» »

Neshranjen dokument [Office]

Neshranjen dokument [Office]

DeeCoy ::

LP
No, zgodba gre takole. Danes je mama celo dopoldne delala powerpointovo predstavitev. Vmes je imela odprte še neke druge ppt dokumente. Ko je na hitro vse skupaj zapirala, jo je sicer vprašalo, če želi shraniti, ampak je v naglici pritisnila ne. Nastavljeno je avtomatsko shranjevanje v moje dokumente vsake 10 min, ampak tam ni nič?!? Tudi getdataback v quick scan ni našel nič. Trenutno preglejujem cel sistem na dolg način. Ima še kdo kakšno idejo kako pridobiti datoteko?

gorenjc ::

A si tole morda že probal? Katera verzija Office-a je pa nameščena?

DeeCoy ::

Seveda. Tisti način ni pomagal.. 2007

Duhec ::

Pogleda naj, če se kje na disku nahajajo *.asd datoteke in naj z Wordom odpre tisto, ki ustreza datumu in času dogodka.
Vendar dvomim, da obstaja, če dokument nikoli ni bil shranjen. Torej ne obstaja, kar potrdi tudi GetDataBack, ki išče izbrisane datoteke, ki so bile vsaj 1x že fizično shranjene na mediju.

Tista nastavitev na 10 min. in mapa kamor naj bi se automatsko shranjeval dokument velja (po mojem) samo v primeru, če bi se med delom ali pri shranjevanju zgodil crash Worda/Officea. V tem primeru se dokument samoobnovi iz backup xxxxx.asd, drugače pač ne.
Priporočam več koncentracije.

DeeCoy ::

Jah.. Takole je pomojem Duhec.. Sem se včeraj še kašne 2 ure ukvarjal s tem, potem pa sem obupal..
Sicer offici delajo tist backup vsakih 10 min, ampak če ti program namenoma zapreš, brez da bi karkoli shranil, potem program izbriše (pomojem tudi prepiše, glede na to, da recovery programi niso našli nič) backup file. Če se računalnik restarta brez da bi namenoma zaprl program se tisti file ne izbriše in ga lahko rešiš..
Če je drugače, naj me kdo popravi..

Highlag ::

Tista začasna datoteka niti nima končnice doc. Tako da če iščejo samo po končnici ne bodo našli nič, tudi če obstaja. Dvomim, da word karkoli posebnega dela, da bi uničil začasne datoteke.

Sem pa tudi sam mislil, napisat, da če sam namenoma zapreš program, da gre vse v večna lovišča. Tista začasna datoteka bi ostala, če bi se program sesul.
Never trust a computer you can't throw out a window

fosil ::

Katere vrste datotek si pa iskal z recovery programom?
Ne smeš iskat .ppt datotek, ampak, če se ne motim .tmp datoteke.
Seveda če si računalnik medtem uporabljal je velika možnost da je datoteka že prepisana.
Tako je!

DeeCoy ::

Iskal sem vse mogoče, v bistvu sem mu dal v filter vse datoteke, ki si bile ustvarjene tisti datum in vse, kar jih je bilo sem poskušal odpreti z powerpointom pa ni delalo.

Duhec ::

Word, če ga zapustiš brez shranjevanja, počisti za seboj ta Samoobnovitveni dokument, ki se nahaja navadno na lokaciji:
C:\Documents and Settings\DDD\Application Data\Microsoft\Word
Ker je to klasični izbris (Delete) poizkusi še naslednje:

Štartaj http://www.piriform.com/recuva
Recuvo, izberi C disk in počakaj, da izbrska vso nekoč izbrisano solato.
Sortiraj po "Imenu datoteke" in (upaj, da je zelene barve) išči besedo "Samoobnovitev za..." , ki kaže na lokacijo:
C:\Documents and Settings\ime_uporabnika\Application Data\Microsoft\Word

Če jih je več se glede na datum in čas odloči katera bi bila tista, ki jo iščeš.
Odkljukaj pred imenom in klik na "Obnovi", ter shrani v neko mapo, če se da na neki drugi particiji, da ni na isti C: particiji.
Odpri Word, Open, filter za Vrsto datoteke nastavi na "Vse datoteke *.*" , izberi zdaj to obnovljeno datoteko "Samoobnovitev za xxxx.asd" in zdaj na robu tipke "Odpri" klikni na puščico navzdol, da se ti odpre padajoči izbor kjer klikneš čisto na dnu "Odpri in popravi".
Če odpre smeti, bo kriza.

Če je bil dokument, ki ga iščeš med delom vsaj 1x shranjen, potem obstaja neka ~$xxx.tmp datoteka, kjer xxx predstavlja ime pod katerim je bilo prej shranjeno.
Torej z Recuvo išči tudi po Temp mapah, navadno:
C:\Documents and Settings\ime_uporabnika\Local Settings\Temp
ter na lokaciji kamor Word po defaultu shranjuje npr. :
C:\Documents and Settings\ime_uporabnika\My Documents

Poročaj.

p.s.
Navidila sem ti dal za Word, mišljeno je bilo PP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

DeeCoy ::

Hehe.. no, takole je.. Nevem, če je recuva kaj boljši program kot Getdataback. S slednjim sem prečesal vse po dolgem in po čez, pa ni našlo niti enega pametnega fajla za tisti dan. Tudi recuva mislim da nebi pomagala. Tisti pp je že narejen na novo, tako da se ne bom več ukvarjal s tem. Je pa lahko tale tema v pomoč komu, ki se mu zgodi kaj podobnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uninstal Outlook

Oddelek: Programska oprema
121941 (1599) Duhec
»

neshranjen wordow dokument - NUJNO

Oddelek: Pomoč in nasveti
121043 (923) monsterson
»

Word 2007 datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
71635 (1488) anretarded
»

Word document

Oddelek: Programska oprema
152456 (2308) imagodei
»

Omejen uporabnik na Windows XP

Oddelek: Programska oprema
222046 (1801) |SNap|

Več podobnih tem