» »

Nov racunalnik - 150 K

Nov racunalnik - 150 K

johanblond ::

Kupujem nov racunalnik - do 150 kSIT (brez monitorja).

Uporaba - download (hitra povezava), pisarnisko delo, obdelava slik, kaksna igrica (ni pa prioriteta).

Ne bom navijal racunalnik, bo pa vecinoma nonstop prizgan.

Priblizna kaksna konfiguracija in kje. (A se splaca preko interneta). Cez 14 dni grem za en teden v Trst (a se mi bolj splaca kje tam kupit racunalnik).

Razmislja sem tako: AMD XP 2600
512 RAM
120 GB DISK
nic posebnega graficna ...
....

Hvala za nasvet.

jest10 ::

Potem prideš skozi že za 100 jurjeu.
Kupuješ že sestavljen sistem ali po komponentah?

johanblond ::

Rad bi da mi racunalnik dela kaksne 3-4 leta brez problemov, zato malo mocnejsi racunalnik (mogoce bom poganjal tudi eno zelo hudo modeliranje).

Raje bi kupil sestavljen model, ker se mi ne da ubadat z sestavljanjem racunalnika, ce bi se pa res splacalo bi ga pa sam sestavil.

PS: Rad bi imel tudi DVD pekac (kar dvigne ceno)

Highlag ::

Za kako "hudo" modeliranje boš vseeno rabil, kar pošteno grafično kartico. Drugače z tvojim "hudim" modeliranjem ne bo prav veliko.

Aja pa spomin tudi rabiš več ko ga imaš bolje je.
Never trust a computer you can't throw out a window

johanblond ::

Modeliranje (matematicno) poteka v linuxu (bo dual boot), rezultat modeliranja pa je txt file. Ne spoznam se dovolj, ampak menim da je pri tem obremenjen le glavni procesor, ne pa graficni ?

Boki_ ::

Vzemi kako dobro plato +A64, 2X512 rama 400MHz, pa kako 9800pro al pa podobno grafo.
I'm back

jest10 ::

V šparu imajo eno dokaj hudo akcijo z 2600+ procom. Res da je samo 256MB rama in gnila grafična, zraven je pa cd-rw, ampak to lahko itak dokupiš in zamenjaš. Je pa 90 jurjeu če imaš bon.

Navijau praviš da ne boš, tako da ne rabiš neke drage plate in navijalskih ramou. Tukaj lahko dosti prišparaš

Slowenc ::

Johanblond: si ze kaj nabavil? Kajti jaz tudi kupujem za nekoga comp za isto ceno pa me zanima kaj pride v poštev.

Za ostale bi pa vprašal katero čipovje je trenutno aktualno pri nakupih? Se pravi da je stabilno. Ali je še vedno nForce2 tisto pravo?
Skiny gate.

delfinus ::

Hja za rang 150K Sit je Nforce2 se vedno pravo. S tem bos dobil se dobro navijalsko opcijo.

Nekaj v tem smislu bi gledal

Epox 8rda+ (LAN, FW, SB) 21k
AMD Athlon 2500+ 21k
DDR 2x256Mb 22k
Hitachi HDD 7k250 160Gb 25k
Radeon 9550 22k
DVD-RW NEC 2500A 19k
Solidno ohisje s solidnim napajalnikom npr LC-Power 550W cca 20k
ostale drobnarije mis, tipkovnica, disketnik

pa si na teh 150k sit, pa imas zelo solidno zadevo.

Slowenc ::

S konfiguracijo se zelo strinja. Ampak ali niso Athloni 2500+ zaklenjeni?
Skiny gate.

delfinus ::

So zaklenjeni, ampak bos namesto multiplijerja povecal pac FSB frekvenco in bos to z lahkoto s to konfiguracijo tudi storil. Iz 166MHz bos povecal na 200MHz in imel bos 3200+. Taka konfiguracija ti bo to dopuscala in se kaj vec.

Odklenjeni pa so mobilni bartoni 2500+. Ce ga kje staknes je to se boljsa opcija. Samo je trenutno tezko dobavljiv, kakor sledim tule.

lp, D.

Slowenc ::

Kaj pa hladilnik, je BOX varjanta vredu? To mislim glede navijanja. Če ni, katerega potem vzeti.

Razlika v ceni med tema karticama:
# RADEON 9600 – 325MHz visual processing unit, 128MB 400MHz memory with 128-bit bus;
# RADEON 9550 – 250MHz visual processing unit, 128MB 400MHz memory with 128-bit bus;

je okrog 8kSIT. Zanima pa me ali se veliko pozna tistih 75MHz razlike med njima.
Skiny gate.

delfinus ::

Hja nekaj malega se pozna kaksnih 5 do 10 slikic na sekundo pri igrah. Malo sem pogledal teste po netu in primerjave. Je pa sedajle najbolj ugodno na mimovrste se mi zdi Radeon 9600 (non PRO) za 26k. Pazi, le da ne bos jemal SE variante. Teh se vedno izogni dalec naokrog. Mogoce bi pobrskal tudi malo po oglasih, da bi dobil eno realno ceno za to kartico in mogoce celo 9600pro, ki je malcek boljsa. Ce igre niso prioriteta je 9550 cisto dovolj. Se boljse pa kaksna starejsa Radeon 8500 ali pa 9000pro ali pac Geforce 4 4200Ti, ki je super za svoj denar, ampak te podiprajo pac samo DirectX8. Ce ne rabis DX9 so to najboljsa izbira. Starejse ampak se vedno odlicne, pa se spile bos lahko boljse poganjal kot z 9550 in 9600, pac odmislis pa DX9 efekte. Cenovno bi tu se prisparal.

Nekako je ta srednji razred dvorezni mec. Imajo podporo DX9, ampak ne pricakuj kaksen hud performance kot je npr z Radeoni 9800 in Geforci FX 5900.

Cooler je naceloma dovolj, ce se namesto tistega cigumija, ki je spodaj na njemu, jedro CPUja namaze s termalno pasto in ti bi tudi pri 3200+ moral biti dovolj. Svetujem mogoce kaksna 2 dodatna 80mm venta. Eden, da ti spredaj srka zrak v ohisje in eden za zadaj, da ti topel zrak mece ven. Za boljsi cooler in da ni deralica pa svetujem kaksen Thermaltake Silent Boost. Je dober za svojo ceno in performansi so ugodni z njim.

lp, D.

Slowenc ::

Računalnik bo kupljen v enem kosu. Se pravi vse pri enem prodajalcu. Pa je mogoče kaj važno od koga (izdelovalec) kupiti grafo?
Skiny gate.

delfinus ::

PRedvsem bodi pozoren na frekvence, ki jih navajajo proizvajalci, ce bos vzel Radeona. Predvsem na to. Drugace je pa bolj ali manj isti smoren s temi Radeon 9600. Dobro je da se prepricas na proizvajalcevi strani, ko bos tocno vedel, katera je dobavljiva zate.
lp, D.

johanblond ::

A mi kdo sestavi konfiguracijo.

Naslednji teden bi moral v nakup :-(, pa se nisem cisto odlocen.

Hvala

SodVina ::

Za tvojo rabo bo tista za 150k od delfincka prava. Ce hoces se malo prisparati, lahko vzames tudi ohisje z napajalnikom, ki se ga dobi ze za pribl. 10k saj ti bo za nenavit sistem dovolj ze en 300w napajalnik.

DjVirus ::

1 Procesor AMD Athlon XP 2600+ BOX 26.359,20
2 Osnovna plošča ABIT NF7-SATA ( AMD) 26.988,00
3 RADEON 9550 256MB 27.222,00
4 WD SATA 120GB 7200rpm 8MB Cache 24.523,20
5 Viking DDR 512MB PC400 21.990,00
6 DVD/CD-RW NEC ND-2500 20.965,20

Skupaj z DDV: 148.047,60 SIT https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

pol bi lahko še malo dodau za to huudo ohišje http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545241 (3962) sid911
»

Kupujem računalnik za dobrih 100.000

Oddelek: Kaj kupiti
441962 (1434) Jan987
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
71144 (1045) Roadkill
»

Komentirajte konfiguracijo računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
251908 (1602) kopriwa
»

je to prava izbira za nov računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
291781 (1265) SodVina

Več podobnih tem