» »

težava z resetom bios-a na epox

težava z resetom bios-a na epox

princeps ::

Hi!
A ve kdo, kako se resetira bios na tej plošči? Pismo, z jumperi mi ne gre oziroma ni efekta. Mal čudna plata glede tega, ali pa jaz ne štekam. V navodilih piše, da moram, ko zamenjam jumper pritiskati "insert" tipko, samo mislim, da tipkovnice ne zazna. Najprej sem mislil, da je s grafično kaj narobe, sem dal drugo noter in je blo isto. Na zaslonu ni nič - nič se ne prikaže. No, včeraj sem dal na 166 CPU in je sfrezu.

SavoS ::

Ja čisto enostavno......vzameš ven baterijo za 1 minuto, pa je........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

princeps ::

Kaj baterijo na plati!

princeps ::

Še obstaja kakšna druga možnost. Vzej ven baterijo, dal noter in isto - črn zaslon.

SavoS ::

Prvo povej kakšno plato in procesor sploh imaš???
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

K0K0 ::

Si izklopil pc iz elektrike preden si vzel ven baterijo?

princeps ::

Plata: EPOX8kha+
Procesor: XP Palomino 1.6

In nisem izklopil iz elektrike...

LP

princeps ::

Sm pokušo tud to pa ni šlo...e vedno isto.
Kaj zdaj?

zed 5.0 ::

Jest mam tud Epox plato, pa mi finta z "Insert" tipko cist ok dela. Izsteki masino (cist - potegn ven kabel za strom, pocaki par sekund), pritisni Insert tipko in nato vklopi masino (Insert mej med tem skoz pritisnjen)...

Se to, a ti masina kej "piska" ko jo prizges? Ce mas slucajno "diagnostic display" na plati, preveri katero kodo ti je izpisal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zed 5.0 ()

princeps ::

sm probal o z insert tipko, pa nič. še vedno isto. pa tud nč ne piska. tak da nevem kaj bi lahko blo. a bi blo potrebno kaj zamenjat jumperje mogoče?

princeps ::

na displayu piše FF. pa zanima še me glede teh jumperjev, se da še tle kaj nardit?

LP

K0K0 ::

Pa si nastavil jumperje tko kot so bli original?
Drugač pa izštekaj pc iz omrežja in odklopi atx konektor na plati ker lohka da je še kej elektrike v kondeenzatorjih v napajalniku potem pa vzami ven še baterijo za kake 5min pa bi pomoje moglo bit razen če si kaj z jumperji zasral. Če ne bo delal probi flashat bios oz najprej odklopi vse ostale naprave (disk, cd rom itd...) pa probi brez zalaufat.

princeps ::

Ja jumpere sem nastavu tako, kot piše v navodilih za resetiranje cmos. Ni delelo. Zdaj pa jih mam na default. Zdaj sem v službi. Bom probal po 8 uri in potem javim.
Hvala!

Scorpia ::

Preveri rame če so dober not.
////

SavoS ::

Ja čisto možno, da si procesor skuril.........8-O
Probaj tvoj procesor kje na kakšni drugi plati, ali pa kak drug procesor na tvoji plati....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

princeps ::

Probal sem vse in NE DELA. Na http://www.overclockers.com/tips710/ sem bral , da te plošče imajo probleme s bios čipi. Imam .bin bios file in zdaj ne vem uporabit ga .

princeps ::

Ne vem, da bi procesor skuril, na 166Mhz?

princeps ::

Zgleda, da je čas za novo plato. Kaj predllagate?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj sem pokvaril?

Oddelek: Navijanje
122071 (1770) podbevna
»

noscreen po neuspesnem apdejtu biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
171474 (1134) Pyr0Beast
»

nf7-s bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
261635 (1271) MrGTO
»

Gigabyte 7N400 Pro2 & BIOS reset

Oddelek: Pomoč in nasveti
11965 (852) JohnyB
»

nesreča!!!

Oddelek: Navijanje
271674 (1120) OwcA

Več podobnih tem