» »

ide raid 5 kontroler

ide raid 5 kontroler

Eru ::

Kje bi dobile ide kontroler ki podpira raid 5, seveda po neki normalni ceni.

Eru ::

Hvala admin.

PaJo ::

Edini "pravi" IDE raid 5 kontroler ti je kaksen 3ware, ki ga pri nas prodaja Mlacom in mislim da KFM.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Eru ::

Ja samo je 76k (un za 35k nima raid 5).

PaJo ::

Zal pri nas ceneje ne bos prisel skozi, v tujini mogoce, pa se tam zelo tezko, ker pravi raid kontrolerji so dragi, na zalost. Ce imas kolko tolko dobro masino (2gz in vec) lahko uporabis komot softwerski raid, ki deluje tudi ok. Da se ga pa naredit tako na windows kakor linux platformi, le malo igranaja je potrebno.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Jebiveter ::

PaJo, a zna Windows tudi bootat iz takega polja? Za linux na RAID1 in 0 sem 100%, za 5 pa ne (osebno se nisem sprobal).
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

billy ::

Pomoje znajo bootat windows sistem, če pa hočeš imet še zraven kak OS (recimo linux) pa ne gre. Zaradi dynamic particije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

PaJo ::

Nisem 100%, ampak bi winsi naceloma morali znat bootat, samo blem je kako jih pri intalciji prelisicit da zacenjo pisat na ze narejeno raid5 polje, ker kasnje se sistemske particije ne da spremenit v dinamicno particijo. No nisem se probal, vem pa da bi se naceloma naj dalo, dela pa zadee tudi na winxp ce kdo rabi, samo malo je treba "poheckat" disk menager :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

billy ::

Kako ne gre?

Jaz imam XP, pa imam vse particije dinamične, sploh ni problem. Edino kar je problem, če bi slučajno če imel kakšne linuxe gor, ker se potem ne bi dali več bootat.

Brane2 ::

Kar se HW raid-5 tiče, sem nad 3Wareom razočaran. Imam 7506-12 (za 12 ATA diskov, trenutno gor 2x 5 diskov v dveh RAID-5 poljih) in ti lahko izkušenj rečem, da je ta stvar dobra samo za obmetavanje policije na demonstracijah. Saj za RAID0 ali RAID-1 ni slab, ampak za to mi dela že SW raid povsem O.K. in ne rabim kartice za 130+ kSIT.

Sedaj pri 3Wareu reklamirajo kartice serije 95.. a mojega $$$ ne vidijo več.

Na nekem IIRC nemškem siteu so imeli supertest kar nekaj HW raid kartic in tam je konstantno razturala Areca (za SATA diske), tako da če rabiš high-end kartico, definitivno poglej v to smer. Tudi HighPoint ni bil slab, 3Ware pa je bil tudi tam totalen podn...

V glavnem, tega sedaj ne morem kar tako zamenjat, bom pa definitivno prej premislil, preden bom delal novo polje.

Kar se SW RAID-5 tiče, ga imam na enem prastarem Pentiumu 3 in stvar dela. Ne tako kot pravi HW RAID-5 ( in skoraj tako kot 3Ware 7506 :| ) a dela lepo.

Ne spomnim se, a se stvar tudi zboota z njega, mislim pa da ne bi smelo biti porblemov tudi s tem.

Če ti RAID pade, je s*anje, pa če je RAID-0 ali RAID-6. Pazit moraš, da imaš na CDju, ključku ali kakem podobnem rezervnem mediju podporo tudi za RAID, če pride do katastrofe...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tarzan ::

V nemčiji sem nabavil kontroler 3Ware s 4 portnim SATA kontrolerjem in me je prišel za 50% manj, kot bi me ocurili v Mlakomu. S poštnino vred! ČE karkoli takega kupuješ, poglej malo po trgovinah v tujini.

PaJo ::

Nam lahko zaupas se staucuno v .de kje si kupil in so ti poslali v .si?
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tarzan ::

Hehe, PaJo. Seveda, to ni nobena skrivnost. Ena se imenuje mindfactory www.mindfactory.de, druga je pa... ne vem, grem pogledat na račun, ki so mi ga izstavili... je že celo leto od takrat .

Edina slaba lastnost je to, da je potrebno bilo plačati vnaprej. Najprej sem bil malo skeptičen, potem pa sem si rekel, da če je v on-line štacuni včasih tudi po več kot 3000 uporabnikov, si le ta ne more privoščiti kraje.

Poštnina je bila 25€, pripeljali so mi pa 10 kilogramov robe s črnim spoliranim UPS kombijem. Roba je prišla do mene prej kot denarna transakcija preko NLB do njih.

Tarzan ::

aha, našel... druga štacuna pa je F&M, poštnina me je stala 20,68€, nabavil sem pa samo prej omenjeni SATA kontroler.
Če bi imal VAT številko (firmo), potem bi lahko zadevo poslali še 16% ceneje, tako pa sem moral plačati polno ceno.

PS: Odnos do kupcev je na zelo, zelo visokem nivoju, kljub temu, da ne znam nemško skoraj nič in sem z njimi kontaktiral v angleškem jeziku, sem čisto vsakič dobil odgovor na e-pošto! V Sloveniji je odgovor na kakšno vprašanje prej izjema, kot pravilo. Žal.

Ta druga štacuna ima hudo bedno stran, oziroma se na njej ne znajdem. Tuakj je še direkt link do njihove štacune.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri strojni RAID kontroler? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
748988 (5469) levaky
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293558 (2317) element
»

Linux in LVM- ma kdo izkusnje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121427 (1194) ender
»

Areca hardware RAID kartica

Oddelek: Strojna oprema
131444 (1329) Zzzzzzz
»

Streznik z RAID poljem in terminali brez diskov

Oddelek: Operacijski sistemi
81158 (1015) Matri[X]

Več podobnih tem