» »

Najtežni tehnični faks

Najtežni tehnični faks

jekson ::

No razpište se kateri naj bi bil po vašem mnenju najtežji tehnični faks in zakaj mislite da je najtežji.


Moje mnenje je strojni faks saj zahteva črvsto znanje matematike in fizike kljub temu ma veliko strokovno zahtevnih predmetov.Pa da ne bo kdo mislu da hodim na strojni to je pač moje mnenje.

Utk ::

Bi rad novo vojno sprožil al kaj?:D
Najbrž ni pametnega odgovora, uradno so vsi enako težki, kaj komu bolj leži in kje je kakšen težak profesor, je pa drug problem. Sej so vsi podobno najbrž, edino nekaj posameznih predmetov je ponavadi največji problem, to je pa odvisno od profesorja, ne faksa.

Ch4N93 ::

mah jaz bi strojni in elektro faks izenačil. pri obeh je treba imeti dobro znanje matematike in fizike. se pa fizika deli na oba faksa: na strojnem je poudarek na statiki, trdnosti, dinamiki, termodinamiki... pri elektro faksu pa predvsem na elektriki (kdo bi si mislo :))

kot pa je že predhodnik napisal, pa je veliko odvisno od tega, kaj komu leži, od profesorjev...
Ni nam lahko...

Wolfram ::

Strojna, elektro, gradbena ... Zelo podobna težavnost, predvsem prvi letnik.

btw. hodim na gradbeno uni 1.letnik in je zahtevnost na zelo visokem nivoju, tako da kdor misli iti na to fakulteto, naj se že prej sprijazni, da bo treba delat .. skorajda ni prostega časa |O

LP
www.igralec.com

klemen22 ::

Ne vem no. Nihče ni omenil FRI UNI program. Tam tudi folk joka in povprečno faks dela 8let in več. Lepi spomini na ars he.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

rfmw ::

nima smisla komentirat, če si šele v prvem letniku:8)

folk, elektro ni toliko težak>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Utk ::

Tolk je težak kot vsi drugi (tehnični). Lahko se kregamo samo z družboslovci:D med tehčnimi pa ni neke razlike.

tratto ::

CrniE - se strinjam.

Malo lebava je tale razprava. Kako težak je kateri faks je stvar posameznika.Relavantno lahko na tole odgovori le oseba, ki je izdelala dva faksa (npr. strojna + elektro ali obratno). Pa še tedaj bi bila ocena nerelavantna, ker bi mu priznali pol prvega (mogoče tudi drugega) letnika - matematika, fizika.

BigWhale ::

Mene bi bolj zanimalo koliko casa ljudje porabijo, da naredijo diplomo na nekem naravoslovno tehnicnem faksu. Ce primerjam diplomo na biologiji in racunalnistvu je razlika precejsnja.

V casovnem smislu, nekateri biologi cakajo po vec mesecev, da se jim namnozijo kake bakterijske kulture ali pa se zaredijo kaki crvicki v kakem sadju.. ;)

WiseBear ::

No.....pa kemijski faks tut ni od muh. Konkretno kemijsko inženirstvo je na rangu strojne.

jjohny ::

Po moje sta strojni faks in medicina najtežja. Se pa tudi strinjam, da so vsi tehnični faksi zahtevni.

lp, jani

suntrace1 ::

Sploh niso zahtevni, to so samo predsodki. Če imaš malo zdrave pameti in logike, potem ni taka velika stvar. Razen na medicini, kjer res potrebuješ dober želodec. Končujem strojno, služb je malo morje in to zanimivih, kreativno delo , zanimive izkušnje, jest temu faxu pravim ''boys-toys''. Res, mi ni žal da sem šel. Bi pa kakšna gradbena bila tudi zelo zanimiva, predvsem visoka. Štrom mi ne leži, kemija pa me ne privlači.

Po mojem je težje kakšno pravo, kjer se dudlaš kot robot in ni odstopanj od norm, al pa faxi kjer se učiš prodajat meglo in počneš to potem celo življenje, prodajaš image. Bljak.

Tehnični faxi so zakon, ni dvoma.

budili ::

sam ... o kakem denarju lahko govori en strojnik ali pa recimo pravnik, pa tudi tisti, ki meglo prodaja (mogoce sele tukaj ($) moras imeti dober zelodec)

fax ni tezko narediti, ce te snov zanima/lezi, par predmetov je pac potrebno prebroditi, vecji problem nastane pri realizaciji znanja v praksi

tko, da studirat tisto kar vas veseli in boste z veseljem delali:)

aja moje mnenje je elektro uni, strojni na drugem (poznam cudne modele, ki so naredili uni, pa se lih ne znajdejo v praksi, tko da sele 2)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

TriDvaEna ::

He he.

Fizka, fizka fantje in punce.

Cofko Cof ::

Jz sm tud slišov da je fizika precej težka, pa tudi strojna(no vsaj včasih je veljala za enega najtežjih faksov). Fri uni pa se mi ne zdi težek(vsaj iz lastnih izkušenj). Je pa res da naredijo selekcijo, pač ker noben ne vzame faksa resno in ker je preveč folka v prvem letniku.
Ars longa,vita brevis.

klemen22 ::

JEst sem pa mislu da je FRI bolj nekje na srednji težavnostni stopnji --> dokler nisem naletel na ARS --> kaj bi dal da bi meli namesto tega recmo še ene dva matematična predmeta ali pa fiziko 2.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Utk ::

Fanti, ne tako govorit..."jaz hodim na xxx, pa mislim da je srednje/ful/na izi težak". Kako pa veste kako je na xxx+i faksu, i od 1 do 1000. Še tisti ki vzporedno študirajo niso objetkivni, kaj šele drugi. Tudi za pravo poznam koga, ki je naredu ta faks dost brez problemov, in je reku da ni nč takega da se ne bi dalo. Je pa treba prebrat nekaj 10 tisoč strani, kot enmu na FRI ni treba v celem življenju. Ampak enim to bolj leži, bolj kot 5 sekund razmišljat o čemerkoli. Tudi na medicini je ljudi, ki imajo 15.6 že pogoje narjene vsako leto. Če ti nekaj ne leži, ne boš naredu NIKDAR, če ti kolk tolk, se da pa vse naredit. Pa ne rabiš bit nekaj super inteligenten, tudi če kakšno leto ponavljaš, to sploh ni panike. Kot je nekdo prej napisal, kaj boš potem z nekim faksom pridelal, je pa drug problem.

demoness ::

Treba je upoštevat tudi to, koliko je kdo pripravljen v faks dela vložit. Recimo za FRI (samo za to lahko govorim, ker sem tam v 5. letniku) se najde vse preveč ljudi, ki mislijo, da jim vsaj ocena 8 pripada že samo s tem, da se izvolijo pokazat na izpitu, ki govorijo, da se jim je pod častjo učiti analizo, ki vidijo, da lahko že kot študentje preko ŠS zaslužijo precej, in zakaj bi se potem sploh trudili z diplomo, saj bo vse skupaj s časom samo bolje, a ne (seveda se večinoma motijo, ampak pustimo to), in zares študirajo mogoče en teden na leto. In potem jokajo, ko so pri 25ih v tretjem letniku, in kako je ta faks nepravičen. Pa ni - samo oni nimajo odnosa.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

klemen22 ::

Maš pa tut take primere ki jim kljub pozitivnemu odnosu do študije neki neimenovani predmeti vzamejo vsak po 3-4 mesece življenja. Sicer se pa do 5ega letnika naredi presneto velika selekcija tako da tisti ki so v petem kolikor toliko redno ne moreš govort da neki blefirajo ne pa študirajo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BigWhale ::

demoness,

> In potem jokajo, ko so pri 25ih v tretjem letniku, in kako je
> ta faks nepravičen. Pa ni - samo oni nimajo odnosa.

Hujse je to, da imas taksne ekonomiste! ;>

gzibret ::

Težko je reči, kater fax je najtežji, ker vsak, ki je končal fax, je nejverjetneje obiskoval le enega, ali največ dva. Težko govorit, ker ne veš primerjave.

Vsak fax pa definitivno ima določene selektivne predmete (tiste, ki so najtežji) in nobeden ni ravno lahek.
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341175 (3367) nejc_nejc
»

FMF - Pedagoška (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8814248 (9486) lebdim
»

univerza za fiziko (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7610199 (6067) Bor H
»

Kako izgleda študij?

Oddelek: Šola
337180 (5819) Gandalfar
»

kam naprej za prfoksa matematke na srednji šoli

Oddelek: Šola
344743 (4156) BluPhenix

Več podobnih tem