» »

Acer prenosniki

Acer prenosniki

1
2
»

Mamaplata ::

Torej bi prišla v poštev samo menjava ali pač.
Če ne drugače bi ga kupil tudi pri nas vendar bode v oči 64Mb grafa medtem ko v tujiuni dobiš 128Mb.
Po drugi strani pa za razliko v ceni lahko kupiš winse.

nurmaln ::

Probi najt kakšne primerjave med 64MB in 128 MB na x700. Spomnem se da sem že kar nekaj časa nazaj gledal ene primerjave med istimi karticami samo z več ali manj rama pa ni blo kakšne posebne razlike (ne spomnem se kera kartica je bila) pa tudi daleč nazaj ko sem kupoval GF4200Ti sem vzel s 64MB ker performančno do 128MB ni blo neke posebne razlike (cenovno pa kr). Probi preverit če je še tko. Jest ti samo iz izkušenj povem da na temle k jih prodajajo pri nas laufajo usi špili gladko.
Nakup v slo. ti pa priporočam predvsem zaradi servis, neugodno je po avstriji ali nemčiji skakat zaradi kake bedarije.

Caligula ::

Razen seveda, ce ima Acer evropsko garancijo kar jo verjetno ima. Vprasaj tujo stacuno, ce jo ima.

nurmaln ::

Acer ima omejeno mednarodno garancijo, ki velja samo v mednarodno pooblaščenih servisih (slovenija je ena redkih držav ki nima mednarodno pooblaščenega servisa). To pomeni da če kupiš prenosnik pri nas ga lahko popravljaš tudi v tujini, če pa ga kupiš v tujini ga pri nas ne moreš.:(

Mamaplata ::

No ja saj v bistvu ne gre toliko za tisti ram ampak za tistih 40ksit :)
Danes sem imel priliko stvarco imet v rokah .Prvo kar me je zbodlo v oči je zaslon na katerem skoraj nič nisem videl ker sem imel občutek ,kot da gledam v ogledalo .Tipkovnica se mi je zdela kar v redu .
Na žalost še ni imel naloženih winsow tako da nisem mogel kaj dosti videt.
Ali se da s tem zaslonom kaj naredit da nebi bilo kot da bi gledal v ogledalo.
Po moje je sicer v redu če z njim delaš v temnem prostoru ,če pa si n a terenu pa zna kar sekat v oči.
Po moje.

nurmaln ::

na odsev se hitro navadiš in je v normalno osvetljenem prostoru res ful boljša slika kot na navadnem (veliko lepše barve, črna je res črna in ne sivkasta...) zunaj pa ga res še nisem sprobal, mrbit ga bom popoldan sprobal na terasi pa javim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Mamaplata ::

Malo sem brskal po BOF-u na internetu pa se mi zdi ,da majo spet akcijo ?! :\

jerry2000 ::

Bofov prenosnik NIMA Blootooth, ne glede na navodila...

Jaz bi prenosnik uporabljal kot s.p., ampak sem tako mali s.p. da ga uporabljam manj kot nekdo, ki ni s.p. Ampak ni poanta v tem. Poanta je v tem, da s.p. ni pravna oseba, čeprav v Avteri trdijo da je.

Jerry
Jerry and Tom

Zheegec ::

Bofov prenosnik NIMA Blootooth, ne glede na navodila...

Kolikor vem se BT tudi ne oglašuje :D
Poanta je v tem, da s.p. ni pravna oseba, čeprav v Avteri trdijo da je.

Pa je. Saj če s.p. ni pravna oseba itaq ne dobiš davka nazaj in je tako in tako vseeno kako ti nabaviš prenosnik, kot s.p. ali kot "fizična oseba". Kot s.p. pa potem vzameš zadevo na predračun pa dobiš davek nazaj.
Malo sem brskal po BOF-u na internetu pa se mi zdi ,da majo spet akcijo ?! :\

V BOF je ta Acer 1692WLMI že od začetka v akciji (za katalog).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jerry2000 ::

>Bofov prenosnik NIMA Blootooth, ne glede na navodila...

>Kolikor vem se BT tudi ne oglašuje

Seveda se ne oglašuje, saj ni natega. Dejstvo je da v Sloveniji Acer nima bloototha drugje pa.

>Poanta je v tem, da s.p. ni pravna oseba, čeprav v Avteri trdijo da je.

>Pa je. Saj če s.p. ni pravna oseba itaq ne dobiš davka nazaj in je tako in tako vseeno kako ti nabaviš prenosnik, kot s.p. ali kot >"fizična oseba". Kot s.p. pa potem vzameš zadevo na predračun pa dobiš davek nazaj.

Kakšen davek naj dobim nazaj če nisem zavezanec za DDV? Želiš da ti citiram iz Uradnega lista, da s.p. ni pravna oseba. SP je fizična oseba z dejavnostjo.

>Malo sem brskal po BOF-u na internetu pa se mi zdi ,da majo spet akcijo ?!

>V BOF je ta Acer 1692WLMI že od začetka v akciji (za katalog).

Ja zdaj je še 8 jurjev cenejši. Sem pa videl, da je boljši nakup Turionov prenosnik (64 bit procesor) od Acerja 5021, cenejši je, vse ostalo je pa enako razen procesorja :-( Človek vedno narobe kupi :-(((

Jerry
Jerry and Tom

Zheegec ::

Ta NX6125 je ful dober glede na ceno...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nurmaln ::

Seveda se ne oglašuje, saj ni natega. Dejstvo je da v Sloveniji Acer nima bloototha drugje pa.
večina proizvajalcem ima pri bolj prodajanih modelih več različnih variacij (ki se ločijo po product number in ne po imenu),
ki jih prodajajo na različnih trgih. Aspire ima prednastavitev za bluetooth nima pa vgrajenega samega modula ker bi bila cena potem spet nekaj višja in mogoče ne tako zanimiva. Jaz sem preko uradnega servisa nabavil še BT modul in ga vgradil0:)

Mamaplata ::

Sem nekje prebral da ima Turion večjo porabo ,mogoče od tod nižja cena ?

Koliko pa pride vgradnja BT modula in katera klasa je ta modul ?

jerry2000 ::

nurmaln: Kje pa je uradni servis in kako vgraditi Bluetooth? Zamenjaš plato PCI ali kako drugače?

Jerry
Jerry and Tom

nurmaln ::

uradni servis je avtenta servis d.o.o. na šmartinski

Drugač pa ta modulček vgradiš podobno kot wireless kartico, če še nisi nikol delal česa podobnega pa lahko vprašaš tudi na servisu kolk bi računal vgraditev. Več kot 0,5 ure ti ne bi smel zaračunat.

jerry2000 ::

AHa, to je ločen modulček. Garancija potem gre ko odpiraš ali kako? Koliko si pa dal za modul? In zdaj ti dela tisti gumb za Blootooth na prenosniku?
Jerry and Tom

nurmaln ::

Ma je kr ene zajebancije s tem, je treba prenosnik kr dost razdret. Gumb mi zdaj normalno dela. Za garancijo ti bojo pa serviserji povedal če lahko sam vgradiš. Jest nisem vprašal ampak sem kr vgradil

Mikrohard ::

In koliko so plačal samo za BT modul, da vidim, če se mi sploh splača spraševat, koliko bi stala vgradnja :)

nurmaln ::

jest sm dal mal manj kot 20k, tko da če ne rabiš res zlo pogosto se ti mogoče bolj splača uzet USB -->BT dongle

Mikrohard ::

Ja sj to že mam... ampak me je sam tko informativno zanimal, kolk bi me koštal usposobt un gumb za BT. Pa vidim, da se ne splača :)

Lualah ::

kako je z tem ohišjem pri acerju. Meni se je zdelo da se vse upogiba in da nikakor ni tdno. Pravtako tipkovnica ki se tudi piga. kaka pa je razlika glede centrino in tutorion. kaj je trenutno boljše?

gospodar ::

samo neki glede rama ?

torej nekje v tem postu je omenjeno da plošča pri tileh Acer Aspire (5022. 5024 itd ... torej serija z Turion 64 Mobile ati grafiko X700 itd.) podpira obe vrsti rama torej DDR1 in DDR2, zdej pa kako naj vem da ima acer DDR2 pomnilnik ?

npr.
če piše pri ramu samo to "RAM 512 MB (installati) / 2 GB (max) - DDR SDRAM - 333 MHz ( 2 x 256 MB )", kaj je to sedaj DDR1 ali DDR2 :\ Acer 5024 review

prenosnik bom kupil v tujini in sicer konkretno model Acesr Aspire 5024WLMI AMD TURION, (nekje okrog 1000EUR - ena ugodna varianta, vsaj mislim da je - glede cene ?:\), pa me zato zanima glede RAMA in seveda kako vaše mnjenje glede cene, ter samih iskušenj s prenosnikom, če jih keri ima - se bom OK odločil, če ga kupim?

pa lp

hvala za kaki nasvet?
I n t e l & N v i d i a

billy ::

Ima DDR, ker AMD ne podpira DDR2.

gospodar ::

ok billy tenx !

še neki, če bi imeli na izbiro za isto ceno (1000 EUR) tale dva notebooka, kerga bi uzeli in zakaj:

a) Acer Aspire 5024WLMI AMD TURION --> link

b) Asus A4775KALH --> link

ASUS ali ACER - Turion 64 ML-34 1.8 GHz ali AMD Mobile Athlon 64 3200+
kaj pa glede LCD-ja, grafične ?, ohišja, kvalitete .... itd ?

hvala in
lp
I n t e l & N v i d i a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gospodar ()

billy ::

Če že misliš kupiti AMD, potem turiona. Tale athlon mobile se preveč greje in preveč porabi.

Jan987 ::

jest tud svetujem turiona pa še mal lepši je (saj men)

gospodar ::

Ok !

Najlepša hvala za nasvete - zdej pa samo še to !, predno ga kupim :D

tle mate review teh Acerjev serije 5020 ----- > povezava

vse lepo in prov, le presenetilo me je naslednje :\

Conclusion
Pros:

* good value for money: cheaper than a Pentium M (760) system but performance comes very close
* excellent graphics adapter
* up to three and a half hours battery life
* large and clear 15.4" CrystalBrite screen

Cons:

* memory only running at 133 MHz - why Acer ? / tu sem zvedu, da podpira tudi 166:)
* 4200rpm hard disk ;(
* keyboard gives way at left side
* fan rather noisy when at full speed
* no Bluetooth

Kr lepo so ga pohvalili, presenetilo pa me je to (kot GRAJA seveda) 4200rpm hard disk, drugo bi blo še kr OK ....

Zdej me pa zanima, koliko dejansko upliva hitrost tega diska, ki je samo 4200 obratov ;(( , je to dejansko zmanjšanje hitrosti, koliko se to pozna?, ali ni to tko veliko opazit (ali pa skori nič) in če še dokupim 512 rama - da bi razbremenil disk - torej lahko to stvar spregledam in zanemarim in nebom veliko oškodovan?

kaj praviš - pravite ??

drugače pa je zlo ok prenosnik, predvsem po performance !! (grafika je huda)

lp .... in hvala za kaki nasvet !
I n t e l & N v i d i a

nurmaln ::

Večina brand name prenosnikov ima še vedno 4200rpm diske, problem pa ni v toliko v ceni (malo sigurno tudi to) ampak v tem da hitrejši disk porabi več energije (prav tako hlajenje diska). Očitno so proizvajalci mnenja, da je avtonomija bolj pomembna kot razlika v hitrosti.

Pred kratkim sem 60GB 4200 disk v prenosniku zamenjal za 100GB 5400rpm pa kakšne razlike v hitrosti še nisem opazil.

NemecRok ::

Če se kdo zanima za acer-ja 1692 naj mal preleti forum---> nakup prenosnik? je blo dost govora o tem modelu

Jst sm si po dovgem premisleku kupiv ta model in mi za enkrat še ni žav...še kar me pozitivno preseneča

Lp

Švaba
Toshiba Satellite Pro A300-1NT

bigbug ::

Acer:
Intel pentium M760 2,0GHz
100GB disk
1024 DDR2 ram
ATI Mobility Radeon X700 256 MB
1280X800 15´4

Mnenje?Hitrost diska?

veberic ::

Mene neki zanima!

Pod garancijo še mam prenosni računalnik acer in se mi je po nezgodi poliv z vodo. Kako je zdaj to z garancijo? Bi mi upoštevali, ali je to čist moja krivda?

lp, Veberic

kmetek ::

lollllllllllllll
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika...?

Oddelek: Kaj kupiti
51239 (1158) Zheegec
»

Izbira prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
71687 (1381) cingis
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493754 (2044) Jackass
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956599 (5306) gamaman22
»

kupujem prenosnik v Avstriji pa ne vem kje je to

Oddelek: Kaj kupiti
372115 (1387) Caligula

Več podobnih tem