» »

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Eagle ::

Pozdravljeni.

Dobil sem novo SanDisk Ultra micro SDHC 32GB, ki je bila formatirana na fat32 in sem jo kaksen dan uporabljal, probal gor skopirat film in je delovala. Nato sem jo probal formatirat na Ntfs z disk manegerom v Win7, ker sem imel neke filme, ki zasedejo preko 4GB in nekaj ni bilo uspesno pri formatiranju. In sedaj je brez particije in vec nikakor ne gre formatirat, ceprav v disk managementu pise pod status: healthy, tudi razni programi za testiranje, ki izvajo generic teste in podobno naredijo vse teste brez problemov. Formatirat pa je ne gre vec nikakor, in sem sprobal 10 razlicnih programov za windowse, za linuxe, v android telefonu, v fotaaparatu, vedno vec al manj napaka, da formatiranje ni bilo uspesno, ali pa da je naprava zaklenjena, ceprav na sd adapterju ni nastavljeno na lock. Probal sem jo formatirat preko usb adapterja, sd adapterja, direkt brez adapterjev, vedno isto.. Tudi v cmd-ju sem probal formatirat in se vstavi pri 0%, pravtako chkdsk se niti ne pozene.. Ima sicer dozivljensko garancijo, ampak sem jo kupil preko Interneta iz tujine..

Se ma kdo mogoce kaksne idejo, kako bi mi jo uspelo formatirat?

Hvala in LP
  • spremenilo: Eagle ()

s1m0n ::

Preizkusi mogoče ti bo s tem programom uspelo!

SD Formatter 3.1 for SD/SDHC/SDXC

Eagle ::

Hvala ampak ta program je ze bil sproban med tistimi 10mi za windowse in isto ne gre..

Architect ::

pojdi v disk management in poizkusi izbrisati particijo na sd kartici in nato ustvari novo particijo ter jo formatiraj.
Morda bo pomagalo, čeprav rahlo dvomim.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

SanDisk so najveckrat pofejkane SD kartice. Verjetno si jo nabavil na ebayu ali v trgovini sumljivega porekla.
Probi s tem programom, ce ne bo delalo, poslji nazaj ali vrzi v smeti.

ThinkPad ::

Ta teden dobil od kolega SanDisk micro SD/micro SDHC kartico, na kateri se mu je zgodilo nekaj podobnega in tudi jaz z njo ne morem nič narediti. On je sicer čaral z njo v kameri, ko jo pa jaz dobil na PC, pokaže ene 5 usb pogonov in nato samo pod enim format štarta, a nikoli ne dokonča. Sprobal na več OS in še ni rešitve tako da koš vabi...

Eagle ::

Architect particije ni in je tudi ne gre vec ustvariti, trenutno je samo RAW. Dr_M finta je samo ta, da prvi dan mi je delala in sem tudi dal dva filma na njo in jih zagnal, problem je nastal po formatiranju na ntfs. Ta program tvoj sem tudi ze sprobal med tistimi 10imi ampak ne gre verify-jat, ker ze prej napise v programu: Error accesing targe, verjetno ker ni particije in formatirana.. ThinkPad zakaj kr v kos, ce ima pa dozivljensko garancija, kaki je te kaj postopek pri tej garanciji?

Dr_M ::

Dr_M finta je samo ta, da prvi dan mi je delala in sem tudi dal dva filma na njo in jih zagnal,


Imam eno tako kartico doma, prvih nekaj GB dela bp. Sem tudi celo nafilal bp, samo kar je bilo od 2GB naprej, ni delalo nic.
Se vedno sem mnenja, da si dobil fake kartico.

Mimogrede, omenil si, da si najprej imel FAT32 particijo in gor filme vecje kot 4GB (ce sem prav razumel). Ne bo slo.

ST-777 ::

@Eagle, uporabljam free program HP USB Disk Storage Format Tool za formatiranje in za pretvorbo v NTFS format. Poskusi z njim.

Zapisali so: "One of the differences between HP USB Disk Storage Format Tool and the regular formatting tool found in Windows is the fact that this third-party freeware allows users to select USB drives, while the Windows version does not provide this option.

Moreover, unlike this tiny utility, the Windows tool does not offer a NTFS volume label for format; the freeware in discussion also allows users to create a FAT32 volume which is larger than 32 GB. In addition, HP USB Disk Storage Format Tool enables users to rename all their USB flash drives in any way they want."

Eagle ::

Dr_M narobe si razumel, jaz sem napisal, da sem ravno zato hotel kartico formatirati na ntfs, da bom lahko dal na njo film, ki zasede vec kot 4GB.. ST-777 ta program od hpja sem tudi ze sprobal med tistimi 10imi programi in pravtako ni pomagal.. Ve kdo kako se da uveljavljati ta dozivljenska garancija?

M@73Y ::

Jaz sem za 8 GB sdhc kartico uporabil sledeči ukaz v command-u.
zaženeš cmd. Če ima kartica črko pogona f: vpišeš sledeče->
convert f: /fs:ntfs
s tem na kartici ustvariš NTFS datotečni sistem.
Lp,
..jump into psytrance tunnel..

Eagle ::

M@73Y ce bi prebral visje bi videl da je trenutno kartica v RAW, in le tega ne mores convertat v ntfs brez formatiranja:

C:\Documents and Settings\Administrator>convert Q: /fs:ntfs
CONVERT is not available for RAW drives.

ender ::

Eagle: odpri cmd kot administrator in poženi diskpart. V diskpartu potem poženi ukaza list disk in list vol. Označi izpisano in prilepi sem.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Eagle ::

ender izvolis:

Microsoft DiskPart version 6.1.7601
Copyright (C) 1999-2008 Microsoft Corporation.
On computer: NETBOOK

DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ------------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 465 GB 1024 KB
Disk 1 Online 29 GB 0 B

DISKPART> list vol

Volume ### Ltr Label Fs Type Size Status Info
---------- --- ----------- ----- ---------- ------- --------- --------
Volume 0 D DVD-ROM 0 B No Media
Volume 1 C New Volume NTFS Partition 465 GB Healthy System
Volume 2 K RAW Removable 29 GB Healthy

Eagle ::

tisto zgoraj je iz Win7, to pa se iz 2003 DCS:

Microsoft DiskPart version 5.2.3790.3959
Copyright (C) 1999-2001 Microsoft Corporation.
On computer: EAGLE

DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ---------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 1397 GB 8033 KB

DISKPART> list vol

Volume ### Ltr Label Fs Type Size Status Info
---------- --- ----------- ----- ---------- ------- --------- --------
Volume 0 C NTFS Partition 1397 GB Healthy System
Volume 1 D DVD-ROM 0 B Healthy
Volume 2 E DVD-ROM 0 B Healthy
Volume 3 Q RAW Removeable 30 GB Healthy

ender ::

Poizkusi na Win7:

DISKPART> list disk

 Disk ###  Status         Size     Free     Dyn  Gpt
 --------  -------------  -------  -------  ---  ---
 Disk 0    Online          167 GB      0 B
 Disk 1    Online           74 GB    74 GB
 Disk 2    Online           74 GB  1024 KB
 Disk 3    Online         5438 GB    70 GB        *
 Disk 4    Online         7643 MB      0 B

DISKPART> sel disk 4

Disk 4 is now the selected disk.

DISKPART> list par

 Partition ###  Type              Size     Offset
 -------------  ----------------  -------  -------
 Partition 1    Primary           7640 MB    31 KB

DISKPART> clean

DiskPart succeeded in cleaning the disk.

DISKPART> create par pri

DiskPart succeeded in creating the specified partition.

DISKPART> format fs=exfat quick override

 100 percent completed

DiskPart successfully formatted the volume.


Pazi, da s sel disk izbereš pravi disk (ker ukaz clean izbriše vse particije), pri formatiranju pa poizkusi uporabit exFAT datotečni sistem, ki tudi podpira datoteke, večje od 4GB (je pa res, da ga podpira samo Vista in novejši sistemi; na XPje je mogoče namestiti gonilnik).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253936 (1845) Skylord
»

bootanje usb-ključa

Oddelek: Operacijski sistemi
121254 (973) konspirator
»

Problem z USB ključem

Oddelek: Strojna oprema
141951 (1854) Jst
»

Prostor na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
383081 (2807) boogie_xlr
»

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

Oddelek: Programska oprema
273321 (2396) franci0

Več podobnih tem