bsplayerju služijo za premikanje naprej-nazaj in glasnost gor-dol. Nastavil sem še tipke za DVD menu, ki ga ne rabim, da mi zažene Winamp, tipko Back da mi minimira vse odprte programe (nastavil z tipkami Win+M), Guide tipki pa sem pripisal bljižnico Alt+F4. Tako imam zdaj priročno kontrolo nad vsemi pomembnejšimi tipkami. Da ne pozabim, sredinska tipka (z windows ikono) odpira Start menu, po njem pa se enostavno pomikate z smernimi tipkami, za potrditev pa kliknete OK. Smerne tipke sem istočasno nastavil tudi za pomikanje miške, a se ne obnese preveč uporabno. To je na 'kratko' z moje strani vse, če se še kaj spomnim bom dopisal, če koga še kaj zanima naj vpraša!

Izgled programa Intelliremote:

Zgodovina sprememb…

m.i.h.a. ::

tnx za obsežen in podroben opis

ceeeko ::

Podobno sem jaz svojega sprogramiral s program HIP: http://www.byremote.com.au/downloads/de...
Sedaj mi deluje čisto vsak program...
Za AditeyaTV sem celo naštimal stevilke od 0 do 9...
skratka vredno nakupa.

ginekolog ::

jaz ga upravljam z gsm k800 preko bluetootha. 1a zadeva.
Divers do it deeper.

blackbfm ::

Dej umer se mal z bluetoothom da mi ne bo slabo, vleče na 2 metra če maš srečo pa totalno je nepraktičn.

scorpio28 ::

Kako daleč vleče Bluetooth je zelo odvisno od mobitela katerega imaš, in preverjeno vleče 5m+ (in to stari t610), tako da če je tebi samo 2m je nekaj narobe ali pa slabši telefon.


Ta program HIP, to ni za visto ali?

ceeeko ::

jaz ga uporabljam na xp...
edit: zgoraj iz linka, ki sem ga dal:
Requires Windows 98/ME/XP/2000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ceeeko ()

blackbfm ::

scorpio20: Ja vleče v enem od desetih poskusov (če maš res srečo in če ni nič umes). Da ne rečem kako radi se zgubijo podatki na poti..

scorpio28 ::

Jaz sem šel ven iz sobe pa še na hodnik, pa je vmes stena pa skupaj več kot 5m... tak da ne vem kak je pri tebi.. odvisno tudi od sprejemnika... drugače pa sem z tem daljinskim upravljalnkom iz Hoferja čedalje bolj zadovoljen. Ko ga enkrat vredu nastaviš, je res priročno uporavljati iz postelje. Če je računalnik v sleep modu, ga lahko z daljince vklopiš, tak da res priročna zadeva!

dba ::

Ali je mogoče komu uspelo ta daljinec nastavit (v win xp), da bi smerne tipke premikale miškin kazalec, z ok pa bi potrdil izbiro?
Pa še to, ko stisnem gumb za izklop (desno zgoraj) se sproži kar je paš v win nastavjeno kot "when i press sleep button..." (trenutno shutdown), kar je načelom ok, problem je le, da če pritisneš na gumb pomotoma nimaš več možnosti prekinit postopek izklopa. V primeru, da gledaš film, to nekako izniči priročnost daljinca, saj moraš ponovno vstati in ročno vklopiti pc... Zanima me ali je mogoče kako nastaviti, da bi preden se začne računalnik ugašati moral še nekako potrditi (recimo z ok)?

hvala, lp

ceeeko ::

a tukaj je ta tema.. jaz pa tukaj pišem Daljinec, ki upravlja z notebookom
:)
tudi mene to zanima glede miške... ampak bolje me zanima kako usposobit že vgrajen IR na laptopu (za XP).

Bramac ^^ ::

Je tak daljinec še možno dobit v hoferju? Cena je verjetno malo višja, ali ne?
Pa če se da IR sprejemnik kako nastavit, da dela s katerim drugim daljincem kot npr. MS Media center remote control.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati remote wonder +uICE

Oddelek: Pomoč in nasveti
252383 (1647) claudyka
»

Daljinec za računalnik

Oddelek: Strojna oprema
164144 (3790) roli
»

Upravljanje predvajanja pesmi(recimo winamp) z daljincem

Oddelek: Strojna oprema
413162 (2631) nokia6310
»

Daljinec za računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142307 (2111) jerry2000
»

Daljinec za ručunalnik

Oddelek: Strojna oprema
354425 (3391) msmiha

Več podobnih tem