» »

Acer prenosniki

Acer prenosniki

«
1
2

klik1 ::

Zanima me, če kdo od vas pozna kvaliteto Acer prenosnikov in kakšna je razlika med Travelmate in Aspire.Zanimam se za ta dva modela Acer Aspire 1692WLMI in TM 4101WLMI.
Hvala za odgovore

LP

mitjaje ::

Probaj malo pogledat po forumu ... Bi našel veliko zanimivega o tem , je bilo napisanih že kakšnih 1000 postov ...

Drugače je TM en rang višje od Aspire (kar pomeni da je malenkost bolj kvalitetno narejen. Npr: Kar je pri TM srebrno, je iz kovine pri Aspire pa iz plastike ip.)
Kar se tiče samih prenosnikov so kar vredu, sploh če primerjaš z ceno. Cena/kakovst je eden iz med najvišjih faktorjev v svetu prenosnikov.

LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: OwcA ()

klik1 ::

Hvala za odgovor sonysony.Ali veste kje se da kupit Acer-je pri nas ali v tujini(kjer je cenejše)?
Hvala za odgovore

LP

cbelica ::


98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Sycroft ::

okfec ::

Ravno danes so dali na net nove modele in cene. Pazi pa, saj doloceni modeli TM nimajo TV-outa. Tisti cenejsi se mi zdi iz serije 2300.

mitjaje ::

Ja dejansko imaš prav, čeprav kupiš en razdelilec al kak se to reče, pa iz priključka za doual-view narediš s-video. Mislim da ne bi smela biti dobena umetnost to. Mogoče pa so se celo zmotili pri podajanju karakteristike.

LP
www.ultrasplet.net

OwcA ::

Ti priključki obstajajo, ampak niso tako trivijalna stvar.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mitjaje ::

Owca: Skoraj dobena stvar v elektroniki ni (in skoraj da ni nikoli bila) trivialna. :D :D

LP
www.ultrasplet.net

Dekinio ::

Kateri model Acer-ja TM predlagate do 300k?

mitjaje ::

Odvisno kje kupuješ ... (tujina/doma)

V tujini bi ti kaj takega predlagal, pri nas pa sam malo poglej.
link 1
link 2

oz spet odvisno za kaj ga boš rabo, jaz sem ti zdaj dal 2 primera solidnih prenosnikov z dobro grafično kartico ..., če pa ne rabiš take grafične, pa kaj za tam okoli 240 k SIT seveda v tujini

drugače pa se ta model prodaja kot nor ... Dobiš ga pa na www.notebookbiliger.de al nekaj takega, to sam poglej, meni piše da stran ne obstaja .... google pa najde to stran
LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

Dekinio ::

A se sploh kaj vidi na tej resoluciji - Zaslon 15" TFT sXGA (1400 × 1050)?

Dekinio ::

Se da resolucijo nastavit na manj in je pravtako kvalitetna slika?Naprimer, če je max. resolucija 1400 × 1050, da se nastavi na 1152x864...?

nurmaln ::

Acerje lahko v sloveniji kupiš v praktično vsaki računalniški trgovini, samo povedat moraš kaj bi rad.

Če kupuješ v tujini se zavedaj da v Sloveniji nimaš garancije.

Če kupuješ v Sloveniji imaš kot fizična oseba 2 leti garancije (podjetja samo eno leto).

Serija TM2300 dejansko nima TV-out priključka. Praktično enake karakteristike so pri seriji Aspire 1414 (LC ali LMi), ki pa ima ta priključek.

Za dobrih 300 k pomoje pri kakšni spletni trgovini pri nas že dobiš Aspire 1692WLMi, ki je pomoje trenutno najboljši nakup če si mal bolj zahteven

- Intel® Pentium® M processor 1.73 GHz
- 2MB L2 cache
- PCI Express tehnologija
- Microsoft® Windows® XP Home US
- 15.4"WXGA TFT display, ločljivost 1280x800
- DVD+/-RW Dual Layer
- 80GB ATA-100 trdi disk
- 512MB (2*256) SDRAM
- Intel® PRO/Wireless 2200 network 802.11g
- 56Kbps modem, wired LAN 10/100
- Grafika ATI Mobility Radeon X600 64MB
3x USB 2.0, 1x Infrared (FIR) , 1x S-video out, 1x VGA for external monitor, 1x IEEE 1394, 1x 32bit type II PCMCIA, Audio in/out

Ločljivosti na prenosniku ni mogoče spreminajti ne da bi izgubil ostrino.



govoril sem

Dekinio ::

Kaj dobim TM za 300k (15k +), ki ima Wlan, dobro grafo na malo večji resoluciji?

Zgleda bom kar v Grac skočo po Acer Aspire 1692WLMi, ki ga dobim za 1.200 EUR (288.000 sit) v slo pa je cca. 348.999 sit...Malo me samo skrbi za garancijo...

Kak je z garancijo iz AUT?

Upam, da je ohišje kvalitetni in ni kaj dosti slabše od TM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

bigbug ::

V zagrebu ga dobis za 270K (brez davka) www.nabava.net

Utk ::

1400×1050 na prenosniku je čist vredu, z default velikostjo pisave. Vsaj takrat ko si zravn in tipkaš. Z dveh metrov pa res ni več kaj dost videt, niti z enga:)

Dekinio ::

Kaj pa parvite za tegale Siemensa, čeprav je moj favorit acer...

Predvsem me zanima prenosnik za nekaj let, dobra grafika, 512 rama, wlan in resulucija večja od 1024.

Uporabljal bi ga večinoma za internet, kakšno igro (beri: COD)...dejansko bi mi nadomestil stacionarnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

Dekinio ::

A niso tile SDRAM pri Aspire 1692WLMi malo starejši???

nurmaln ::

Bi reku da DDR2 rami niso glih malo starejši, ubistvu so kr "najjača" stvar k jo boš dobil v prenosniku.

Dekinio ::

Torej praviš, da so SDRAM-i pravzaprav DDRam-i???V čem je pol fora?

nurmaln ::

Ne, u bistvu hočem rečt, da so DDR rami SDRAM-i. DDR je samo ena od verzij SDRAM-ov.

SDRAM - synchronous dynamic RAM

Double data rate (DDR) SDRAM is a later development of SDRAM, used in PC memory from 2000 onwards.

Skratka tile Acerji imajo DDR2 SDRAM, tko da mora zadeva šibat.


Glede garancije pa kot že povedano, če kupiš izven kokoške ti garancija pri nas ne velja.

Dekinio ::

nurmaln - aha hvala za razlago.Tega pa nisem vedel.Sem mislil, da so SDRAM-i starejši model in so nato prišli DDR sedaj pa so že DDR2...A torej ima tale Acer DDR2?

nurmaln ::

yep

Dekinio ::

Zaj sem ravno gledal tegale Acer-a v mediamarkt-u in ima notri ATI Radeon X700 64 MB in ne X600 kot je zgoraj navedeno.Druga stvar pa je, da rami niso označeni, da so DDR2...

Mi lahko kdo to razloži?

Kakšna je razlika med X600 in X700 grafikuljo?

Pa tak me zanima kaj je boljša grafična X700 al ATI Mobility Radeon 9700?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

OwcA ::

X700 in 9700 je bolj ali manj isti šmoren, le da je X na PCI-E.

Lahko, da obstajata dve varianti, ena z DDR 1 in ena z 2, tako da previdno, nabor podpira obojen RAM, ampak ko se proizvajalec matične enkrat odloči, je to to in stvar ni kompatibilna z obema.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nurmaln ::

Yep plata podpira oba RAMa, ti ki se prodajajo pri nas imajo preverjeno DDR2, podobno je z grafiko, trenutno so pri nas modeli z X600, v začetku naslednjega meseca pa baje pridejo novi z X700.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

bigbug ::

V mediamarkt-u imajo tudi acer-ja z X700 128MB +100GB HDD+1024 DDR= 1499Eu

Dekinio ::

Mam še eno vprašanje.V BigBangu majo zaj neko akcijo IBM prenosnikov in sicer model IBM Think Pad R50r pa me zanima, če se ga z tem prenosnikom igrat COD MP?

Stvar je taka, da sem tik pred nakupom in sem prišel v dilemo med tem IBM-om in Acer Aspire 1692Wlmi (1.200 EUR) v avstrijii.Uporablljal bi pretežno za net, maile, muziko, filme pa COD MP...Študiram, če se mi splača dat 300k za prenosnik, če mi je mogoče lahko za 170k dovolj...


Gledano pa bi tud bilo dolgoročno.

Dekinio ::

A mi bo kdo odgovoril prosim?

nurmaln ::

COD MP bo verjetno na najslabši ločljivosti sicer delal ampak zelo bogo. S kolegi imamo vsake tolk časa LAN na katerem špilamo COD MP in samo en kolega ima prenosnik z integrirano grafiko. Čeprav je v streljačinah sicer dober ga zaradi slabe ločljivosti in občasnih štekanj redno nabijemo. :D Za špile vzemi rajš aspire

plavko61 ::

razmišljam o nakupu Acer Extensa 4102WLMi v tujini, vendar ima nemški windows xp HOME, a se da dokupit Profesinal licenca z doplačilom, recimo pri microsoft Slovenija? Ker cela cena za windows mi je malo previsoka?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

nurmaln ::

Ne. Windows XP Home ni mogoče nadgraditi na XP Pro. Na Pro je mogoče nadgraditi Windows 98SE, Windows NT, Windows 2000 Pro.

Stanch ::

Mam jst eno vprašanje glede tega Acerja 1692WLMI?

me samo zanima kakšna je vidljivost slike pri svetlejših odtenkih, glede na to da ima crystalbrite zaslon pa me malo skrbi glede svetlih prostorov oziroma okolice.

Torej se vnaprej zahvaljujem lastnikom tega prenosnika za odgovor

Hvala LP
AG8-3Rd-Eye, P4 3.0 LGA775, Geil 2x512 DDR400
WD 4x200GB S-ata, Gainward 6600GT 'GS' @ 540/1050
SyncMaster 710T 17'' LBX-00-B-B-0 LC Power silent 550W

Dekinio ::

Jaz ga mam in je zaslon res kristalno dober...

Stanch ::

Veš kaj me zanima, če imaš svetlo ozadje če je slika dobra, ker neki sm vidu v bofu ko, je ravno 3d mark delu na njemu, sam nism pa uspev pogledat kakšna je slika ko delajo kakšne druge aplikacije, kot so word, excel in podobni.

Hvala

LP
AG8-3Rd-Eye, P4 3.0 LGA775, Geil 2x512 DDR400
WD 4x200GB S-ata, Gainward 6600GT 'GS' @ 540/1050
SyncMaster 710T 17'' LBX-00-B-B-0 LC Power silent 550W

nurmaln ::

Ja slika na beli podlagi je dobra zaradi zelo visoke svetilnosti. Se mi zdi veliko bližje čisto beli kot na navadnem LCDju

jerry2000 ::

Danes sem kupil Acer 1692. Moti me le to, da nima Bluetooth, čeprav bi ga moral imeti (po specifikacijah na netu ne v trgovini)...

Zaslon se precej neugodno blešči vsaj v trgovini, kjer sem preizkušal, samo proti HP nx8220 za katerega sem se tudi odločal, se ne more primerjati. HP-jev zaslon je obupen, temen, brez kontrastov! Malo premakneš oči pa že drugače vidiš. Res sem bil razočaran... Tale je pa po mojem v redu, če nimaš ravno močnega izvora svetlobe za seboj in se navadiš delati, da se skoncentrira na sliko, ne na ozadje. Zdi se mi, da je veliko tudi v glavi...

Sicer sem ga ravno dobil, je še v škatli :-)
Jerry and Tom

budili ::

ce je kdo kupoval Acerja bi vprasal nekja glede garancije?

Acer ponuja AcerAdvantage ( link tukaj) za 3 leta. Ce prav zastopim, ni potrebno dokupiti garancije takoj ampak jo lahko posamicno potem. Videl sem,da jo imajo na www.birg.at (140eu na 3 leta).

Tko ce bi kupoval v trgovini in nebi imeli te storitve, da bi lahko naknadno kupil

Obstaja kaj takega tudi pri nas, ce bi slucajno porenosnik kupil v tujini (Acer kao ne komlicira, samo registrirati se moras s kodo garancijskega lista...oz. to ponuja kot produkt, ki ga kupis....ne vem ce je lih tako preprosto...veckrat se je pisalo, da ce je kupljeno v tujini, se tudi tam nosi na servis...)

any thoughts?

thx

jerry2000 ::

Danes sem ga kupil in tukaj je AVtera čisto zasvinjala. Zunaj imajo Acerji 2 leti garancije pri nas pa le za fizične osebe za pravne pa ne. Jaz sem pa s.p. in trdijo da je to pravna oseba, čeprav ni (nimam nobene ugodnosti pravnih oseb, ker piše v uradnem listu da s.p. ni pravna oseba, pa to je že druga tema). Torej sem moral nadgraditi garancijo iz 1 leta na 3 leta. Drek je tudi v tem, ker sem to moral narediti takoj, saj imaš le 30 dni časa. Take so Avterine fore. Itak so požrli že vsa zastopstva za vse firme, le še nekaj se jih drži ločeno...

Sicer mi je prenosnik simpatičen, moti me ker je vse narejeno za bluetooth, celo prostor ima zanj, pa ga nima :-( Moti me tudi zaslon, saj je ok, samo LCD-ji na mizah so precej boljši. Ali je to tipično za prenosnike, da nimajo tako dobrih enakomernih zaslonov? Mojega 20" Della lahko gledam iz katerega koli kota pa je vedno enak, pri prenosniku pa malo glavo zarotiraš pa je drugačna svetlost dela zaslona...
Jerry and Tom

Mamaplata ::

Kaj pa baterija koliko zdrži .
Recimo film ali dva ?

nurmaln ::

Podaljšanje garancije (advantage) lahko zelo verjetno kupiš v vsaki trgovini kjer si kupil prenosnik, mislim da v 30 dneh.

kar se tiče pa garnacijske dobe se je pa (po preverjenih podatkih) tako, da acer zagotavlja eno leto garancije vsakemu kupcu, po nekih evropskih direktivah pa morajo vsi proizvajalci za tehnično robo za "consumer-je" zagotavljati dve leti. Tega se nekateri držijo drugi pač ne (acer se).
Če prenosnik uporabljaš za službene potrebe in ga imaš kot osnovno sredstvo za firmo pa nisi "consumer" in ti zato priznajo samo tisto osnovno eno leto. Če ga ne boš uporabljal za službene potrebe pač ne zahtevaj da piše na računu npr Janez Novak s.p. ampak samo Janez Novak ali pa kar brez imena in zadeva rešena. Mislim da je tako po celi evropi.

To da je to fora zastopnika močno dvomim ker je tisti ki določa garancijske pogoje principal in ne zastopnik.

Mamaplata ::

Bi se tole splačalo preko ebay ?
http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?Vie...
Glede na ceno se mi zdi da lahko tudi z BOF akcijo pomede ,pa še 128MB ma grfična.

P.S: matr sem se zatipkal >:D

Zgodovina sprememb…

Mamaplata ::

Bump-ek :D

Mikrohard ::

Cenovno se gotovo splača... ampak boš imel na tipkovnici nemške znake... pa servis v tujini?

Mamaplata ::

Glede windows saj jih lahko prodam ane pa potem kupim naše al pa tudi ne >:D
Kar se tipkovnice tiče bi se jo po moje dalo prepričat da bi podpirala tudi slo znake
Servis ,kaj pa vem bi moral vprašat pri nas kako je z robo kupljeno v tujini.

Mikrohard ::

Windowse seveda lahko prodaš... tu sploh ni problema. Pa tudi slovenske znake ti bo podpirala tipkovnica. Pravim le, da boš imel na tipkah namesto slovenskih znakov nemške :)

Mamaplata ::

Nalepke ? :)
Mislim da se splača če je 40KSIT cenej :)
Samo takole malo razmišljam :)

Cofko Cof ::

@Jerry2 sj ma bluetooth, prečekirj manual tm k ti kaže kaj je kje.

Jz sm tud kupu ta prenosnik(Acer Aspire 1692). Zaenkrat sm izredno zadovoljen, ne morem podat še čisto končne ocene,ker ga mam kakšnih 14 dni. Edina stvar, ki te lahko moti je odsev na monitorju(če je večina zaslona črne barve se lahko vidiš v njem, ampak jaz sem se na to že navadil). Glede garancije: jaz sem dobil 2 leti garancije z 1 letno mednarodno. Lahko bi doplačal za 3 letno in 2 letno mednarodno. Računalnik sem pa kupil v BOF-u, plačal,prižgal pogledal za dead pixle in odnesel. Na to koliko časa zdrži baterija pa nism biv pozorn.
Ars longa,vita brevis.

nurmaln ::

@Mikrohard
Winsow katere dobiš zraven novega prenosnika ne moreš prodat, oziroma tisti ki jih kupi jih ne more licenčno uporabljat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika...?

Oddelek: Kaj kupiti
51234 (1153) Zheegec
»

Izbira prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
71679 (1373) cingis
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493739 (2029) Jackass
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956544 (5251) gamaman22
»

kupujem prenosnik v Avstriji pa ne vem kje je to

Oddelek: Kaj kupiti
372107 (1379) Caligula

Več podobnih tem