» »

cmos check..error.?

cmos check..error.?

mcstrudl ::

Ob zagonu mi kar naprej izpisuje CMOS check..error. Sem pogledal ce mogoče baterija ni prvilno vstavljena, ampak je. računalnik je čisto nov. sem pa naložil pred kratkim driverje z uradne strani za bios, je mogoče v tem problem.
sicer pa a je ta cmos check error kaj nevarnega za racunalnik, ker meni ni problem f1 na začetku pritiskat.

klemen22 ::

Probaj nekako takole:
1 probaj dat bios na default (z baterijo, z jumperji - piše v navodilih)
2 probaj fuknt vse enote iz soketov (grafa,zvočna kartica, mrežna...), rukni ven tudi spominske module, morda še odklopi in priklopi disk. Enote daj nazaj noter.
Ta 2ga zadeva dostkrat pomaga (tudi takrat ko default ne deluje oz. ne pomaga). Ker vem ker sem se že dostkrat z baterijo zajebaval in kao ponastavitev biosa.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

PcPostar ::

Se detal k prejsnjemu odgovoru (imam namerec podoben probelem):

Ko dam vse komponente ven (kartice, rame, diske... prizgem racunalnik, se enkrat resetiram bios al kako?

Ta checksum error mi javi takrat, ko imam racunalnik fizicno odkloplen iz elektirke ze samo polovico dneva.

Mislil sem, da je nekaj narobe z baterijo (da je pac prazna). A potemtakem ni to to?

Pa se tale detajl... nekateri biosi se resetirajo tako, da uzame baterijo vn. Moj konkretno (MSI plata) se resetira z jumpejri. Pise v navodilih tko. Torej ne sme bit kriva baterija. Zakaj pa mi potem javi ta error? Sej ce potem bios loadam na defaults in pac prilagodim po svoje, potem dela... dela do takrat ko racunalnik spet odklopim s stroma.


Pomoč?
______________
VKLOP!!!

dustphoenix ::

@PcPostar: Menjaj baterijo... Pri tebi, se z jumperji isto doseže, kot če daš ven baterijo (pusti navodila...). Ko prestaviš jumper, narediš ˝kratek stik˝ (beri: prekineš dotok do BiOSa z baterije). Tako da lahko tudi daš baterijo ven, pčakaš malo in jo daš nazaj not. efekt bo isti.

Če pa se ti po menjavi bat. še vedno to pojavlja, pa probaj še BiOS update naredit!

PcPostar ::

Da se problem zakljuci:

Zamenjana baterija, zadeva dela, kot mora.

Se napotek za nakup baterije. Najceneje so v IC na Vodovodni, cca 130 sit (narocilo preko spletne trgovine in osebni prevzenm v trgovini).

Pri urarjih in fotostudijih pa od 300 do 500 sit.

LP
______________
VKLOP!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491853 (1316) Dominik91
»

Kaj sem pokvaril?

Oddelek: Navijanje
122066 (1765) podbevna
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312075 (11462) k0lar
»

težava z resetom bios-a na epox

Oddelek: Pomoč in nasveti
17949 (854) princeps
»

HELP takoj

Oddelek: Pomoč in nasveti
281655 (1350) Pepo

Več podobnih tem