» »

K7T266 Pro2 in AMD XP 1500+ problem

K7T266 Pro2 in AMD XP 1500+ problem

mirom ::

Imam K7T266 Pro2 in AMD XP 1600+ , 3x256MB DDR 2100 RAM. WinME se naložijo ok, pri XP instalaciji pa mi javlja napake že ob samem kopiranju, kasneje ob konfiguraciji naprav pa se pojavi blue screen kjer piše: 0x00000050 Page_fault_in_nonpaged_area.

Ima morda kdo kakšen nasvet ali idejo kaj probat ?

Hvala.

M.
  • spremenil: mirom ()

ChiefThunder ::

kva pa vem; probi en stick rama ven dat, pa probi inštalirat...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

StarY ::

Probaj Win2K.

mirom ::

evo, mi je uspelo. Ko sem po formatiranju diska itd obupal, sem zmanjsal FSB na 100MHz. Setup je sel od tu na WinXP dalje naprej b.p.

No, po koncu setupa XP sem ponovno postavil FSB na 133 in XPji so javili napako (WinME v vsem casu delujejo ). Naslednji korak je bil nastavitev HCLK-33 v biosu in stvar od takrat naprej deluje ok.

Ce mi lahko kdo pomaga pri logični razlagi tega bom vesel :))

Hvala,

M.

StarY ::

Spominja me na Intelov 815 čipset, kjer si lahko vtaknil 3 module rama, vendar so le-ti delovali le pri 100MHz. Ce si vstavil le dva modula pa sta cist lepo delala na 133MHz.

Probaj z dvema moduloma.

Pac nova plata...pocak na kaksen update BIOSa.

Modri dirkač ::

Problem je po mojem samo v RAMU. Sem mel iste probleme z enimi no name SDRAM moduli 3x256MB. Sem mogu vse zamenjat ker so bli falirani. V linuxu sem zagnal MemTest in mi je našel ogromno napak. Dobro da obstajajo stvari kot je garancija.:)
Everybody lies!

mirom ::

Tudi zamenjava RAMa ni pomagala.
Po temeljitev brskanju po komaj delujučih straneh in forumih MSIja smo ugotovili, da ima podobne probleme še veliko ostalih kupcev po celem svetu.
Mislim, da v tem trenutku ni druge variante kot počakati na update za Bios , do takrat pa delati na 1.05Ghz.

Če bo kdo kaj hodil na Mlacom, pa naj jih o tem še enkrat opozori, da ne bo še kdo doživljal podobnih porodnih težav.

M.


StarY ::

... v bistvu se sploh ne spomnim, da bi kaksna plošča z Viinem čipsetom ne imela porodnih težav.... a se kdo?

chucki ::

pol pa ECS žalijo........................................
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998860 (6299) tiborrr
»

BIOS masterji malo pomoči prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
171702 (1461) Arthur
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684411 (3452) rc-car
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704671 (3993) AtaStrumf
»

K7T Turbo in AGP bus speed too high

Oddelek: Navijanje
171110 (921) frudi

Več podobnih tem