» »

GF 6600 GT - pokvarjena?

GF 6600 GT - pokvarjena?

McMat ::

Moja konfiguracija: AMD64 3200+; GF6600 GT (500/1000 Mhz); 512 RAM...

Imam sledeč problem:
V vsaki novejši igri (Toca race driver 2, half-life2, GT Legends,...) mi slika slej ko prej zmrzne. Vcasih mi tudi zablokira cel računalnik (rešitev: hard reset). To se dogaja tudi če imam majhno resolucijo in detajle.
Testiral sem ze Ram (memtest), pa ni nobenih napak. Procesor tudi mislim, da dela vredu (v windowsih dela vse normalno, tudi ce imam vec aplikacij odprtih naenkrat).
Zato sumim, da bi lahko bilo kaj narobe z grafično kartico. Ko sem le to testiral s programom 3Dmark03, je slika veckrat zmrznila in na zalonu so se pojavljale cudne crte. Po končanem testu pa je monitor utripal! (Rezultati testov: 3Dmark03: 6724; 3Dmark05: 3555)
Mislim, da se tudi ne pregreva grafična: temperatura GPU: 50 st. - 65 st.

Kaj bi še lahko bilo narobe? Ali omenjeni problemi kažejo na pokvarjeno grafično kartico (stara je priblizno 1 mesec), ali gre iskati problem kje drugje?

Racunalnik sem tudi ze formatiral in na novo nalozil windowse, pa ni nic pomagalo.

Hvala za pomoc...

Sami ::

Praviš, da se grafa ne pregreva. Naloži najnovejše driverje, lahko pa da gre za napako na GPU-ju ali si pa slučajno dobil defektne RAM-e na grafi.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pharaon ::

mogoč brezveze sprašujem,sam vseen probat ni greh.....a maš prklopleno dodatno napajanje na kartici? men je to na začetku delal,kr sm pozabu prklopit napajanje :)

McMat ::

Imam zadnjo verzijo driverjev, probal sem tudi z orginalnimi in starejšimi verzijami driverjev, pa ni blo omembe vrednih razlik.

Priklopljeno je tudi vse,... tak da zgleda, da je res v kartici problem.

Obstaja mogoce kaksen program, da testira ram od graficne (ce bi mogoce to bila tezava)?

jah, ce ne pa bo treba nest kartico nazaj :(

Eschelon ::

Iz firbca - kako pa veš, kakšne temperature dosega tvoja kartica?
Če gledaš samo iz nazdorne plošče, ne vidiš veliko.
Uporabi RivaTuner, vklopi logiranje temperature in povej potem.
(če že delaš tako... oprosti za intermezzo - standby temperatura za GF6600GT bi sicer morala biti okoli 40C)
Vedeti, razumeti, znati.

McMat ::

Temperaturo sem prepisal iz nVidiinega managerja... kot sem napisal, se le ta giblje od 50 st. do 65 st. Max. temperatura pa bi naj bila 145 st. (to pac pise v tem managerju)
Sem nalozil RivaTuner, vendar zdaj ne vem, kje se odcita temperaturo (tudi ne najdem kje se vklopi logiranje temperature; na jezicku "power user"??).
Bi mi lahko se tu pomagali?

dustphoenix ::

Povprečna temp. za 6600GT ni 40°C, odvisno od proivajalca; ASUS dosega do 80°C standby temp. ;(( ;((

Jaz mam na Gaiwardovi 6600GT, 256Mb, AGP, 58°C. 8-)

Winfastove, pa dosegajo okoli 40°C v standbyu. :\

Me pa tudi zanima kje vklopiš logiranje pa prikazovanje temp. direktno v tray al pa na namizju??
Nisem ravno laik, ampak nisem nasel vklopa, oz. sem, ampak nic ne spremeni!!! :O

c00L3r ::

Jaz sem mel podobne probleme ker nisem reže za AGP spucal preden sem jo dal not, pa je bil prah na kontaktih. Pa opazil sem še da je tisti napajlni kabel ki je zraven neki "čudn". Ko sem ga priklopil na napajalnik so eni pini kar skočili ven iz konektorja za cca. 2mm. Tako da sem dal konektorja skupaj, nato pa še kable in s tem tudi pine porinil v konektor. Imam pa od Poin of view in se mi v "stand b"y greje okrog 45 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

AngelOfDeath ::

Tile GF 6600GT imajo en majhen problem pri dodatnem napajanju namreč vtičnica ni ravno velika in če not daš kakšen kabel ki nima čisto na koncu kontaktov (večina teh low budget verzij) se lahko pojavi problem - preveri še to.
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Za grafične se dobi program NVtemplogger ki logira temperaturo mal bo treba pogoglat :)
edit: Slovnica

TOP ::

Kaj še vedno ti PC zmrzuje

McMat ::

ja, racunalnik se vedno zmrzuje.... se mi pa zdi da bi lahko bla tezava v vticnici in konektorju. Zal bom lahko to preveril sele v nedeljo, ker zdaj nisem za "problematicnim" PC-jem. Ce je v tem tezava, morem vticnico malo "prikrojit", al kaj drugega?

TOP ::

Poslušaj mislim da to ni težava v vtičnici niti v drajverjih mislim da imaš isto težavo kot sem imel jaz ko sem špilal igre z isto to grafo.Ko boš pri PC se oglasi pa ti bom povedal kaj spremeni v BOOT.INI

Eschelon ::

Z0K1: Ne bodi no tak gorečnež:P

Vedeti, razumeti, znati.

tris ::

Meni pokaže max.temp(v testu 3D mark05) 71°C, neobremenjeno pa tam okoli 40°C.

McMat ::

Sem preveril temparaturo z RivaTuner, pa se ne dvigne nad 75 st.

Pravkar pa sem opazil se eno tezavo: Ko izstopim iz igre (v kateri slika se vedno zmrzuje), se mi vsakih 8 sekund pojavi black screen (za trenutek). V tem trenutku pa se procesor obrmeni na 100 %. Lahko s tega sklepamo da je s procesorjem kaj narobe?

Slika rivaTuner & Task managerja:


Kakorkoli ze, zadosti sem se jebal s tem PC-jem in sem se odlocil, d aga nesem nazaj (celotna koniguracija kupljena pri istem podjetju), pa da mi zrihtajo, karkoli ze je :(

hvala vsem...

Eschelon ::

No zanimivo - kartica ti pri polni hitrosti (500MHz) dela zelo kratek čas. Temperaturo čez 70C doseže na 300MHz.:\
Vedeti, razumeti, znati.

bond007 ::

Tak graf porabe procesorja je zelo značilen za kakšen virus na računalniku. Preveri z antivirusnim. Temperature tukaj niso kritične, problem je verjetno drugje..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF 6600gt

Oddelek: Navijanje
412454 (1147) Pyr0Beast
»

Navijanje 6600GT

Oddelek: Navijanje
131152 (856) Tammih
»

Pomoč pri GIGABYTE 6600GT AGP 8×

Oddelek: Pomoč in nasveti
91027 (854) _eddy_
»

pregrevanje grafične ali...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121247 (1089) DrBekunis
»

Gigabyte 6600gt Temperatura

Oddelek: Strojna oprema
262047 (1507) Climber

Več podobnih tem