» »

Zmeda glede Radeona 9600

Zmeda glede Radeona 9600

UrosTT ::

Zivjo!

Nisem nek hud poznavalec grafikulj, ampak nekaj me zadnje case bega.
Dobil sem Club 3d Radeon 9600 (non-pro) z 256 rama... Sicer poredko igram spile, ker nimam casa, ampak obcasno pa se mal sproscam s kako igrco, tko da je bla tud prejsnja graficna (R 9550 SE) cist dovolj, ampak glede na to, da sem to (9600) dobil zastonj, sem jo vseen v kisto vrgel.
No, pojavile so se tezave, ker je v vecini spilov (no, v NFSU in Splinter Cell Chaos Theory) po xy (od nekaj sekun do nekaj minut) časa zadeva zmrznila (zvok se sliši), nato pa me vrze v Winse in napise tist slavni VPU recovery.
No, o tem sem ze marsikaj prebral in pravzaprav nic ni pomagalo. Kar se tice ostale strojne opreme mam PSU zadost močan (420) in nič nimam navito (Sempron 2600+ na Abit NFS-7S, in Geil 512 Rama). Ne glede na vse AGP nastavitve, Fastwrite, driverje (Catalyst / Omega) itd... vedno isto.
No, edino kar pomaga je, da upočasnim jedro in rame za ene 10Mhz. Tu pa se pojavlja moje vprašanje. ATI tool mi najde BIOS frekvenco jedra 400 in ramov 400 (oz. 200). AMPAK!!! A nima non-pro 9600 jedro na 325??? ATI na svoji strani tako pravi, medtem ko piše na Club 3D homepagu, da ima oboje na 400 Mhz. Se slabse... ko dam find max core in mem mi ga najde na: Core 392 in MEM na 313 oz. 157 ????? Tukaj mi pa ni nic več jasno. Zakaj samo 313, ce je 400 Mhz. Reklamacija?
Pa se to... pregrevanje ni problem, saj se v spilih sesuva recimo takoj ko ga zalaufam (po 2 sekundah) al pa po 2 minutah... ampak rebra so pa samo malo mlacna.
A mi zna kdo razlozit, kako je zdej s hitrostmi teh 9600 non-projev.

Hvala!
LP Uros

UrosTT ::

Nobeden?

Han ::

Pri 9600 ima skoraj vsaka kartica drugačne frekvence. ;)

Katera znamka spomina je na kartici in kako hiter je (koliko ns)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

UrosTT ::

Hja, če sem pravilno razbral, kako ugotovim hitrost ramov, pol so Samsungovi 5ns (zadnji dve stevilki na ramih so 50).
Kaj pa jedro? Ali ne bi moral bit non-pro 325 in pro 400?
No, najbolj zanimivo je, če znižam obe frekvenci za ene 10 Mhz, pol se v igrah ne sesuva več!?

LP U

Shark-357 ::

Izklopi VPU Recovery v gonilnikih.

Saladin ::

Poglej v prospekte, kjer ti piše previdena hitrost delovanja GPUja in pomnilnika.
Če kartica ne doseže deklarirane vrednosti ob standardnem hlajenju in brez artefaktov, lahko uveljavljaš garancijo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijane GPU ATI RADEON 9600 XT?? ne gre več??? :O

Oddelek: Navijanje
171568 (1210) Orbit89
»

Ati Radeon 9600 pro?

Oddelek: Kaj kupiti
323130 (2292) DeadMeat
»

Nov racunalnik - 150 K

Oddelek: Kaj kupiti
172621 (2280) DjVirus
»

2.8ns rami na 9800pro? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1206151 (3852) T(he) Boss
»

grafična kartica za do 30kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
251592 (1155) m.i.h.a.

Več podobnih tem